Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg majd ezt a...

Hogyan oldjam meg majd ezt a problémát? Bölcsőde.

Figyelt kérdés
Kisfiam jövőre menne majd bölcsibe, é meg vissza dolgozni. De ha jól tudom akkor délután a bölcsiből 5-ig el kell hozni a gyereket. Én sajnosváltott műszakban 8-16 ig és 10-18 ig dolgozom kötött munkaidőben, ráadásul Budapest mellett, a város másik végén. Férjem szintén kötött időben, reggel 8-18 ig melózik. Nagymamákra sem tudunk számítani. Ilyen esetben mit tehetnék? Hagyjam ott a jól fizető, imádott állásomat a bizonytalanért? Kérlek adjatok ötleteket....
2010. ápr. 7. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
A mi bölcsink még durvább, oda négyre kell odaérni, sőt, már négykor is csak 1-2 gyerek van ott. Érti a fene, hogy a többi szülő mit dolgozik, és hogyan ér oda. Hát szerintem két lehetőséged van, vagy megkéred szépen a főnöködet, hogy téged csak a 8-16-os műszakba osszon be, hátha belemegy, vagy pedig felveszel valakit, aki elmegy a gyerekért.
2010. ápr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
úgy tudom, hogy bölcsikben is van délutáni "ügyelet", ahol azokra a gyerekekre vigyáznak, akikért nem tudnak menni délután 5ig. Ha 10-18ig vagy egyes napokon, beszéld meg hogy fél órával előbb elmész mert a gyerekedet hozni kell a bölcsiből.
2010. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Sajnos nem tudok semmiképp előbb eljönni, egyedül vagyok ebben a munkakörben, nem zárhat be az iroda előbb mert nekem baba van :( Ötletem sincs :( Az sem megoldás hogy megpróbálom arra a környékre beprotezsálni, mert nagyon messze van :( Tehetetlennek érzem magam :(
2010. ápr. 7. 13:43
 4/10 anonim ***** válasza:
akkor marad a "bébiszitter"?
2010. ápr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mármint megbízható lány, aki elhozza+ otthon van vele 1-2 órát.
2010. ápr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van sajna, csak inkább a reggelekkel lesz gond. Mondjuk anyósom bevethető (bár megbízhatatlan), de ha muszály lesz akkor bébiszitter (no nem azért mert baromi gazdagok vagyunk), de a muszály nagy úr. Mást én sem tudok javasolni, csak bébiszittert, mert sok idegeskedés után mi is erre jutottunk a férjemmel. Ha kell, akkor kell. :)
2010. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nehéz helyzet :( Nem is értem én ezeket a bölcsiket meg ovikat.... elhihetik hogy nem unalmamban megyek vissza melózni :( Majd csak kitalálunk valamit, még van egy kis időm :)
2010. ápr. 7. 13:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyik anyuka biztos vállaja, hogy 1-2 órát vigyáz rá a sajátja mellett, némi plussz pénzért!
2010. ápr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na dettó!

Nálunk a reggel lesz gond, itt héttől fogadják a gyerekeket, nekem akkor már bent kell lennem és a férjemnek is. Elhozni a férjem eltudja talán 5-ig, mert én 24 órában dolgozom. Nálunk is nagyszülők 250 km-re, teljesen tanácstalan vayok, a gyereket igy is magánbölcsibe kell adni, mert az államiba csak rászorulókat vesznek be, mert annyi a gyerek, mint égen a csillag, szóval a bölcsi is min 50 ezer, plusz a bébiszitter, mert más választásom nekem sincs, ugyhogy tök jó. Igy szüljön az ember gyereket. Legalább ezért ne kéne aggódni. Nekem a hajam égnek áll, ha bele gondolok, hogy egy idegen viszi hozza a gyereket a bölcsibe és haza!

2010. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na igen.... Örülhetek ha egyáltalán lesz helye....A kevés pénz meg amennyivel több lesz ha dolgozom elmegy bébiszittere meg hasonlók :( Tudom vannak országok, társadalmak ahol ez tök elfogadott, de nálunk nem. Hogy bízhatnám az alig 2 éves babámat vadidegenre :(
2010. ápr. 7. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!