Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy kisisko...

Mennyire gyakori, hogy kisiskolások osztálykirándulása úgy néz ki, hogy mennek a gyerekek busszal, a szülők, tesók utánuk kocsival?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 20. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

osztálykirándulásra miért mennek a testvérek és a szülök ????


nálunk ilyen nem volt ...

ha volt esetleg 1-2 szülő az a buszon volt

2016. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem orbitális hülyeség. Ez így nem osztálykirándulás, hanem egy kirándulás az osztályfőnök szervezésében. De marhára nem az osztályról szól.

Nem beszélve arról, hogy van mondjuk 25 gyerek az osztályban, 20-nak elmennek a szüleik is, a maradék 5-nél meg nincs kocsi, vagy dolgoznak a szülők, és ők ott vannak egyedül, szülő nélkül.

Egyébként év elején megcsinálták ezt a fiaméknál is, bár nem így, hanem ott szólt is a tanítónéni, hogy gyerekenként egy szülő mehet. A 28 fős osztályból 25-nek ment el valakije, a maradék 3-nak nem, és láthatóan nem is érezték így jól magukat. Az összes szülő végig a gyereke seggében volt, egymással alig tudtak játszani. Nem beszélve arról, hogy volt olyan, amit a tanítónéni nem engedett meg a gyerekeknek (valami izére felmászni, ami most lényegtelen, hogy szerintem helyes, vagy sem, az a lényeg, hogy a tanító nem engedte meg), erre némelyik szülő privátban megengedte, akkor már persze az összes többi is, csak annak a maradék háromnak volt érvényben, hogy nem szabad.

Többet nem is mennek így kirándulni, megmondta az osztályfőnök is, hogy ezentúl maximum 3-4 szülőt vár a kirándulásokra, akik neki segítenek az ÖSSZES gyerekre figyelni.

Teszem hozzá, amikor én gyerek voltam, ez magától értetődően így működött. Most nem tudom, hogy az általad írt verzió gyakori-e, de ha én osztályfőnök lennék, ezt biztosan nem engedném. Egyébként a fiamék már oviban is mentek kirándulni úgy, hogy csak a két óvónéni, egy dadusnéni, meg két kísérő szülő, és teljesen normálisan lezajlott a kirándulás. Elsőben máshová járt, ott is simán elmentek a két tanítónénivel, plusz két szülővel.

2016. ápr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt, de barátnőm egyik gyerekének osztályának mindig az egyik eszement szülőpár szervezte a kirándulásokat, azok ilyenek voltak. Nem szokványos, szerintem gáz.
2016. ápr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen nem volt. Nagyon aggódtam végig a lánykámért, az oviban mindig ment Vele valaki a családból. Az iskola más. Itt nincs kísérő rokon, itt csak a tanárok és diákok. Ha valaki nagyon félti,nem engedi el, de nem kocsikázik utána....
2016. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!