Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartást kellene...

Mandula4872 kérdése:

Mennyi gyerektartást kellene fizetnem kb, ha kamionosként, német bejelentett munkahelyen 450ezer a nettóm?

Figyelt kérdés
A nettóm 450ezer ft, plusz 150-200 ezer napidíjat kapok,havi szinten, ami nem munkabér, és nem adóköteles .

2016. ápr. 27. 19:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
Ha az (ex)párod Magyarországon él,akkor a magyar kamionosok átlagfizetése után számolják ki.Mivel a külföldi fizetés utáni gyerektartás irreálisan sok.De meg is egyezhettek.
2016. ápr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
59%

Mennyivel szeretnéd segíteni a gyereked? Mennyit engedhetsz meg magadnak?

Szerintem ebből 100 ezret simán lehetne fizetni. Mármint én ennyit gondolnék ebből, úgy, hogy nekem se okozna hiányt. És 100 ezer forint már szép összeg, amiből sok mindent megkaphat a gyerek. Nem tárgyi dolgokra gondolok, hanem egészséges táplálkozás, hobbi, sport, stb.

Persze az nehéz, hogy nem te döntöd el, hogy mire fordítja az anyuka. Van ilyen gond? Vagy miért kérdezted meg ezt? Ha van, akkor adj egy bíróságilag megítélt minimum összeget. És te közvetlenül vegyél, fizess a gyereknek azt, amit fontosnak tartasz.

2016. ápr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%

Persze utolsó, csak a kérdés, hogy anyuka is a gyerekre költené-e.


Én a kérdező helyében az előírt gyerektartást fizetném, az extra rá szánt összeget pedig egy külön számlára küldeném neki vagy személyesen adnám át.

2016. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%
3: Én is azt írtam, hogy ha van ilyen gond, akkor fizesse a minimumot és a többit (amit szeretne) ő vegye meg neki.
2016. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen esetekben fix összeget szokás megállapítani. SOk mindent figyelembe vesz a bíróság.
2016. ápr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

Hány éves a gyerek? Anyuka tud-e már mellette dolgozni? Ha tud, kb mennyi a havi bevétele? Ebből milyen életszínvonalat tud biztosítani a gyereknek? Eddig milyen életszínvonalon élt a gyerek? Mennyiben tér el a kettő?

Válaszold meg ezeket a kérdéseket és akkor kb kijön.

2016. ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Felesleges lepontozni az #5-ös válaszom, attól azért még az úgy van.


[link]

2016. ápr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

1. Még nem váltunk el, de úgy néz ki, hogy hamarosan, mert ő állítólag 8 éve utál.

2. 200ezret akar követelni.

3. 11 és 13 évesek.

4. Most dolgozik, 100at keres, de el akar költözni.

5. Én egy fix "minimumot" akarok elérni, és mellette mindent megadni a gyerekeknek, de nem kp-ban, hanem személyesen, együtt menni vásárolni, kirándulni... stb.

Nehogy műkörömre és egyebekre menjen el.

2016. ápr. 27. 21:12
 9/24 anonim ***** válasza:
33%
És áram, víz, villany, lakás miből lesz a gyerekeknek? Enni majd havi 2-3szor fognak mikor te ráérsz vásárolni? Vagy mi az elképzelés? Ha ennyire izgulsz, hogy anyuka műkörömre költené a pénzt, akkor vedd magadhoz a gyerekeket.
2016. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

Vagyis a feleséged havi 200 ezret akar a két gyerekre költeni? Milyen nemes gesztus tőle. Ebből a pénzből gondolom fejenként min. 5 különböző tevékenységre akarja járatni a gyerekeket rendszeresen. Én ezt nőként kissé soknak gondolom, vagy levázolta hogy mégis miért akar ennyit? Mert ha mondjuk a gyerekeknek lenne külön számlája és oda akarna nekik pénzt gyűjteni, amihez persze majd csak ők férhetnek hozzá, akkor megérteném, bár nyilván ez esetben te magad is át tudnád utalni, nem kellene külön eljuttatni anyuhoz a pénzt.


Kérdező, én a helyedben azért beszélnék egy ügyvéddel, hogy mégis mire is lehet számítani ill. mik a lehetőségeid.

2016. ápr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!