Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Hermina névről?

Mit gondoltok a Hermina névről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Adnátok ezt a nevet a lányotoknak? Én gondolkodom rajta,és nem lenne becézve sehogy.Van ilyen nevű ismerősötök? Ha igen hogy jellemeznétek? Pozitív negatív is jöhet.Köszike!
2016. ápr. 21. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen nevű ismerősöm, és nekem Hermione jut eszembe először róla a Harry Potterből. Tetszik, de nem adnám a lányomnak. Írtad, hogy nem becéznéd, pedig szerintem szép lenne a Mina becézés.
2016. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem is Hermione jutott eszembe, egészen pontosan Hermi :D


"”Kicsi Gróp” öt méter magas, az a hobbija, hogy hétméteres fenyőfákat tép ki gyökerestül, és engem… – Itt horkantott egyet. – Engem Hermi néven ismer."

2016. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A HP-s Hermione név a sznob angol szülőkre próbált reflektálni, akik lehetetlen neveket adnak a gyerekeiknek :-)


A Hermina név nekem nagyon tetszik, de csak megfelelő vezetéknévvel. Sajnos a párom "ősnemesi" magyar neve mellé maximum az Erzsébet és a Mária stimmel, szóval nem adnám, de ez nem a név hibája.

2016. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nekem a hernia jut róla eszembe ami a sérv latinul. Emiatt nem is tetszik a név, de nem botránkoznék meg azon, ha valakit így hívnának.
2016. ápr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát van egy pár Hermina nevű ismerősöm,és mind szép szó híján egy nagy ri*anc...Nyilván nem a név az oka,de belőlem ellenszenvet vállt ki.
2016. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:-)
2016. ápr. 21. 16:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem is Harry Potterből jut eszembe Hermione.

Ennek ellenére a Hermina szerintem szép név, én viszont mindenképp becézném Minának vagy Mininek életkortól függően.

Az tetszik benne, hogy nem feltűnősködő de mégis ritka név, ami szépen becézhető is.

2016. ápr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Egy Herminát ismerek, visszafogott, kedves fiatal lány, aki nehezen oldódik, de onnantól nagyon barátságos.

Tetszik a név, adnám is. Az ismerősomet amúgy nem becézik.

2016. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem szép. Nem ismerek ilyen névvel rendelkezőt, sem gyerkőcöt. :)
2016. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hermione, Herminié... mind-mind rokon-nevek a Herminával.


Adnám, egy időben kedvenc nevem volt :)

2016. ápr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!