Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb 18 hós korkülönbségű...

Kb 18 hós korkülönbségű tesókat nevelő anyukák: gyakorlati tanácsokra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

- Nagyjából milyen napirendetek van?

- Hogyan oldjátok meg az öltözést sétánál: először a kicsit/nagyot és utána a másikat, vagy 1-1 darab ruha mindkettőre?

- Mi az esti menetrendetek (fürdés, vacsi, altatás stb sorrendje)?


- Hogyan próbáltátok felkészíteni a nagyobbat a kicsi érkezésére?

- Mennyire volt féltékeny a nagyobb és rendeződött-e nagyjából (és nagyjából mennyi idő alatt)?


Nagyon bizonytalan vagyok ( a 2. nem éppen tervezett baba, csak besikerült szegénykém és parázok, hogy menni fog-e nekem két kicsivel)... van vmi általános jótanácsotok?


2009. szept. 12. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Általános tanácsként: türelem, kitartás!

Ügyesen meg lehet magyarázni egy gyereknek, hogy neked most várnod kell, most a tesót öltöztetjük/vetkőztetjük. Aztán a kicsi eleinte úgysem tud meglógni sehonnan, míg a nagyot kergeted. Aztán mire odakerül a sor, lehet, hogy tök segítőkész lesz.

Mindenbe be lehet vonni a nagyobbat, ő még játéknak veszi, hogy most adunk a kicsinek enni (cici), most elaltatjuk csöndbe kell lenni, te is tentézzél stb.

A kicsi érkezésére a legjobb úgy felkészíteni, hogy bábozol neki sokat, tesósat, meg anya-pocisat, meg ha láttok babát, mindig álljatok meg, hívd fel rá a figyelmét, hogy milyen édes a kicsi. Kérdezd meg,szeretne e ő is ilyen babát. Az enyém 17 hósan ilyenkor már bőszen bólogatott, hogy igen, szeretne hát.Rajzoljatok családot.

2009. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 21 hónap lesz köztük, ha máciusban megszületik a kicsi is. Én is tartok azért tőle, bár mi igy is teveztük. Mindenki azt mondja, az első év lesz nehéz.

Fürödni mi úgy fogunk, hogy a kiskádban én fürdetem a kicsit, nagykádban apa a nagyot. Öltözésnél tuti, hogy a nagyon fogom előbb felöltöztetni-nagyobb a tűrőképessége , meg őt addig ki is engedhetem az udvarra, amíg pár perc alatt a kicsit is felöltöztetem.

A többi meg majd kialakul.

Ne félj, nem mi vagyunk az elősk, akik ilyen sőt még ennél is kiesbb korkülönbsggel vállalnak babát, és fel tudták nevelni:-)

2009. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!