Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kérdezi meg mindenki...

Miért kérdezi meg mindenki amikor bejelentem a negyedik gyereket, hogy "terveztük-e"?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy azon nem csodálkozom, hogy a mai világban nem mindenki érti meg, hogy miért vállalnak emberek több gyereket, de ebből a szempontból már a amikor elmondtam (pár éve) hogy három van, már azon is elcsodálkoztak, tehát nincs különbség.

Viszont ezt tapintatlan bunkóságnak gondolom, főleg idegenektől. Egy első gyerek ugyanúgy lehet "becsúszott", és akkor mi van? Én soha senkitől nem kérdeztem ilyet, max. ha valaki magától elmeséli, de az más.

Amúgy meg igen, terveztük, sőt vártunk is rá sok hónapot, de valahogy akkor sem értem ezeket a kérdéseket.


Nem tudtok valami frappáns választ, ami nem bunkó?

(Ha bunkón válaszolok, akkor én sem vagyok különb náluk, viszont valahogy elterelném szívesen mert azt gondolom, hogy ez nem tartozik mindenkire...)



2016. ápr. 13. 11:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége ma annyira szürreálisnak tartja, hogy valaki szívből és átgondoltan kíván nagycsaládot, hogy egyből az jut eszükbe, hogy ezek tervezett gyerekek nem lehetnek, csak valami hiba csúszhatott a számításokba. Nem szánják bunkóságnak, csak nem gondolják át, hogy mit is kérdeznek ilyenkor. Ezzel együtt én is végtelenül tapintatlan, otromba kérdésnek tartom és a mögöttes feltételezést is.


Nálunk már a másodiknál is megkérdezték. Ami szerintem nem bunkóság, ha visszakérdezel, hogy miért kérdezi ezt? Erre azért nehéz válaszolni, és mire összeszedi a gondolatait, hogy "jaj,a mai világban", meg hasonlók (azt mégsem mondhatja, hogy nem nézi ki belőled, hogy tudod, hogyan kell védekezni, ha nem akarnál gyereket), addigra neked már nem kell mondanod semmit. Mert magyarázkodni igazán nem érdemes.

2016. ápr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azt megértem, hogy "kíváncsi erre", de vannak kérdések, amiket nem teszünk fel illemből, akkor sem ha kíváncsiak vagyunk. (Pl. "Rákos vagy, hogy kendőt viselsz a fejeden"? vagy ehhez hasonlók)
2016. ápr. 13. 11:34
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Ebben a nagyon elanyagiasodott társadalomban sokan nem értik meg, ha valaki tényleg szereti a gyerekeket és a gyerekeiben tudja kiteljesíteni magát, ebben leli boldogságát és nem a mercédeszében és karibi utazásokon.
2016. ápr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Lehet hogy rosszul tettem fel a kérdést, azzal tisztában vagyok, hogy miért tartják ezt sokan furcsának, és ezzel nincs is semmi bajom, én sem szólok be senkinek, hogy miért nincs gyereke vagy miért csak egy vagy kettő, stb. Mindenkinek szíve joga annyit vállalni, amennyivel jól érzi magát.


Azt nem értem, hogy hogy lehet egy ilyen kérdést valakinek így az arcába tolni ismeretlenül.

2016. ápr. 13. 11:43
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
tőlem is megkérdezték, pedig 10 éve élek együtt a férjemmel, 3 éve vagyunk házasok, kiköltöztünk agglomerációba gyerekvállalás előtt, szóval igazán nem az érettségibe szültem bele hogy ilyet kérdezzenek...de képesek megkérdezni. nem szoktam vele foglalkozni, visszakérdezek hogy "mit gondolsz??" általában ilyenkor belevörösödnek a saját kérdésükbe
2016. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
mondjuk idegeneknek mondogatod hogy jön a 4.?!
2016. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

mert ritka az olyan "madár" aki tudatosan vállal 4 gyereket vagy többet


madár = fehér holló - csak h értsd :-D

2016. ápr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen egyetértek. Tőlünk már a második terhességemnél megkérdezték ugyanezt (csak azért, mert negyven voltam már). Nem bírtam ki, és némelyiknek odalöktem, hogy "miért, mit gondolsz, lecsúsztam az abortuszról?"

De amúgy azt is visszakérdezheted, hogy "csak nem azért kérdezed, mert te nem tervezted a gyerekeidet?"

2016. ápr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Épp terhes nadrágot vásároltam, megkérdezte az eladó, hogy "első baba"? Csak válaszoltam, hogy "nem, negyedik".

Ebből adódott a szituáció.

2016. ápr. 13. 12:11
 10/18 A kérdező kommentje:
Na én se az érettségibe szültem bele. 30-al szültem az elsőt... :)
2016. ápr. 13. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!