Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelezhet a munkáltató...

Kötelezhet a munkáltató táppénzre, csak azért mert terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok veszélyeztetett, minden rendben semmi panaszom 20 hetes vagyok. Kereskedelemben dolgozok, ahogy megtudta a főnököm, egyből könnyített munkát kaptam, nem emelhetek stb. Most viszont minden nap megkérdezi meddig akarok még dolgozni, nem lenne már jobb otthon?
2016. ápr. 25. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Tudni akarja hányadán álltok. Egy korrekt kismama (aki szeretné, ha gyed után is visszavárnák) szól, hogy meddig szándékozik dolgozni, hogy a főnöke időben találjon embert a helyére.
2016. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem kötelezhet.

Mondd meg neki egyértelműen, hogy ha az egészségi állapototok engedi, akkor x hó y nap-ig szándékozol dolgozni.

2016. ápr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Nem kötelezhet, addig dolgozol amig tudsz ha szeretnél. Engeem is kérdezgetett, meg az elején mondta hogy menjek nyugodtan táppénzre mert neki nem kerül többe, persze örült volna mert akkor megsórolja a fizut meg a járuékokat és csak a táppénz harmadát kell fizetni. Én mosolyogva mondtam hogy lehet innen megyek szülni végül a 36 héten még dolgoztam. Hadd kérdezgesse, de lehet csak aggódik és jófej, bár te ismered. De táppénzre küldeni nem tud.
2016. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem úgy tűnik, hogy küldeni akar, csak nyilván fel kell vennie valakit a helyedre, és tudni szeretné, mikorra keressen embert hozzá. Én irodai munkát végzek, nem megterhelő alapvetően, de tőlem is megkérdezte a főnököm, hogy meddig tervezek dolgozni, és meg is mondtam neki. Pont azért, hogy tudjon keresni valakit, a következő x évben a helyemen lesz. Sőt, én azt is elmondtam neki, hogy ha sikerrel járunk, akkor lesz utána is baba, úgyhogy olyat keressen, akivel hosszú távon is együtt tudnak dolgozni a többiek, mert lehet, hogy nem csak 2-3 évig nem leszek, hanem tovább.

A másik, hogy akit a helyemre felvettek, azt nekem kellett betanítanom, úgyhogy vele is egyeztetni kellett, hogy mikor tud bejárni már, amikor még én is bent vagyok.

2016. ápr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!