Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiam 10 és fél hónapos....

Kisfiam 10 és fél hónapos. Nem nagyon akar vizet inni (0,5 dl egy nap). Adjam fel az elveimet és adjak neki mást inni, vagy próbálkozzak türelemmel?

Figyelt kérdés

1 hónapja nem szoptatom. Már akkor is adtam neki inni, de akkor sem ivott többet.

Vizzel szeretném itatni, mert az a legjobb, minden szempontból.

Most túl vagyunk egy hányós-hasmenős betegségen. Akkor kapott valami édes port, amit 2 dl vízben kellett feloldani. Abból megivott kettőt, plusz a tápszert. Azt gondolom, az a mennyiség egyébként is jó lenne.

Azóta újra 0,5 dl-t iszik, sokszor kínálom.

KÉRDÉS:

Adjak neki teát, gyümölcslevet, ha azt szívesebben issza...,

vagy próbálkozzak tovább vízzel, ha kell neki több úgyis inni fog?


2016. ápr. 20. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jon a meleg, szomjasabb lesz. Ha vegkepp nem megy, higitsd a 100%-os gyumolcslevet vizzel, facsarj narancsot, az enyem nagyon szerette a grapefruit let mezzel.
2016. ápr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az enyém se issza a vizet. Azt mondják amíg nagyrészt pépeset eszik (az enyém kisebb, 7 hónapos) addig nincs rá nagy szüksége, ahhoz képest már nem volt elég pisis pelus sem. Így hát én higított gyümölcslevet adok neki. Azt szereti nagyon és sokat is iszik belőle. Van is elég pisis pelusa megint.
2016. ápr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem lehet elvi kérdés, többet kell innia.
2016. ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De elvi kérdés, hogy nem tömöm egészségtelen dolgokkal, mint étkezés és italok terén egyaránt.

Persze evett már egy-egy falat sütit, pár korty gyümölcslevet, de nem gondolom, hogy ebből kéne állnia az étkezéseknek, vagy az ivásnak.

Én is úgy tudom, hogy amíg eszik sok pépeset az beszámít.

2016. ápr. 20. 18:08
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

A gyümölcslé mégis mitől egészségtelen? Nem kell sarkítani, nem azt írtam, hogy kólát itass vele. Jesszus...

És NEM az elveid a legfontosabbak, ha nem iszik eleget. Vagy szerinted igen? Akkor meg minek kérdezed, várd meg amíg annyira szomjas lesz, hogy a vizet is elfogadja szegény. Most jó?

2016. ápr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak elveim, de úgy jártam, mint valamelyik előző válaszoló, konkrétan nem pisilt a kislányom egész nap. Így aztán úgy döntöttem, fontosabb, hogy a veséi ne menjenek tönkre, mint az, hogy kitartsak egy ilyen dolog mellett.

Már óvodás mindkét gyerekem, megisszák a vizet is, de gyakran kapnak 100%-os gyümölcslevet, néha szörpöt is, ennyitől nem lesz semmi bajuk. Kólát és társait még soha életükben nem ittak.

2016. ápr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Természetesen nem a facsart, vagy 100%-os gyümölcslére gondoltam. És ha nyáron sem változik a helyzet adok neki. Nem vagyok idióta...
2016. ápr. 20. 18:24
 8/14 A kérdező kommentje:
És természetesen beszéltem a védőnővel is, csak kíváncsi voltam, hogy másoknál hogy volt.
2016. ápr. 20. 18:28
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
Ja, természetesen...:) De természetesen én meg a cukrozott szarokra gondolok, mi? És idióta sem vagy, ez jó hír, majd csak megoldod valahogy. Majd legközelebb megpróbáljuk kitalálni, mire is gondolsz.
2016. ápr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
Hú, kérdező, rohadt okos vagy.
2016. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!