Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy par hetes babanak eleg ha...

Egy par hetes babanak eleg ha ejjel alszik hason vagy nappal is kell rakni hasra jatek kozben hogy megtanuljon pl atfordulni vagy maszni?

Figyelt kérdés
2015. dec. 29. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lényegesebb, hogy ébrenléti állapotban legyen hason.
2015. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igy van inkabb ebren legyen hason amennyit csak lehet. Az en lanyom utalta es egyszeruen uvoltott hason ezert nem is eroltettem. Mindegyik mozgasformaban elmaradt 2-3 honappal a korosztalyatol.
2015. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor jol elrontotam. Hason szeret csak aludni es napppal eszembe se jutott hogy rakjam hasra gondoltam.hogy tul sok lesz. Akkor ejjel le kell szoktassam a hason alvasrol? Hulye kerdes de nem nyomja meg maagat ejel 12 ora alvastol es meg nappal is legyen sokat hason? Az mit jelent amugy? Idaig mikor ebren volt inkabb a hordozojaba vagy a jatszoszonyegen volt de haton.. A jatszo szonyegere rakjam hason pl hany orat? Amennyit csak akar?
2015. dec. 29. 13:00
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól aludhat hason éjjel.

Nappal ébren is tedd hasra egy picit ameddig elvan. Ha sír nem kell kínozni. Az enyém utált hason lenni. Félülő helyzetben voltam és a mellkasomra fektettem, így emelgette a kis fejét, pár hetesen mást nem is kell. Aludni viszont hason tud normálisan, a hátán hamar felkel. Most ébren csak akkor van hason amikor felkel de többet nem bír, sírni kezd. Ő sem fog korán forgolódni az tuti.

2015. dec. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A hason altatástól is fejlődik, hisz akkor is mocorog, emeli, fordítja a fejét. A babánk onnantól bírt nappal is egyre többet hason, hogy elkezdtük "erőltetni" az éjjeli hason alvást.
2015. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is mindhárom hason szeretett aludni.


Bőven elég, ha ébrenléti idejében annyit teszed hasra, amennyit ő kényelmesen elnézegelődik, emelgeti a fejét.


Nem biztos, hogy szeretni fogja akár fél órát is. Úgyis látni fogod. Tedd pihenőszékbe, játszószőnyegre, plédre, ágyra, változatosan. Tegyél alá, fölé, mellé is érdekes dolgokat, ha felkelti a figyelmét, akkor úgyis forog, fordul, emeli a fejét majd.

2015. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Az én gyerkőcöm 2-3 hetes korától szinte csak hason aludt, mert nyugisabb volt úgy. Napközben a kiságyban, 6-7 hetes korától pedig a járókában töltötte az ébrenléti idő nagy részét és sokszor raktam hasra. Ha nem tetszett neki, már 4-5 hetes korától átfordult a hátára.

2015. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Es hogy lehet segiteni neki hogy atforduljon? Vagy kell hagyni hogy magatol tanulja meg?
2015. dec. 29. 14:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem erőltettem semmit, csak szimplán tornáztattam naponta akár többször is (ahogy a kórházban megmutatták mindenkinek), és mivel nem is volt lemaradva, nem próbáltam rásegíteni, hanem hagytam a saját tempójában fejlődni, persze a körülötte lévő játékok és érdekességek ösztönözték a mozgásra.

(#1,7)

2015. dec. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem mutattak meg hogy kell tornasztatni. Nem irnad le ha megkerlek?
2015. dec. 29. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!