Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rossz szülő...

Szerintetek rossz szülő vagyok, hogy az egyik gyerekemet kevésbé szeretem, mint a másikat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen így érzek...
2014. máj. 23. 23:52
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
61%
Igen.
2014. máj. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
96%

...de legalább őszinte.. Az a helyzet, hogy az igazi szeretetdben - és az anyai ilyen- nincsenek fokozatok..jobban-kevésbé-inkább. Nincsenek ok-okozati összefüggések: azért, mert, ha így, akkor úgy..

A szeretetet a megismeréssel és a megértéssel függ össze. Az egyik gyereked kevésbé érted meg. Könnyen lehet, hogy a másikat sem érted. Lehetnek ebből nagy kataklizmák: csalódások, fájdalmak. Próbáld egyszerűbben: csak figyelj rájuk nagyon- fog menni az igazi szeretet.

2014. máj. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit kéne tennem, próbáltam máshogy hozzá állni a dologhoz, mint amit leírtál. De semmi. Pedig nem szeretnék neki rossz gyerekkort, komolyan.
2014. máj. 24. 00:09
 4/54 anonim ***** válasza:
90%

Van ennek valami oka?


Ha a gyerekekkel ezt nem érezteted, akkor talán nem, de én ezt nehezen értem meg.

2014. máj. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
80%

Azért annyira rossz nem lehetsz, mert felismered, és zavar.


Talán később változni fog. Mekkorák a gyerekek? Tudod, megérzik, és ez később sok probléma forrása lehet.


Nagyon jóindulatúan tanácsolom, hogy keress fel pszichológust, hogy ez miért van. Talán lehet, nem is a gyerekkel van a bajod, csak a születése körül a papával volt valami konfliktus. Csak találgatok, de biztos oka van, hogy így érzel.

2014. máj. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Igazából én akkor kezdtem el aggódni, amikor tök idegen emberek viccesen megjegyezték, hogy mi az, a nagyobb gyerekedet nem is szereted... és akkor gondolkodtam el ezen.

Hogy miért nem szeretem az egy rossz gyerekkori élményemmel kapcsolatos, és sajnos egyre rosszabb az egész mert hasonlít egy olyan illetőre akit én, szó szerint gyűlölök. Tudom, hogy ez nem helyes és el kéne felejtenem, de nem megy sehogy sem. Még senkivel sem beszéltem erről igazán.

2014. máj. 24. 00:17
 7/54 anonim ***** válasza:
95%

Azt kéne magadban tudatosítani, hogy a gyereknek SEMMI köze ahhoz az illetőhöz, akire te asszociálsz, még ha rokonságban is van vele.


Ő egy önálló emberi lény. Ha meg már idegenek megjegyzik a dolgot, ő is biztos észrevette... Kérhetnél segítséget szakembertől, és próbálj arra figyelni, hogy egyenlően oszd el köztük a dolgokat: ha a kicsi kap csokit, a nagy is ugyanannyit kapjon, figyelj rá, és hallgasd meg őt is. Minél több időt fogsz vele tölteni, annál jobban rájössz majd, hogy őneki semmi köze ahhoz az illetőhöz, akihez a rossz élményeid kötnek. A szülője vagy, nem akar neked rosszat, épp ellenkezőleg, függ tőled.

2014. máj. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
2%

Szóval az első gyereked valaki mástól van...

Nos mivel a gyereket te neveled,így a tulajdonságok Tőled erednek és nem öröklődnek! Biztos nem lehet könnyű,de ha mást nem is legalább a látszatát add a gyerek felé! Rossz ember nem vagy,mert felismered a hibát magadban,és ha felismerted akkor tudsz rajta javítani is.Próbálj meg egy picit lazábban hozzáállni! Ne szorongj a múlt eseményein,ez ha nem megy akkor egy próbát meg ér egy agyturkász hátha segíteni tud a feldolgozásban...

2014. máj. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
89%

" egy rossz gyerekkori élményemmel kapcsolatos, és sajnos egyre rosszabb az egész mert hasonlít egy olyan illetőre akit én, szó szerint gyűlölök."


AKkor marad, amit írtam. Pszichológus!!!!!

2014. máj. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
De nem mástól van, ez nem tudom honnan jött le. Egyszerűen egy családon belüli emberre hasonlít nagyon akit nem bírok.
2014. máj. 24. 00:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!