Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3-án szültem.7-én kaptam meg...

Szchylla kérdése:

3-án szültem.7-én kaptam meg a babóm születési anyakönyvi kivonatát, de rosszul jegyezték be. (Aisa helyett Alisa) Ez nekem hatalmas problémát jelent. Mit tehetek, hogy a valóban én általam választott nevet anyakönyveztessék?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott helyben szóltam volna.

Menj vissza oda ahol kaptad az anyakönyvit, és reklamálj.

2011. jan. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kórházban kérdezték a választott nevet. El is betűztem, illetve mutattam is a gyerek karján lévő szalagot, amin szerepelt a neve... :(
2011. jan. 9. 16:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd vissza oda, ahol kiadták.
2011. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De a kórházban adják, oda hiába viszi vissza. Menj be az anyakönyvi hivatalhoz, de lehet, hogy már csak névváltoztatási kérelmet terjeszthetsz be. Nem kellett aláírnod a papírt, amin kérted az anyakönyvi kivonatot? Mert ha igen, és már ott elírták, akkor szívás.
2011. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
ez milyen név?
2011. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Abba az anyakonyvi hivatalba menj, amelyik teruletehez a korhaz tartozik, ott allitottak ki, ott is tudjak modositani. Hogy mi lesz az eljaras azt nem tudom, de biztosan meg kell lennie annak a papirnak, amit a korhazban toltottek ki. Ha azon jol szerepel a nev es te szignoztad, akkor biztos, hogy ingyenesen kell modositaniuk, hiszen a hivatal hibazott.

Ha esetleg mar ott is rosszul szerepelt a nev es azt szignoztad (megeshet barkivel), akkor szinte biztos, hogy illetekkoteles lesz a modositas.


En a helyedben elso korben telefonon hivnam fel oket es kernek segitseget, biztosan eltart egy ideig a papirok elokeresese es majd ujrahivasnal elmondjak hogy mi a helyzet es mit kell tenni.

2011. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az okmányirodában van az anyakönyvi hivatal, ott kell intézni.
2011. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2011. jan. 10. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!