Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az baj, ha nőként nem fegyelme...

Az baj, ha nőként nem fegyelmezem annyira a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Ha ott van mellettem egy férfi,aki fegyelmezi őket,szigorú velük,baj ha én "vajszívűbb" vagyok velük?

Vagy akkor engem nem fog úgy tisztelni,mint az apját?


2016. ápr. 12. 14:35
1 2
 1/11 acelsziv ***** válasza:
85%

El fog kanászodni a francba és kezelhetetlen lesz.

A fegyelmezés nem egyenlő azzal, hogy ütöd vered bünteted.

De ha nem állítasz fel egy szabályrendszert ami következetesen tartasz később megnézheted magad.

2016. ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Kérdés, mit jelent az a "nem fegyelmez annyira". Mert az baj, ha mindent rájuk hagysz, akkor is, ha jobban bírnak téged, mert "jaj, apu túl szigorú, de anyu megengedi, hogy 10évesen fennmaradjak este 10ig és csokit vacsorázzak". Ha viszoint csak egy-két dologban, ilyen pitibb dolgokban vagy megengedőbb, az jó.
2016. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Igen, baj. Egészen kis kortól szabályok közé kell terelni a gyereket, amiket ha átlép, azért büntit kell hogy kapjon (szóbeli megdorgálástól a fenékre csapásig), kisgyereknél úgy stílusos, ha ezt anyukától kapja, akit így nevelnek, annak jó esetben 14 éves kora után már nem kell atyai pofon.
2016. ápr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Mit értesz nem annyira fegyelmezés alatt?
2016. ápr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Én arra tippelek, hogy egyikőtöket sem, ha rájön, hogy remekül kijátszhat titeket egymás ellen és/vagy manipulálhat téged.
2016. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
De miért fontos, hogy nőként?
2016. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Baj, mert ahogy a gyerek rájön, hogy te engedékenyebb vagy egyből kijátszik az apja ellen. Ebben nagyon ügyesek, nagyon oda kell figyelni. Szóval nem szabad azt engedni, amit az apja tilt, mindig egységes véleménynek kell lennie.

Persze gyengéd lehetsz, mert anyuka vagy, de az nem egyelő az engedékenységgel.

2016. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Baj. A következetesség szerintem a legfontosabb!

Nálunk tudják, hogy mit lehet/nem lehet, és azt is, hogy ugyanazt fogjuk mondani. A büntik mértéke is hasonló nagyon.

Mindegy hogy kihez fordulnak (pl) hogy maradhatnak-e focizni 8-ig. 7-re otthon kell lenni, és pont. (Azért néha bepróbálkoznak.) Nincs olyan, hogy ha apu nem engedi, felhívom anyut, ő meg elenged.


Ha mi (párom és én) nem értünk egyet vmiben, négyszemközt tisztázzuk.


Szerintem nem vagyunk szigorúak.

2016. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem baj. Az én apum is szigorú,de ettől még szeret. Nálunk szabályok vannak és büntetést kapok, ha szándékosan megszegem. Pl. suli után nem haza megyek és nem is szólok nekik. Nincs olyan, hogy anyu megengedi, amit apu nem. Ki is használnám. Ők nem nevelnek ellentétesen. A másikkal megbeszélnek mindent. Egyébként szeretem és tisztelem őket.
2016. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
A többieket még annyival egészíteném ki, hogy a férfivel szemben sem korrekt dolog ez. Belegondoltál, hogy így az apát tünteted fel mindig a rossznak?
2016. ápr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!