Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adtorok 2 keresztbnevet a...

Ti adtorok 2 keresztbnevet a gyereketeknek? Könnyen megegyeztetek a párotokkal?

Figyelt kérdés
A férjem mondta, hogy ő nem akarja, hogy 2 keresztneve legyen a gyereknek, mert felesleges "divatnak" tartja.

2016. ápr. 22. 08:21
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért, telefonról írok.
2016. ápr. 22. 08:22
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy neve van a fiunknak. Igen, könnyen meg tudtunk egyezni a férjemmel a névvel kapcsolatban is meg abban is, hogy egy keresztnév elég.
2016. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Mi 2 nevet adunk. Van egy név , ami már nagyon régóta tetszik nekem, viszont párom mindenképpen valami "komolyabbat" szeretett volna. Úgyhogy kettő lesz :) A pici legalább tud dönteni, hogy melyiket szeretné használni. ( Természetesen mikor már nagyobb lesz.)
2016. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Én fölöslegesnek tartom. Úgyis egyet fog használni, az egyiken fogja mindenki szólítani, a másik csak fölösleges pluszteher a hivatalos papírokon. Azt se tartom életszerűnek, hogy "majd ő eldönti, melyik tetszik neki". Tizenévig mindenkinek Béluska, utána hirtelen Jacsika.
2016. ápr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi adtunk. De szívem szerint nem adtam volna,csak mi nem egyeztünk. Nekem is volt egy kedvenc nevem már 15 éves korom óta és neki is. Így 2 neve lett. Az egyiket használjuk. Az meg hogy aláírásnál egy névvel többet kell írnia,nem a világ vége.
2016. ápr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nem tetszik a két keresztnév, nagyobbik lányomnál mégis így alakult.

Már jó ideje megvolt a leendő neve, amikor egyszer csak apa beleszeretett egy másik névbe. Nem tudtunk megegyezni, így mindkettőt megkapta.

Onnantól azon ment a "vita", hogy melyik legyen előre írva. Végül a hangzás döntött, az általam választott név lett az első. Most már mindenki ezen szólítja a leányzót, de az első néhány évben az apja a másik nevét használta. Egészen addig, amíg a kislányunk nem kérte rá, hogy inkább az "igazi" nevén hívja.

Így utólag bánom a dupla nevet, csak a gond van vele, a lányom sem szereti, és hát haszontalan is. De akkor nem nagyon tudtam mást tenni, a férjem annyira be volt pörögve.

2016. ápr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekemnek 1 neve van, könnyen megegyeztünk a nevekben is, meg abban is, hogy csak 1 legyen. Mi is feleslegesnek tartottuk, úgy is csak az egyiket használná, akkor meg minek?
2016. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy neve van, felesleges a kettő. Felírtuk papírra külön-külön, amik tetszenek, aztán az azonosakat egy 3. lapra, onnan választottunk. :)
2016. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

A fiamnak 1 neve van, mi sem tartottuk fontosnak, hogy két neve legyen.

Egy érdekesség.

A nővéremnek két neve van. Esküszöm már majdnem felnőtt voltam amikor egyszer pakolás közben megtaláltam a születési anyakönyvi kivonatát, és ott olvastam, hogy 2 neve van. Nem is tudtam. Soha senki nem használta a második nevét, de még célzás sem volt rá. Kérdeztem a nővéremet, hogy ő mit gondol a 2 névről.

A válasza, hogy teljesen felesleges, és csak felnőttként írja le, de csakis olyan hivatalos papírokra ahol kötelező. De sok helyen le sem írja..Szóval felesleges 2 név egy gyereknek.

2016. ápr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegyiknek kettő keresztneve van.
2016. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!