Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 év körüli babák anyukái,...

1 év körüli babák anyukái, jóóóó háziasszonyok?

Figyelt kérdés
Hogyan oldjátok meg a napi dolgokat? Leírnátok részletesen egy napotokat esetleg a hétvégét és ünnepnapot is? Gyerek, reggeli, főzés, vacsora, takarítás, mosás, vásárlás, séta, vasalás,te saját magad,vendégek stb. Úgy érzem az én képességeimet ez a sok minden meghaladja! Kétségbe vagyok esve,hogy alkalmatlan vagyok háziasszonynak! Ti hogyan csináljátok???? Segítsetek légyszíves! Köszönöm!
2010. ápr. 5. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,bár az én lányom már 15 hónapos de egy év körül is hasonló volt mint most.

Akkor is meg tudtam csinálni mindent. De ez gyerekfüggő.Mivel a lányom elvan egyedül nincs gond semmiféle házimunkával.Egy évesen már bevontam, ill. bevonta saját magát,porszivózás minden reggel, mosás-ki bepakolás,ebédfőzés-ilyenkor is segit,csücsül a pulton, vagy esetleg adok neki vmi játékot,vasalást azt az ő szobájában szoktam mivel ő ott addig tud játszani,mindent együtt csinálunk, vásárolni mondjuk imádunk:).

Azt hozzáteszem hogy egy éves volt a lányom amikor a "párom" visszaköltözött az anyjához, igy segitségem sem volt.Mondjuk nincs is rá szükségem.

De ne keseredj el, ha picit zsufinak érzed az életed:)

Nem baj ha csak holnap vasalsz...

2010. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

13 hónapos,és íme egy napunk:

fél 7-kor kelünk, majd szopi, majd kimegyünk a konyhába ahol elkészítem a reggelijét, és megreggeliztetem.

Utána játszunk együtt a szobában. Játék közben ismét kimegyünk a konyhába, elkészítem az ebédjét. Megint játszunk, 10-kor alszik picit. Felébred, szoptatom, majd ebédel, majd én is eszem. Utána öltözés, sétálunk egy, másfél órát. Hazajövünk, játszunk együtt, közben uzsonna, majd három körül alszik ismét egy keveset. Felébred, etetem valamilyen hideget kap ilyenkor, majd hazajön Apa. Hármasban játszunk, beszélgetünk, esetleg Apa van vele amíg én lefürdök, vagy elpakolok. Fürdés előtt még megvacsizik, a nagykádban pancsol kb fél órát, végig ott vagyok vele, majd szopi, alvás.

A házimunkából szinte semmire nem jut idő, a reggeli, ebédkészítést, a mosást, teregetést és a mosogatógépet tudom elintézni mellette, takarítani, vasalni rendet rakni nincs már időm. Szerencsére van takarítónöm, így ezzel nincs gond, APa rak rendet este míg én fürdetem a kicsit.

Magamra nulla időm van, csak akkor kapcsolódom ki ha elaludt este. Sajnos egyedül nem játszik el, illetve nagyon keveset, ahogy elmegyek mellőle rögtön jön utánam és kapaszkodik a lábamba, lebiggyeszti a száját, én meg nem bírom ki, hogy ne vegyem fel. A vasalást alvásidőben csinálom, próbáltam mellette vasalni, de lehetelen, felkapaszkodik a vasalóállványra, és egy életveszély, hogy mikor esik rá a forró vasaló a fejére. Hétvégén annyival másabb, hogy akkor tudok vasalni ha Apa lefoglalja, illetve a sétálni is vele megy, na így ma meg tudtam mosni a hajam, és nem maradt estére. Sok programot csinálunk ha hármsaban vagyunk, uszoda, csavargás, állatkert, biciklizés, cukrászda, ilyesmik.

