Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, gyakorlati tanácsokra...

Anyukák, gyakorlati tanácsokra lenne szükségem, mikor van időtök magatokra?

Figyelt kérdés
Van két szuper gyermekem, egy 2 és fél éves és egy 4 és fél hónapos. Nem sok segítségem van. Amennyi szabadidő akkor adódik azt másra kell fordítanom. Mikor tudtok időt szakítani saját magatokra? Szépítkezés, esetleg ruhavásárlás, fodrász, ilyesmi? Mert nekem ezt még nem sikerült megszerveznem. A pici nagyon anyás, alig tudom letenni, és fél szemmel mindig figyelni kell a nagyobbat is. Szülés után depressziós lettem, de már jobban vagyok, de még mindig nagyon "le vagyok robbanva". Ti hol és hogyan szakítotok időt magatokra? Hogyan lehet ezt hatékonyan megszervezni, ha amúgy egyedül van az ember, esetleg néha pici segítséggel? Meséljetek személyes példákat, kérlek, hátha tanulok belőle.
2016. ápr. 3. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Nekem csak egy tanácsom van, a gyerekeket úgy neveld hogy ne legyenek éjjel-nappal rádtapadva, mert úgy valóban semmit nem lehet csinálni. De ez rajtad múlik.

Ha vásárolni akarsz menni akkor a gyerekeket passzold le addig rokonokhoz vagy ha nincs senkid akkor bébiszitter. Tinik olcsón elvállalják hogy játszanak velük 1-2 órát.

2016. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egy bizonyos fokig nem nevelés kérdése, hogy mennyire ragaszkodnak hozzám. A pici csak néhány hete lett jobban, eddig fájt a hasa, csak kézben tudott aludni néhány órácskát,sokat szenvedett. Most nem lehet vele megtenni, hogy azonnal lerakom és nem törődöm vele. Tinédzserekre nem bízom a gyerekeimet, de köszi a tippet.

Arra lennék kíváncsi, hogy aki két ilyen kicsi gyerekkel van otthon, hogyan szervezi meg a napi teendőit úgy, hogy saját maga is beleférjen? Pl. este 10kor már csend van nálunk, de addigra semmi erőm nem marad pl. tornázni. Pedig kéne. Egy gyerekkel még ment is, de így kettő után fizikailag nem marad energiám estére, sajnos.

2016. ápr. 3. 17:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ott volt a férjem, mikor kicsik voltak. Hagytam otthon lefejt tejet, és mentem. A barátnőm is aput vetette be, volt körmös, aki kiment házhoz, fodrász, aki este 7-kor is tudta fogadni, tornázni is este 7-kor, 8-kor járt. Kaját rendelt, takarításhoz fogadott segítséget, aki heti egyszer, plusz ünnepek előtt és után ragyogóra pucolta a házat, vasalt is. Így volt ideje napközben pihenni, amíg aludtak a gyerekek.
2016. ápr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerűen ennyit segítenie kell a férjednek és kész. 2-3 havonta fél napról van szó, vagy havonta pár óra egy fodrász, vásárlás.
2016. ápr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
én is egyetértek, hogy a férjed éppen azért a férjed,mert a társad mindenben. egy társnak fontos a másik boldogsága. ennyit valóban kellene a kicsikkel lennie, főleg, hogy a gyerekeknek is szüksége lenne és a férjednek is minőségi daddy dayekre, nem csak neked mommy dayekre, fontos lenne a fejlődésükben.
2016. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi van a férjeddel? Nekem sosem volt gond időt szakítani magamra, mert a férjem mikor hazaért, alig várta, hogy a gyerekekkel foglalkozhasson.


Ha a városban (fodrász pl. vagy hasonlók) volt dolgom amúgy gyakran csináltuk azt, hogy elé mentem a gyerekekkel a munkahelyére, ő sétált velük egy órát vagy játszótereztek jó időben, aztán együtt hazamentünk.


Nem baj, ha anyás a pici, épphogy jót tenne neki, ha többet lenne a férjed vele, mikor hazaér, mert az nem megoldás, hogy minden nyikkanásra felveszed, azzal nem fog javulni a helyzet.


Mindenesetre nekem a napi fél óra fürdőm az fix megvolt minden nap, egyébként meg a férjemre tényleg mindig számíthatok.

2016. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Ja mégvalami: ruhavásárlást online oldottam meg mindig is! Sokan szállítanak házhoz, pl. forever21, h&m, mango, zara, stb. Nagyon aranyos gyerekruháik vannak és magamnak meg a férjemnek is innét rendelek.

De vannak más katalógusok is pl. otto vagy bon prix, ahonnét szintén lehet rendelni.

A cipőket főleg a deichmannból rendelem, ott ingyenes a szállítás.

2016. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!