Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik kerületbe érdemes...

Melyik kerületbe érdemes költözni másfél éves kislánnyal Budapestre? (VI, VII, XIII, XIV és XV közül! )

Figyelt kérdés
Úgy értem a felsorolt kerületek közül hol vannak jó helyek, közösségek, játszóterek, stb, ahová a lányommal sok utazás nélkül gyalog is eljuthatunk? Illetve a óvodák szempontjából is, mert jövőre be kell iratnom!Nyáron költözünk fel, csak ezek a kerületek jöhetnek szóba, de a lányom érdekeit is természetesen figyelembe vesszük! Köszi előre a válaszokat!
2010. ápr. 6. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
XIV-et ajánlom. Mi is ott lakunk. Mi is szeptembertől megyünk oviba.
2010. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
A VI,VII kerület a belváros,ott igazán nincs olyan zöld terület,ahova én szívesen költöznék.Engem nyomasztanak azok a házak,sötét utcák,na meg a rengeteg közlekedési eszköz.A többi kerületet nem nagyon ismerem,de mivel külső kerületeknek számítanak,nyilván játszótérrel,ovival,sulival is fel vannak szerelve.
2010. ápr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Az a vicces, hogy ezeknek a kerületeknek egyike sem peremkerület, ahonnan nehéz eljutni a központokba, teli vannak iskolákkal-ovikkal-bölcsikkel. Mind jó.
2010. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
A második vagyok.Nem a külső kerület miatt jó a felszerelése,hanem lakótelepek vannak,ahol sok a gyerek,és így az ilyen dolgokra jobban gondolnak ezeken a helyeken.
2010. ápr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
11:06-os és ez miért vicces?Szerintem fontos szempont, hogy ne kelljen korán kelni vagy vergődni a gyerekkel a trolin vagy buszon, hogy majd oviba jusson. A másik, hogy nem is biztos, hogy pl a legközelebbi oviba felveszik.
2010. ápr. 6. 11:09
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Azért írtam hogy "vicces", mert ez egy pozitív kifejezés arra, hogy "mindegyik kerület jó" , avagy jószándékból írtam. Továbbá ki is fejtettem, hogy ezek tele vannak iskolával-óvodával-bölcsivel, mert ez fontos szempont a kérdésed alapján. Nem értem, hogy miért baj ez?:))
2010. ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Mindenhol probléma az óvodák túlterheltsége, ha nem ott született, tehát nincs előjegyezve, majdnem mindenhol probléma a helyhiány.

A felsorolt kerületek közül szerintem egyedül a 13. gyerekbarát, és nem nyomasztó. Bár a belvárosban is egy életérzés felnőni, de hát a legtöbb anyuka nem narkóst akar nevelni, hanem gyereket. Akik a belvárosban nőnek fel, vagy elzüllenek, vagy a másik végletben, abszolút sikeresek lesznek valamilyen téren.

14-15. ker nagyon nyomasztóak, a rengeteg 10-15 emeletes lakótelepi rémálom házak, persze a kertvárosi rész egész más lapra tartozik.


Én lakótelepen nőttem fel és gyűlölöm. Szörnyűek ezek a házak, a telep kihaltsága, amibe olykor belevág egy-egy dévajkodó kamaszbanda hangja... A legtöbb kisgyermekes úgy látom igyekszik legalább hétvégére kiszabadulni ebből az ördögi körből. Mert ugye helyben van minden, bolt suli, ovi, ugyanakkor pont ezért tud borzalmasan monotonná válni, és a gyereknek minél többet kell tapasztalnia a világból.

Én pont ellentétesen vagyok, mint az egyik előző hozzászóló: Szeretnék a belvárosba költözni, mert igaz zsúfolt és büdös, meg veszélyes, mégis nagyon mozgalmas. Szóval ilyen szempontból meg 6.ker, ráadásul onnan közel a Margitsziget, ha zöld hiány van.

2010. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha a kertvárosi oldalát nézzük, akkor inkább XIV., vagy XV.,ott vannak ilyen részek. A VI, VII., a szószerinti belváros , zsúfoltsággal; viszont 3-4percre bölcsi, óvoda, iskola.
2010. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én XIV. ker-ben lakom. Megkérdeztem az ovi helyzetet, azt mondták, hogy a körzetes gyereket kötelességük felvenni. Téged sem küldhetnek messzebbre a lakáshoz legközelebbi oviból. És ha azt akarod, hogy a gyereked jó levegőn legyen, akkor költözzetek ide.
2010. ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a XV.kerületben lakunk, egyébként ez már peremkerület:)

Nekem is másfél éves a kislányom, nagyon bababarát a környék 2 hatalmas játszótér(EU szabványnak megfelelő) Bölcsi,ovi,iskola pár percen belül gyalogosan. Olyan mintha egy kisvárosban élnék,posta,bolt a közelben. Nappal elég csendes,mivel peremkerületrészén lakunk innét bejárnak dolgozni az emberek.Remélem tudtam segíteni.

2010. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!