Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyámhatósági beleegyezést...

Gyámhatósági beleegyezést követően mehetek férjhez? Mivel kiskorú kismama vagyok

Figyelt kérdés
Segitsen valaki, ha veszek lakást, a párom bejelentett munka helyen dolgozik akkor megadják az engedélyt? Valaki aki tudja hol van az elküldené ennek a jogszabálynak a linkjét?

2015. jún. 29. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Családsegítőbe menj be érdeklődni.
2015. jún. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


34. §-tól kezdődik

2015. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A terhesség önmagában nem indokolja a házasságkötést.

16 éves elmúlottál már?

Mondjuk a saját lakás, és az elégséges jövedelem jó pont, de indoknak ez sem indok. Valamivel érvelni is kellene, hogy miért olyan fontos nektek most azonnal összeházasodni, és miért nem tudjátok megvárni, amíg te is nagykorú leszel.

Egyébként tényleg, miért ilyen sürgős? A szüleid elleneznék amúgy, hogy az apuka kapcsolatot tartson a gyerekkel? Nem akarják, hogy nálatok legyen? Vagy miért? Mert pl. arra lehet hivatkozni, hogy a gyerek érdekében együtt szeretnétek élni (ezt simán elfogadják, minden gyereknek az az érdeke, hogy a szüleivel - mindkettővel - élhessen, ha alkalmasak a nevelésére), de mondjuk a szüleid nem tudják/akarják lehetővé tenni, hogy náluk éljetek együtt. De ha ez nem áll fenn, nem érdemes kamuzni, mivel a szüleidet is meg fogják hallgatni ez ügyben.

2015. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mert terhes.
2015. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, már írtam, hogy ez nem elég indok, és valóban nem állja meg a helyét. Miért sürgős? A baba megszületik úgy is, hogy nem házasok a szülők. Azt is leírtam, hogy milyen esetben lehet mégis valamilyen szinten erre hivatkozni. De önmagában az, hogy terhes, még nem indokolja, hogy 18 éves kora előtt férjhez menjen, bőven benne van a pakliban, hogy 16-17 évesen még jobb helye lenne a kérdezőnek a szüleivel.
2015. jún. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy állami gondozott vagyok és ezért fontos a házasság mert anélkül nem engednek ki...

a családom mellettem áll, ahogy a páromé is csak attól félek nem adják meg az engedély és anya otthonba semmiképp nem szeretnék menni mivel onnantól a baba gyámja nem én vagyok

2015. jún. 30. 21:43
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki írta/küldte el a jogszabályt, de sokat segített vele nagyon szépen köszönöm hogy ennyire segítő készek vagytok és senki nem kötött bele abba hogy fiatalon vállaltam a kisbabát :)
2015. jún. 30. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!