Szia

2010. ápr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat!:)
2010. ápr. 5. 21:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Közel másfél éve próbálok a felszínen maradni, több-kevesebb sikerrel :) Kb ilyen egy nap: 7 körül kelés, fél óra imádkozás peluscsere+felöltözés ügyben, utána tápi a manónak, nekem kávé + közös reggeli, közben egy fél óra megszakítás menetrend szerinti bekakilás, peluscsere, öltöztetés miatt. A reggeli műsorral kb 9-10 között végzünk. Utána turbó porszívózás (padlólapos helységek), rendrakás, szellőztetés, beágyazás, manónak ebéd főzés. 11 körül kap gyümölcsöt, utána peluscsere és kivezényelem a kertbe ahol 1-1,5 órát legelészünk. Du.1 körül ebédel és húz aludni, ami kb 2-2,5 óra, hála az égieknek :). Ilyenkor nekem gyors ebéd, erős kávé és turbóra kapcsolok: újabb rendrakás, mosogatás, felsöprés, mosógép beindítás és teregetés, száraz ruhák leszedése és a) húzok ki a kertet túrni, b) főzök estére (kétnaponta) c) takarítás (heti egyszer), ami nem jár zajjal (pl. fürdőszobák, portörlés, konyhaszekrény lemosás, hűtőpakolás, ilyesmi), d) tanulok, de ezt csak vizsgák előtt, amilyen lökött vagyok. Du. 4-5 között kel a manó, peluscsere, uzsonna, utána vagy megint kimegyünk a kertbe vagy bent próbálom lekötni, ez elég nehéz. Este 6 körül jön apa, újabb kajaosztás. 7-kor viszem a manót fürdeni, ilyenkor apa a helpdesk, elkészíti a tápszert, teát, segít öltöztetni, együtt játszunk kicsit. Többnyire 8-8.30 körül kidől a manó, na ekkor jövök én. Elpakolás a konyhában, gyors rendrakás, ingvasalás apának másnapra és utána lerogyok netezni. Hetente egyszer ilyenkor megyek hajat mosni+arcradír, pakolás, amire van időm+energiám és néha tanulok. Hétvége kicsit könnyebb, bár ilyenkor egyik nap hajnalban megyek bevásárolni, nagyon korán kell kelni. Plusz apa miatt korábban kell ebédnek lennie, szóval a konyhaszolgálat rosszabb mint hétköznap. Ill. hétvégén csináljuk a takarítás zajos részét, a porszívózást, felmosást. Ilyenkor van hogy 1 nap nem főzök a manónak hanem bébiételt kap. Közeli családtagok gyakran jönnek hétvégén de abból már nem csinálok olyan nagy ügyet, viszont ha távolabbi rokonok, barátok jönnek vagy nagy esemény van akkor eléggé síkideg vagyok sajnos hogy minden Ok legyen. Mindegy, majd kinövöm ezt is remélem. Anyósom ha jön hétvégén sokat segít a kertben + terelgeti a manót, tényleg nagyon rendes.

Én egyébként kicsit várom hogy megint dolgozzak, szintén nem vagyok jó háziasszonynak, egy kicsit sem élvezem ezt a rengeteg fizikai munkát. Nem azt ami a manóval kapcsolatos, hanem ami a háztartás többi részét illeti és ami miatt sokkal kevesebb időt tudok a családommal tölteni. Szerintem egyébként ez típus kérdése, van akiknek egyáltalán nem okoz gondot és olyan hatékonyan tudnak mindent megcsinálni, még szabadidejük is marad. Úgyhogy ne idegeskedj rajta, tényleg van aki nem háziasszonynak való. Mi is megoldjuk azért valahogy :))

2010. ápr. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kicsi 6kor felébred, cicizik, ha szerencsém van még visszaalszik 20-30percre. Addig kávé, és a folyóügyeimet elintézem. Aztán "szabadon engedem", ilyenkor jön megy, játszik, ha valamit szeretne, elkezd nyúzni.

9-10között, elmegy aludni, akkor zuhany, mosás bepakolása, ha ráveszem magam mosogatás.

Ha szerencsém van akkor egy órát alszik, ha nem...

Utána játék vagy bent, vagy kint a szabadban. Délben ebéd, valamikor én is bekapok valamit. 5ig pörög a kicsi, akkor eldöl, mint egy krumplis zsák, és 6ig alszik.

