Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha hivatalból kiküldik a GYÁM...

Ha hivatalból kiküldik a GYÁM hivatalt környezettanulmányra, mindkét szülőbél elvégzik? Lent több.

Figyelt kérdés
Gyeemekelhelyezési per, apzka szépen leadott és jönni fognak de semmi félni valóm, csak érdekelne hogy ilyen esetben hozzá is vagy a bejelentett címére is kimennek-e?
2016. ápr. 22. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra a címre mennek ki, ahol a gyermek életvitelszerűen él.
2016. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, bocs, nem olvastam rendesen végig (illetve de, csak olyan fáradt vagyok, hogy nem fogtam fel. Bocsi.)

Tehát, ha gyermekelhelyezés még folyamatban van, ergo még nem tudni, kinél fog lakni a gyermek életvitelszerűen, akkor mindkét szülő otthonát és életkörülményeit felmérik.

2016. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
:) semmi gond, köszönöm a választ. Még egy kérdés: Én a bejelentett lakcímemen élek a babámmal, Ő albérletben és a bejelentettje a nagyanyjánál van vidéken. Osa is kimennek ? Remélem..
2016. ápr. 22. 10:45
 4/7 A kérdező kommentje:
( Az ottani illetékes kirendeltségre gomdolok)
2016. ápr. 22. 10:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Nos, ez már egy kicsit neccesebb kérdés. Elvileg a bejelentett lakcímet vizsgálják, kivéve ha írásban nyilatkozik arról, hogy életvitelszerűen nem ott él. (Viszont, őszintén megmondom, hogy ez már kicsit mufurcabb dolog, mivel ugye a gyermekelhelyezés után a gyermek lakcímkártyája arra a címre szól majd, amelyre az elhelyezést elnyert szülőé is.)


Sajnos pontosan nem tudom megmondani, hogy fog zajlani mindez, mert az anyukám gyámhivatalnál dolgozott, de már 6 éve máshol van, így már nincs annyira tisztában ezekkel a dolgokkal.

2016. ápr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem azért mennek ki, mert "az apuka szépen leadott" . Minden gyermekelhelyezesi pernel van kornyezettanulmany. Nálunk is volt, annak ellenére hogy az apával soha nem volt semmiféle kapcsolat -lelepett a terhesség alatt- és nem is akarta hogy a gyerek hozzá kerüljön. Ez egy hivatalos lépés, semmi több.
2016. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem a GYÁM hivatal megy ki, hiába emelted ki ilyen szépen, hanem a gyermekjóléti központ egy esetmenedzsere...


Kimennek apukához is, amit bediktál cím, oda. Ha ott nagymama azt nyilatkozza, hogy apuka nem ott lakik életvitel szerűen, akkor az esetmenedzser leírja, hogy nem ott lakik, esetleg ha a mama megmondja, hogy hol kell keresni, akkor azt is, és ezt küldi el a gyámhivatalnak, akik vagy megkeresik apukát és kérik, nyilatkozzon, hol lakik életvitelszerűen, vagy ha nagymama megmondta, akkor ott fognak kopogtatni (más város esetén nyilván az ott dolgozó esetmenedzser fogja felkeresni)

2016. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!