Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekek két év korkülönbségge...

Gyerekek két év korkülönbséggel: mikortól lesz könnyebb?

Figyelt kérdés
Az első hónapokban vagyunk és kemény... akinek ilyen idősek a gyerekei, mikortól lett egyszerűbb?
2016. márc. 17. 08:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mikor a nagy végre oviba megy. 3:)
2016. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Nálunk 2,5 év a különbség.6 hetes a kicsi, úgyhogy benne vagyunk a sűrűjében. Nekem is mondták hogy az első pár hónap kemény lesz.

Szerintem is igaza van az elsőnek, ha a nagyobb oviba megy az könnyíthet a dolgokon, ezért én is várom egy kicsit a szeptembert. Másrészt fájón is gondolok rá valamilyen szinten, mert olyan hirtelen megnőtt és el kell majd engednem. Szóval ez ilyen kettős érzés.

A másik dolog amit én várok, hogy a kicsi átaludja az éjszakát, és ne legyek zombi nappal, mert az mindenkinek rossz.

2016. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Amúgy nekem könnyebb lett:

- Amikor a kicsi átaludta az éjszakát

- Amikor végre stabilan egyszerre aludtak délben

- Amikor a kicsi megállt a lábán

- Amikor a nagy kinőtte a dackorszakot. Ja, bocs, ilyen nem volt. :P És mire kicsit enyhült volna, a kicsi is beleért a dackorszakba. Ezt a pontot átugorhatod...

2016. márc. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ja, igen a déli alvás. Amikor az egyik elalszik ébred a másik. Jó, ha fél óra átfedés, olyankor csak nézek ki a fejemből.
2016. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát szerintem sosem 😂 6,5 és 4 évesek és néha imadják egymást néha meg vérremenő csatát vívnak! Az eleje borzasztó nehéz volt, a nagy emberfeletti féltékenységet produkált! Dacoskodott nem akart aludni délbe, felebresztette a kicsit! Este nem akart aludni, folyton makacskodott, aztán jött az ovi, az még rátett egy pár lapáttal. Ha tehetném több korkülönbséggel vállaltam volna a gyerekeket, vagy pedig egyből egymás után, hogy megszokják hogy mindig ott van mellette, ne erezze trónfosztotnak magát.
2016. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálunk kevesebb, mint 2 év korkülönbséggel jöttek a gyerkőcök, a kisfiam most lesz 3, a kislányom 14 hónapos. Nekem az első kb. 1 év volt nehéz. Most már néha annyira jó, hogy olyankor fújok egy nagyot, mintha ki akarnám engedni az első év összes fáradt gőzét. Azt érzem, hogy valójában még lehet, hogy évekre lesz szükségem, hogy kiheverjem az első évet /a kislányom első évét/. Néha nem akarom elhinni, hogy túlvagyunk a nehezén, és mindenki megúszta ép ésszel, épp lélekkel, ja...és nem utolsó sorban testi épségben☺ugyanis voltak olyan tesóféltékenykedős időszakok, amikor szabályosan ki kellett mentenem a picit a nagy karmai közül. De mostanra kisimultak a ráncok, helyrebillent minden, abszolút jó testvérek, bár ebben rengeteg munkám van. Volt olyan, hogy szinte vért izzadtam. De megérte! Viszont a 3. baba kérdéses /3 gyerkőcöt terveztünk/, lehet, hogy nem vállalom be. A kislányunk most kezdi átaludni az éjjeleket /14 hónapos!/, reggel már aludhatunk egy kicsit tovább is /megszűntek a hajnali kukorékolások/, végre már nem szoptatok /az elmúlg 3 évben vagy terhes voltam vagy szoptattam vagy egyszerre mindkettőt, ugyanis a fiam 15 hónapos koráig szopizott/. Szval kemény menet volt, abszolút megérte, én vagyok a világ legboldogabb embere, amikor a gyerkőceimet látom együtt játszani. Ők valóban összenőttek. De most jön az az időszak, hogy elkezdem kiheverni az első évünket, és végre magamra is kezdek kicsit koncentrálni.
2016. márc. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyit, hogy elérkezett végre az az időszak, hogy egyszerre aludhatnak a nagyinál a gyerekeim. Nem vagyok híve annak, hogy korán lepasszoljam a nagyszülőkhöz /a fiam 16 hónaposan, a kislányom most 14 hónaposan aludt először házon kívül/. Cefetül hiányoztak, de végre kettesben tölthettünk a férjemmel egy egész napot és egy éjszakát. Nagyon jól esett. Azt hiszem ebből rendszert csinálunk. Az a tervem, hogy havonta egy éjjelt aludjanak a gyerekek a nagyinál /a szüleim, imádjàk egymást/, mi a férjemmel pedig helyretesszük a házasságunkat. Az elmúlt 3 év picit megviselte☺
2016. márc. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Felnőttként...
2016. márc. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%

Első kettő minek vállaltatok kis korkülönbséggel gyereket, ha nem bírjátok és alig várjátok hogy lepasszoljátok a nagyobbikat az óvodába?


Kérdező, mikor a kicsi is két-két és fél éves lesz, már könnyebb lesz.

2016. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Köszi 9-es a kioktatást. A kérdező feltett egy kérdést és mi válaszoltunk a saját tapasztalataink alapján. Amúgy ha annyira útban lenne a gyerekem beadtam volna bölcsibe, mint sokan teszik annak ellenére, hogy kismamák vagy van otthon kisebb gyerek. Amúgy én pont írtam hogy mennyire kettős érzésem van ezzel kapcsolatban, de mindegy.
2016. márc. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!