Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak is olyan szülők akik...

Vannak is olyan szülők akik nem kereszteltették/nem keresztelik meg a gyermekét? És miért nem?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 22. 23:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
is= itt :) Bocsi az elírásért...
2016. ápr. 22. 23:19
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kereszteltetem meg őket. Szabad vallàs vàlasztàs van nàlunk. Nem erőszakolok ràjuk semmit.
2016. ápr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
A lehetőséget megadom neki, hogy ismerkedjen a vallással (katolikus óvodába jár majd ősztől). Ha úgy gondolja később, hogy megkeresztelkedik, hát tegye.
2016. ápr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Számomra teljesen logikus nem megkeresztelni. Majd eldönti, hogy mit akar, ez igazából az ő dolga, minek ráerőltetni egy vallást? Nem a középkorban vagyunk, hogy azt higgyük, hogy ha meghal kicsiként, akkor emiatt nem kerül a Mennyországba...

Aki nem keresztény, az bizonyára élből nem keresztelteti meg a gyermekét sem (max. ha a másik szülő akarja). S ez így teljesen rendben van. A kereszténység amúgyis csak egy vallás a sok közül s egyéni világképek is vannak.


Nem mintha az a kis keresztvíz ártana, bár van, aki zavar és ilyen ellentétes dolgot csináltat felnőttként. Ez nekem már fura, de hát mások vagyunk.

De a vallásról sokkal jobb az embernek magának dönteni, mint annak, hogy a szülei mik.

2016. ápr. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem akartam kereszteltetni, mert én sem vagyok vallàsos, sőt, kimondottan ellenérzésem van az egyhàzakkal kapcsolatban, pedig én is meg vagyok keresztelve. Úgy gondoltam, hogy ha majd akar,vàlaszt magànak vallàst később, ha érti, miről szól ez az egész. Végül dédi kérésére (nyomàsàra?) mégis meg lesz keresztelve, ő szervezi az egészet, én nem vagyok hajlandó ezzel időt tölteni. Hittanra is csak akkor fogom jàratni, ha majd menni akar.
2016. ápr. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint nagyon vallásellenes vagyok! Ők meg ha hinni akarnak valamiben szabadon megtehetik
2016. ápr. 23. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

En se kereszteltettem meg.

Hitem van, vallásom nincs, templomba nem járok. Nem ígérek meg olyat, amit nem tudok teljesíteni, így aztán eszembe se jutott megfogadni, hogy vallásosan nevelem. Ha kérdez valamiről, ami vallásos és tudományos alapon is levezetheto, akkor megkapja mindkettőt, hozzá téve, hogy aki vallásos, az ebben hisz, aki nem az, az a másikat fogadja el. Talán egyszer majd ő is megtalálja a hitét -én már felnőtt voltam, amikor ratalaltam - de ha nem, az se probléma.

2016. ápr. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Mi nem kereszteltettük meg. Már a férjem sincs megkeresztelve, én reformátusra vagyok. Sosem gyakoroltam a vallásomat, a szüleim a nagyszüleim ráhatására kereszteltek meg annak idején. Nem is konfirmáltam, templomi esküvőm sem volt. Ateista vagyok teljes mértékben, a férjem is. Nagyon max. a deizmus, ami a világlátásomba belefér, de inkább a dinoszauruszok.

Szóval, ha majd meghalok, szépen felöltözöm, de nem lesz hova mennem:D

2016. ápr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem vagyok vallásos?!
2016. ápr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én meg vagyok keresztelve és pont semmi értelmét nem látom, így a gyerekeim nem lesznek.

Nálunk a családban egyébként sincs túl nagy hagyománya, nagymamák kijelentik, hogy csak ő meg ő lehetnek a keresztszülők, aztán az életben nem látjuk őket többet.

Nagynéném úgy "választott" keresztanyát, hogy "Nővérkém, ha kifizeted a 200ezres babakocsit, te leszel a keresztanyja"

Amíg nálunk ennyit jelent a keresztség, semmi értelme előre meghatározni a gyerek vallási hovatartozását.

(Egyébként én katolikusnak vagyok keresztelve, de jártam református hittanra is, mert érdekelt. Aztán felhagytam az egésszel.)

2016. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!