Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenképp nagyobb esélyes...

Mindenképp nagyobb esélyes egy normális családi hátterű gyerektől hogy karriert épit, sikeres lesz?

Figyelt kérdés

Általában ha nem is jómódu szülőktől de rendezett körülmények között élőktől(nincs válás, nincs családi perpatvar stb) tudok csak sikeres felnőttekről, de akik országelsők a munkájukban, vagy neves vállalkozok, vagy ugy alapvetően talpraesett jéghátán is megélők.

De pl egyedülállo szülők gyermekétől mi a max amit el lehet várni ha mondjuk a gondozo szülő lelkiismeretes.

Egy intézetisről tudok aki diplomáig vitte de ő a normális hátterű családbol származo bnőjének köszönhette a motiváciot és tippeket is.


2016. ápr. 19. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Gondolkodtál már azon, hogy mi lenne akkor, ha mindenki diplomás lenne?
2016. ápr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akiket fentebb emlitettem mint neves vállalkozok azok egyike sem diplomas.korabban nem volt divat a diploma más generáciok..


Sikeres felnőtt származása a kérdes.

Egy intézetistől meg egy diploma szwrintem szinten sikernek nevezhető

2016. ápr. 19. 21:44
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
A sikerességhez a kulcs a jó kapcsolatteremtő készség, szociális készségek.A terület már másodlagos. A kapcsolati hálót már gimnazistaként érdemes elkezdeni építeni.
2016. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Néha kincset tud érni egy egy válasz itt :)
2016. ápr. 19. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

A szüleim elváltal,de ettöl még normális a családi hátterünk, az lett volna rossz,ha apukánk velünk marad és tovább folytatja az ordítozást mindenért... Tesóm Köztársasági Ösztöndíjat kapott a diploma előtt,most van egy cégük a férjével, én dícsérettel èrettségiztem és külföldön vállaltam munkát. Anyukánk mindent megtett,hogy szépen felneveljen bennünket. Szóval nem csak a jómód számít,az is elég,ha érzi a gyerek,hogy támogatják és segítik a dőntéseiben,és foglalkoznak velük.

Aki intézetben nevelkedik eleve hátránnyal indul sajnos. Legalábbis amit én ott láttam...szörnyű! A szívem szakadt meg szegény gyerekekért :-(

2016. ápr. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az hogy valakinek elváltak-e a szülei vagy se, önmagában nem jelent semmit ilyen szempontból. Attól még lehet boldog gyerekkora valakinek (nekem pl. fél éves koromban váltak el a szüleim, apukámra alig emlékszem, de anyukám és a nagyszüleim a legnagyobb szeretetben neveltek, semmiben nem szenvedtem hiányt, végül egyetemi diplomám lett 2 nyelvvizsgával) Az a lényeg, hogy aki neveli a gyereket (legyen az vér szerinti anya, apa, csak egyik szülő, vagy nevelőszülő, bárki), az nagy gondoskodással és szeretettel tegye.

Itt negatív irányban szerintem csak a nagyon szélsőséges esetek számítanak: pl. állandó veszekedés otthon, bántalmazás stb. Illetve aki intézetben nevelkedik az egyértelmű nagy hátránnyal indul az életben, hiszen nincs senki, aki ott állna mellette és megtanítaná akár alapvető dolgokra, ösztönözné, törődne vele stb.


Más kérdés, hogy sokszor pl. még ha valaki rendes családban is nő fel, sokszor a szülők úgy nevelik, úgy alakítják, hogy ugyanazt a szakmát válassza a gyerek amit ők csináltak pl. asztalos fia asztalos lesz. Pedig lehet, hogy a gyerek tudott volna egyetemet is végezni, de a szülei nem törődtek vele ilyen szinten. Míg az értelmiségi szülők gyerekei is sokszor hasonló hivatást választanak, vagy legalábbis egyetemre mennek, mint szüleik, orvos gyereke orvos lesz stb. Ritka az szerintem hogy orvos gyereke mondjuk burkoló lesz majd.

Persze mindezek mellett fontos a gyerek vele született értelmi képessége is, hogy az iskolában hogy tud teljesíteni, 2-es vagy 5-ös tanuló lesz + a családi háttér.

2016. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!