Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor mikor kezdjem a...

Most akkor mikor kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
4 hós a kisfiam. Még nem kezdtem el kóstoltatni. Csak anyatejes. Nem szeretnék kivàltani még étkezést, de gondoltam, hogy màr elkezdem a kóstoltatàst. Fogalmam sincs, hogy mikor kezdjek hozzá. Anyósék már 2 hónaposan nyúztak vele, én meg erõsen a tudtukra adtam, hogy szó sem lehet róla legalàbb 4 hós koráig. De a mostanában felkapott 6 hót meg sokallom, hogy addig semmit nem kóstol. Most beteg/ez is az oka h nem kezdtem el/, de pl a probiotikumot olyan szépen itta kiskanálból, hogy megdobbant a szívem, hogy de ügyes nagyfiam van. Szerintetek korai vagy sem? Nyílván tisztába vagyok mindenféle ajànlàssal és làtom h a bébiételek is 4 hós kortól elérhetõek. EGYÉNI véleményekre vagyok kíváncsi.

2016. ápr. 18. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Töltsd ki, megkapod a választ hogy nálatok korai-e:

[link]

2016. ápr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
A fiam is anyatejes volt. Eltökélt szándékom volt, hogy fél éves koráig csak szoptatni fogom. De 5 hónaposan mégis elkezdtem a hozzátáplálást, mert olyan jeleket adott, hogy már szeretné. Nem tudtam előtte enni, mert egyből ő is kért volna belőle és nagyon sírt. Almát ha ettem akkor engedtem, hogy szopogassa és meg volt érte őrülve. Akkor döbbentem rá, hogy nem kéne megvárni a 6 hónapot, amikor észrevettem, hogy a Dologel-t ő azért szereti ha kenem az ínyére, mert ízlik neki. Minden ajánlással és táblázattal ellentmondva 2 nappal az 5. hónap betöltése előtt ESTE adtam neki sütőtököt, kb 0.5 dl-t. Aznap átaludta az éjszakát :-). Így utólag soknak tartom a 6 hónap kizárólagos szoptatást, de 4 hónaposan még nem mertem volna. Max 1-2 kanál almalevet.
2016. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Eszter76 ***** válasza:
33%

A hozzátáplálás és a kóstoltatás nem ugyanaz! Nagyon nem értek egyet a 6 hónapig csak szoptatással, de akinek van annyi teje és jól esik neki is meg a gyereknek is, ám tegye. DE! Ez nem jelenti azt, hogy ne kóstolhatna meg semmit a baba! 1-2 kanál almalé, sütőtökpüré ilyesmi akkor sem árt 4 hónaposan, ha csak szopik. Vagyis az egyik napközbeni szoptatás előtt 1-2 kanál kóstoló, és utána cici. Így megismerheti az ízeket, és amikor már tényleg hozzá kell táplálni, akkor nem lesz gond, mert már tudni fogja, mi az a kanál! Egyébként a védőnőnk is ezt tanácsolja mindenkinek, annak is, aki ragaszkodik a kizárólagos szoptatáshoz.

Ez nem jelent semmiféle elválasztást, hiszen jóllakni ugyanúgy az anyatejtől fog a baba a kóstolás után. Később, amikor már tényleg kiváltani szeretné valaki, akkor lehet szép lassan emelni az elfogyasztott adagot, és csökkenteni a szopizást utána. Így a gyerek majd magától fogja elhagyni - egyszercsak nem kéri majd a cicit valamelyik evés után. De ez csak hónapokkal később lesz.

Szóval várd meg, hogy teljesen meggyógyuljon, aztán menjen az a pár kanálka alma, bátran! 3-4 napig mindig ugyanannál az étkezésnél, és mindig csak pár kanállal. Ha semmi baja, akkor kóstolhat mást is, abból is csak icipicit. Minden ételt először magában, és figyelni a hatásokat!

Alma, sütőtök, őszibarack, (esetleg sárgarépa, cékla) a megfelelők az első kóstolóknak. A krumpli fölösleges, az sűrítésre való, önmagában nagyon fojtós. És a legjobb, ha te magad pürésíted - a bébiételben van minden más is, ráadásul kóstolónak rengeteg még a kis üveg is.

2016. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Az én fiam 1 hetesen is szépen ette az espumisant kiskanálról. :)

Csak anyatejre van szüksége még. Minden más csak a helyet veszi el. Ha meg tényleg csak kóstoltatni szeretnél is felesleges még, ráérsz 1 hónap múlva is.

Igaz az én babám még 5 hónaposan is hasfájós volt így tényleg kivártam a 6 hónapos kort.

2016. ápr. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm szépen.Mindenki válasza nagyon hasznos volt! Nyomtam zöld kezet mindenkinek. Igen, a bébiételeket hagyom, mivel az tényleg sok, ha nem akarom kiváltani az étkezést. Csak azért írtam, mert az elméleti hàttérrel tisztában vagyok. Mâr tudom, hogy fogom csinálni, köszi mégegyszer mindenkinek!
2016. ápr. 19. 07:06
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó nekem kb 2 hós koráig volt hasfájós. A kiskanàlra eddig olyan reakciókat kaptam tõle: szorosan összezárt száj-félrefordított fej, kiskanál kilökése, köpés, diszkrét kifolyatás. :D Most volt elõször olyan, hogy szájnyitás, nyelés és húzza magához a kanalat is. Még az édes espumisant se akarta elfogadni. Vicces volt így adni neki amit kellett. :)
2016. ápr. 19. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!