Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsis gyermekek anyukái,...

Bölcsis gyermekek anyukái, megfordult már a fejetekben, hogy rossz döntés volt bölcsődébe iratni a gyereket?

Figyelt kérdés
Kislányomat felvették a bölcsibe és aug. vége felé kezdjük a beszoktatást.Újra elkezdtem dolgozni és sajnos más megoldás nem volt,a fiam már ovis,a kislányomnak meg igy a bölcsibe lesz a helye.Sógórnőmmel amúgy sem jó a kapcsolatom,tegnap megjegyezte,hogy ő mondta a páromnak-bátyjának-hogy a lányommal ki lesz cseszve a bölcsődével,mivel majd utána oviba megy és igy 2-szer kell beilleszkednie,pedig 2,5 évesen mehetne óvódába.Ez picit érdekes,mert én utánaérdeklődtem és nekem azt mondták,itt nálunk nem lehetséges.Most nem tudom,jót teszek-e a bölcsivel,de sajnos nincs más lehetőség,én is dolgozok,párom is,akkor hova tenném a gyerekemet?
2011. jún. 12. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Az iskolába is be kell majd illeszkednie.

Ne aggódj ennyire. Nem ártasz ezzel a gyerekednek, csak megszokja a közösséget.

2011. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Sógornőd csak be akart szólni, épp azért, hogy rosszul érezd magad, amit el is ért. Ne foglalkozz vele, semmi baja nem lesz a gyerekednek.

Az én lányom 2 évesen lesz bölcsis, utána pedig majd be kell illeszkednie az oviba, az iskolába, és még ezer más helyre is az életében.

Nem lesz ez rossz, és ha különben sem tud a szülő mit csinálni, akkor ez van. A sógornőd meg majd azt csinál a saját gyerekével, amit akar.

Amúgy nálunk sem veszik fel a gyerkőcöt 2,5 évesen oviba, sőt mivel nagyon nincs hely az itteni ovikban, van, hogy csak 5 éveseket vesznek fel!!! Úgyhogy sz@r az egész rendszer is, és a sógornőd meg csak gonoszkodjon saját magával.

2011. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Én éppen úgy hallottam, hogy aki volt bölcsődés, sokkal könnyebben szokik be az oviba, mert már megszokta, hogy a szülő nincsen napközben vele és minél idősebb a gyerek, minél többet volt kizárólag a szülővel otthon, annál nehezebben fog később bármilyen társaságba beilleszkedni.


Az én gyerekem is bölcsis, egyáltalán nem bántam meg, hogy beirattuk. Egyrészt nagyon sokat fejlődött a szókincse is, meg az egyéb készségek, másrészt sokkal jobban élünk, sokkal több pénz jut őrá is.

2011. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Az életben még rengeteg helyre kell majd beilleszkednie.

Írtad, hogy "nálunk". Ez nem tudom, mit takar.

A mi kisvárosunkban 1 bölcsőde van, 2 óvoda, tehát, nagy valószínűséggel megy már ismerős gyerekekkel az oviba tovább, mint ahogy majd iskolába is.

Az ovik is túlterheltek, a barátnőm kisfiát nem akarják felvenni, mert csak augusztusban lesz 3 éves. 2,5 éveseket nem vesznek fel itt sem, örülnek, ha annak tudnak helyet adni, akinek tényleg szüksége van rá.

2011. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így egy marhaság. A bölcsibe nem is annyira beilleszkedni kell, inkább beszokni. Utána persze kialakul a csoport, de ott a beszokás a lényeg. Ha utána megy oviba, ott már inkább a beilleszkedés a lényeg, hiszen azt már megszokta, hogy nem otthon van mindig.

Én amúgy sem vagyok híve a három éves kor előtti ovinak, jobb az ilyen piciknek a bölcsiben, ha ez megoldható, hiszen az oviban általában kétszer annyi gyerekre jut ugyan annyi felnőtt. A bölcsiben több figyelmet kapnak, és ennyi idősen erre még szükség is van.

2011. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Megnyugtattatok,hogy nem csináltam rosszat a bölcsibe jelentkezéssel...A sógórnőm sajnos ilyen gonoszkodó-ahogy irta az egyik válaszoló-neki még nincs gyereke és próbál állandóan beleszólni a mi dolgainkba,rendszerint a páromnak mondja persze,nem nekem.Alattomos nőszemély.Szombat óta ezen lelkizek,hogy most a kislányomnak jó lesz-e igy,ahogy lesz.Egyébként nagyon várja már a bölcsit,ha elmegyünk mellette,mindig mondja,"ide jövök bölcsibe nemsokára!",nagyon édes.:)Voltunk nyilt napon,azt is nagyon élvezte,volt gyereknap,oda is bemehettünk,azt is imádta,nem féltem,sztem nem lesz baj vele.Feltalálja magát,élelmes kiscsaj.:D Ahogy az utolsó válaszoló irta,a bölcsibe beszokni kell,nem beilleszkedni,meg az oviba is majd.De lehet,hogy bölcsis társa,akivel együtt jár,megy majd ugyanabba a csoportba esetleg az óvódában,amelyikbe ő,ezért nem lesznek teljesen idegen gyerekek a számára.A leendő oviját is ismeri egyébként,meg a leendő óvónéniit is,mert a fiamért szokott velem jönni az oviba és már volt rá példa,bemehetett a csoportba,a nagyok közt is feltalálta magát ,játszott.Az óvónénik már most imádják.:)

Amig nem kezdjük a bölcsit,anyukám van vele,addig megoldjuk a felügyeletét,de ez sem mehet a végtelenségig.Kell neki a közösség,a gyerektársaság.

2011. jún. 13. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:

szia,


NEM, SOHA EGYETLEN PILLANATRA SEM!!!!!! a legjobb döntés volt!! 2,5 éves, amióta bölcsődébe jár szobatiszta lett, sokkal szebben eszik egyedül, beállt az alvás időnk teljesen, rengeteget fejlődött a szerb nyelv tudása (más nyelvű intézménybe jár), a szókincse bővült, megtanult közösségben "élni" (nincs még testvére és egy pár évig nem is tervezünk), egy szóval: TELJES MÉRTÉKBEN ELÉGEDETTEK VAGYUNK!!


Ági

2011. jún. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!