Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen sűrűn bővítitek a...

Ti milyen sűrűn bővítitek a játék repertoárt?

Figyelt kérdés

hetente vásároltok egy-két dolgot? Vagy netán havonta? Vagy csak alkalmakra kap?


Megmondom őszintén, én nagyon ritkán veszek bármi játékot a babának, egyrészt mert elég sok mindent örökölt, másrészt mert úgy tartom hogy nem jó ha sok játéka van mert nem tud kreatívan elmerülni bennük, meg nem fogja értékelni amikor alkalmakra kap valamit.

Nem a csóróság beszél belőlem, rengeteg mindent megkap (élményt, kaját stb), és tényleg lenne keret vásárolni minden félét, de magamnak is határt szabok, és úgy gondolom, a játék vásárlásban is határt kell szabni.

Így tehát én csak alkalmakra veszek neki, vagy nagy ritkán vásár fiát, ha olyan helyen járunk, vagy ha valamire kimondottan szüksége van a fejlődése szempontjából - pl rajztáblát azt vettem neki legutóbb.

Ti hogy gondoljátok ezt? Milyen gyakran vásároltok neki?


2016. márc. 22. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Mind el van rakva egy szekrénybe, minden nap másikat veszek elő. Csak a lego van folyamatosan elöl. Kb havonta veszek 1-1 valamit hozzá, meg amiket kapunk.
2016. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én hetente is veszek(néha többször is).3 gyerek van,szerencsére nálunk se jelent gondot.Ne méregdrága dolgokra gondolj(drága dolgokat alkalomra kapnak).Bár mindenkinek más a drága.Pl.most egy "gyerekmentő" autót vettem a középsőnek,mert a húga kisajátította Magának.1400 ft volt,azt hiszem.Múlt héten aszfaltkrétát vettem Nekik-2 dobozzal-mert már kint nyomulnak a kertben,és rajzolgatnak a járdán....ha meglátok valamit,amire nagyon vágynak,nem tudok ellenállni.Imádom az arcukat,amikor értük megyek az iskolába,óvodába,és odaadom Nekik.

Amíg babák voltak,akkor is mindent megvettem,IKEA-s dobozokban voltak,és mindig másik dobozt vettem elő.Mi nem örököltünk semmit,mindent megvettünk-és a mai napig megveszünk-mert bár mindenhol van/volt gyerek,valahogy ütköztek a dolgok(pont akkor kellett,amikor nekünk is kellett volna)

2016. márc. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lina63 ***** válasza:
Alkalmakra (szülinap, karácsony.. mindíg) illetve ha megyünk havonta 1* nagy bevásárolni akkor az 1-ik boltban mindíg kap valami kis izét (plüss, kulcstaró...), de ha olyan van akkor kap nagyobb értékben is (meglátunk valamit amit szeretnénk neki...)
2016. márc. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Apróbb dolgokat viszonylag gyakran - minimum havonta - kapnak, nagyobbakat csak alkalomra, vagy megveszik a zsebpénzükből. Igaz, az enyémek nem babák már.
2016. márc. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A nagyfiamnál úgy csináltam, hogy leginkább alkalmakra kapott játékot, mondjuk ez nálunk szerencsésen is jött ki, mert szülinap ősszel, névnap tavasszal, télen ugye ott a karácsony, szóval csak nyáron nem volt ilyen dedikált alkalom. De kisebb dolgokat vettünk neki alkalomtól függetlenül is, ha éppen megláttunk valami jót. Sokszor vásároltunk úgy is, hogy boltban járva kinézett magának valamit. Ilyenkor megjegyeztük, hogy ez van, ez a vágya, és megbeszéltük, hogy mikor kaphatja meg. Ha kisebb dolog volt, akkor pár napon-heten belül megkaphatta (jó, volt olyan, amit nem vettem meg, mert annyira gagyi, bóvli volt), nagyobb dolognál megbeszéltük, hogy lesz majd nemsokára a szülinapja/névnapja/karácsony, és lehet, hogy ez is az ajándékok között lesz.


Egyébként meg sok mindent vettem úgy, hogy a gyerek nem is tudott róla, mert pont éppen akkor lehetett kapni valami jó játékot, jó áron, ezért megvettem, és eltettem későbbre.

2016. márc. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A nagyobb, értékesebb dolgokat alkalmakra kapja, ünnepek alkalmával vagy valamilyen jelesebb eseményre.

Viszont a játékok többsége, amiket veszek általában bővíthető (nagycsoportos ovis kisfiam van, így pl. playmobil, lego, logico feladatlapok, hot wheels, star wars lego stb.)


A kisebb dolgokat (pl. egy nagy playmobil váras szett ünnepekre, ahhoz alkalmanként 1-1 figura kiegészítőnek, pl. egy katona vagy királylány) pedig csak úgy, ajándékképpen, ha eszembe jut, ha neki eszébe jut, jártunkban-keltünkben vagy apró kis cél elérésekor (pl. extra jól viselkedett :)


Ezek az apróbb dolgok jellemzően mondjuk 2 eFt alatti tételek (pl. egy kis csomag playmobil figura 800-1000 Ft, egy logico feladatlapsor úgy 1.200 Ft, egy hotwheels kisautó kb. 600 Ft, egy csomag állatos kártya kb. 400 Ft, pici legocsomag ezekben a műanyag zacskós csomagokban is még belefér, egy színező is párszáz Ft stb.).


Szoktunk a mindennapokban matricákat gyűjteni- jó viselkedésért, segítségért stb. kap egy-egyet- azokat is hasonló apróságokra lehet beváltani, illetve van kis perselye is, amibe alkalomszerűen az aprókat adom neki oda.


Ha összejön egy marék apró, akkor most pl. gyűjtjük a spar garfieldos állatos matricákat, 99 Ft egy csomag- tegnap pont vettünk egyet.


Az apróságokhoz nálunk nem kell különös teljesítmény, az ajándékozás öröme a jó- én is meglepem magm néha egy jó kávéval vagy aprósággal- ettől nem sérül a gyerek kreativitása. Sőt...


Sok és értékes játéka van, nekem meg sok cipőm, táskám vagy kozmetikumom- ezzel együtt természetesen megfelelő, jó színvonalon élünk és a megtakarításaink sem látják ennek kárát.

Az élet aprócska örömei, mint egy almát vagy egy kiflit vinni néhanapján az oviba délután- csak úgy, mert jó.

2016. márc. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még csak másfél éves lesz a lányom, úgyhogy majd meglátjuk, hogy alakul, de egyelőre tartom magam ahhoz, hogy alkalmakra kap új játékot. Egyrészt így is sok a játéka, van amelyikkel alig játszik, másrészt meg szeretném, ha majd meglenne neki a várakozás öröme. Úgyhogy most még csak ünnepekre kap játékokat. Egyedül lapozókat szokott kapni csak úgy, mert nagyon szereti a könyveket, de persze vigyázni nem tud rájuk, szószerint falja őket, úgyhogy kellenek időközönként újak (persze próbálom megragasztani őket, de nem mindig sikerül).
2016. márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!