Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mirena mellett lehet tampont...

Mirena mellett lehet tampont használni?

Figyelt kérdés
3 hete raktak fel. Most először megjött erős. Eddig pecsételtek voltak. Holnap hosszú útra megyek nem egyszerű megoldani a sűrű ellenőrzést. Tampont rakhatok be?
2016. ápr. 3. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
A Miréna a méhedben van. A tampon a hüvelyedben. Nem látom az összefüggést, miért ne lehetne?
2016. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"A hormontartalmú eszközök esetében tampon használatára gyakorlatilag nem lesz szüksége, A nem hormonális eszközök esetén , a vérzés sokkal bővebb ezért ilyenkor szükség lehet tamponra és betétre is. Ha szükség van tamponra, azt elővigyázattal kell cserélnie, nehogy meghúzza a jelzőszálat és eltávolítsa az eszközt."
2016. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen e miatt kérdeztem nehogy a jelző szálat meghuzzam. De van tapasztalatotok is benne?
2016. ápr. 3. 15:00
 4/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

A betegtájékoztatót idézem:


"Használható-e tampon a Mirena felhelyezése után?

Az egészségügyi betétek alkalmazása ajánlott. Tampon használat esetén a tampont óvatosan kell cserélnie, nehogy meghúzza a Mirena jelzőszálait."

2016. ápr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
63%
Én is Mirena-használó vagyok egyébként, nekem hálistennek már csak tisztasági betétre van szükségem. Tampont sajnos nem tudok használni szülés óta. Viszont korábbi tapasztalataim alapján, amíg erős a vérzés, addig nem hinném, hogy a jelzőszálak a tamponhoz tudnak tapadni, viszont ha már gyengébb a vérzés, akkor a tampon még a hüvelyfalhoz is oda tud ragadni, ezért akkor lehet, hogy a jelzőszálakat is húzza magával kivételkor.
2016. ápr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ja, ha netán te leszel az a kevésbé szerencsés, akinek erős a vérzése lesz a továbbiakban is (ez az időszak, az első 3 hónap még nem jelent semmit, még később is beállhat), akkor javaslom az intimkelyhet. Én a dokimnál rákérdeztem anno, és azt mondta, azt használhatom nyugodtan.
2016. ápr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem Mirenám van elég régóta. Elég sokáig normális mennyiségű vérzésem volt, egy év után csökkent le annyira hogy elég a tisztasági betét. Használtam tampont, nem volt vele gondom, de az igaz hogy az óvatosság ajánlott.
2016. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amugy nektek mikor állt be a rendes ciklus? Mert ebben a pár hétben ami óta fent van szinte minden nap kellett tisztasági betét volt hogy délelőtt semmi délután meg volt pecsételés.
2016. ápr. 3. 17:06
 9/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én tavaly október végén rakattam fel, és kb. 4 hónapig nekem is szinte állandó pecsételőm volt, közte néhány nap vagy egy-két hét szünettel. Vagy épp egy napig, vagy csak egy délelőtt, aztán pár nap szünet. Szóval teljesen összevissza. Most úgy tűnik, ritkultak a pecsételős időszakok, már beálltak olyan 3-4 hét köztire a ciklusaim (pont, mint a felhelyezés előtt, csak a vérzés elenyésző mennyiségű).
2016. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!