Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, milyen gyakran...

Anyukák, milyen gyakran érzitek úgy, hogy túl sok már az otthonlét?

Figyelt kérdés
Szeretem a gyerekeim, akartam őket, és örülök, hogy vannak. Ezt előre kikötném. De ... pörgős ember voltam mindig is, és az itthonlét évekig teljesen kikészít. Összeütközött bennem a szabadságra vágyó énem és az anya. Szeretnék dolgozni, tanulni, fejlődni, új feladatokat elvégezni, másokkal találkozni, és szeretnék sokáig a gyerekeimmel lenni és megadni nekik a teljes figyelmet. A kettő együtt pedig nem megy. Tanácstalan vagyok, mert itthon vagyok velük, sokat foglalkozom velük (még egyik sem ovis, picik, kis korkülönbséggel), és maradok is, míg ovisok nem lesznek, de nincs nap, hogy ne vágynék vissza a "világba", talán értitek, mire gondolok. Nem tudom, hogyan nyomjam ezt el magamban, kicsit durva megfogalmazás, de bezárva érzem magam. Nem fizikailag (néha picit úgy is), hanem lelkileg. Ez normális dolog? Vagy alkalmatlanságot mutat? Ti is éreztek így néha, vagy baj van velem?
2016. márc. 23. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:

" nincs nap, hogy ne vágynék vissza a "világba","


Én nem éreztem így. Néha persze sok volt a takarítás, mosás és egyéb körforgás, de szerettem itthon lenni.

2016. márc. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Házimunka nem zavar, akkor is meg kellett csinálni, amikor még dolgoztam, azt nem érzem többnek. De hétfőtől-vasárnapig csak játék, séta, beszélgetés a gyerekekkel, pelus, miegymás, és sehol a munka, a menni és csinálni érzés, felnőtt társaság rendszeresen, kihívások, stb. nem tudom jól megfogalmazni. Olyan érzés, mintha beköltöztem volna egy bölcsibe 24/7-ben, miközben előtte csupa felnőtt dolgot csináltam és nagyon-nagyon nagy intenzitással. Talán nem sikerül lazítani és leereszteni, nem tudom. Ilyesmi.
2016. márc. 23. 10:10
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Én ezért kezdtem el tanulni levelezőn, és nagyon sokat segített, ráadásul profitálhatok majd belőle.


Ha nem is egyetemet, de valami tanfolyamot, nyelvtanfolyamot, továbbképzést, sportfoglalkozást nézz ki magadnak, és járj el. Csodát tud tenni! :)

2016. márc. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívemből szólsz!!!
2016. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tok normalis!en kb 6eve vagyok itthon,most 5, 3 evesek es 4 honapos a legkisebb.Igy tervertuk,tudatosan vallaltuk oket,nagyon szeretek veluk lenni,en szerintem ez is munka es kihivas.nem tudom neked mennyi idosek de nalunk mar korulhoz kepest "komoly temak" merulnek fel neha,vannak jatszoteri,ovodai konfliktusok amiket meg kell beszelni,kezelni kell.en ugy erzem ki tudok teljesedni ebben,hiszen mindig erre vagytam.ennek ellenere most en is bezartnak erzem magam,sokszor az esti furdetest vacsiztatast is egyedul csinalom...jobb lesz ha tobbet tudunk kinenni csaszkalni.E mellett nekem bizony van olyan hogy hagyom oket meset nezni en meg telefonalok...nyilvan ez ritkan van de ha az ember lazit,nincs mindig a "fenekukben" akkor egyreszt megtanuljak feltalalni magukat masreszt nekem is egy kis "semmittevos" idom amibe iszok egy kavet vagy netezek:)

Kitartast!:)

2016. márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!