7kor főzök egy könnyű vacsit magunknak, 7:30fürdés előkészítése, 8ra el is érjük a fürdőt, és ha mázlim van 8:30tól alszik a csöpp.

2010. ápr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Babán 1éves mult.Én mikor lefeküdt aludni akkor kezdek hozzá a házi munkához.Elmosogatok,felmosok kivasalok.Nyugiban ez nem tart semmeddig,mint napközben szerintem.Teregetni együtt is tudunk,port törölni és porszivozni is.Szinte csak a főzés marad nekünk napközben.
2010. ápr. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

01:09-es!

Hasonlóan érzek és teszek mint te, csak 1 kérdésem lenne. Vágyunk vissza dolgozni, mert nem érezzük jól magunkat a háziasszony szerepben, de akkor is meg kell majd csinálni mindezt munka mellett. Hogyan? Én már előre félek.

2010. ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne is mondd, én is félek nagyon! Abban reménykedek, hogy mivel egész nap nem leszünk itthon, nem termelődik ekkora kosz és rendetlenség. Főzni val.színűleg csak hétvégén fogok, így kevesebb edény lesz koszos hétköznap, azok is főleg tányérok-poharak, amiket elmos a gép. A manó nagyobb lesz, lassan csak elhagyjuk a pelust, akkor az állandó pelusozás-öltöztetés kiesik. És remélem jobban elfoglalja magát napközben, mert sok munka nekem azért tart tripla ideig, mert közben pisi-kaki-eszik-iszik-vegyél fel-tegyél le-hisztimiszti-ölelés, jajjj.). Persze a hétvégék biztosan húzósak lesznek és még gőzöm sincs hogy mi lesz a kerttel...
2010. ápr. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem egy 19 hós kisfiam van meg egy 4 hetes.Próbáld meg rendszerezni a mindennapokat.Nekünk sem sikerül minden nap egyformán,de azért próbálom,hogy minden meglegyen.Én 2 napra főzök,és 2 naponta mosok(általában addigra le is száradnak a ruhák).Szóval egyik nap főzök,a másik nap mosok.Takarítanom azt minden nap kell,sőt egy nap többször is.A mi napirendünk:7 körül kel a nagyobbik(a kicsi velünk alszik egy szobába,így amikor a nagyobbik átjön a szobánkba ált megébred a kicsi is).A kicsit megszoptatom,átöltöztetem,pelus csere stb.8 -ig még pihenünk az ágyban nézzük a mesét aztán reggelizünk a nagyobbal.(általában még pizsiben).Aztán reggeli után öltözünk,mosakodás,fogmosás stb.Aztán játszunk egy kicsi a nagyobbal,aztán etetem a kisebbet,megint öltözünk és megyünk a boltba.Délre-fél egyre hazaérünk.A kicsi akkor még alszik egy kicsit,a nagyobbik meg vagy segít a házimunkában vagy játszik a szobájában.Aztán megint etetem a kicsit,majd etetem a nagyot és 2 órától 4 ig alvás van.Akkor vagy én is alszom egy kicsit vagy itt ülök a gépnél.Aztán megint etetem a kicsit és megyünk ki a levegőre.7 kor fürdetem a nagyot,aztán a kicsit.Aztán a kicsit megetetem,addig a nagy mesét néz.Ha a kicsi elaludt akkor a nagy vacsizik és vacsi után alvás van.Persze nem minden pontosan percre pontosan működik,de azért próbálom betartani,így jobb nekik is és nekem is.Én egy héten egyszer nagytakarítok,a többi napokon csak összepakolok,porszívózok és felmosok.Csak a kicsi ruháit vasalom,a mieink közül csak azt amit muszáj.Segítségem csak a párom van.Ő sokat dolgozik,de ha itthon van akkor besegít mindenbe,úgyhogy ebből a szempontból szerencsés vagyok.Nem könnyű megoldani a mindennapokat,van hogy én is kiborulok,főleg mikor mind a kettő egyszerre kezd neki hisztizni,én meg azt sem tudom melyikhez szaladjak.De nagyon boldog vagyok,hogy vannak nekem.
2010. ápr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!