Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartást kellene...

Mandula4872 kérdése:

Mennyi gyerektartást kellene fizetnem kb, ha kamionosként, német bejelentett munkahelyen 450ezer a nettóm?

Figyelt kérdés
A nettóm 450ezer ft, plusz 150-200 ezer napidíjat kapok,havi szinten, ami nem munkabér, és nem adóköteles .

2016. ápr. 27. 19:21
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Én 4 hetet vagyok európában, de nem magyarországon.minden 5.héten vagyok otthon.Így nem tudnám magamhoz venni őket.

A jelenlegi 700-750ezer családi bevételből, én utalom az ÖSSZES hitelt, rezsit, telefonról.200-230ezer. Németből, franciából, svédből. Ahol épp vagyok. Mert ő nem hajlandó még kibontani sem a csekkeket.

Nekem 60ezer egy haza, és vissza út. 40ezerből elélek itt kint.

A maradék 400-450ezerből nem tud kijönni.

Két álltalános iskolás gyereken, mi kerül ennyibe ???

2016. ápr. 28. 06:14
 12/24 anonim válasza:

Kedves Kérdező és kedves Válaszolók!

Máris el lehet menni a bíróságra, és arra hivatkozva, hogy külön éltek, lehet kérni a gyermektartás megállapítását. A bíróság meg fogja állapítani százalékosan és összegszerűen is a fizetendő tartásdíjat. Így nem lesz ok vitára. Két gyermek esetében 50 %-ot szoktak megállapítani, de ez a felső határ, ettől többet nem lehet. Alsó határ 15%/gyermek. Azt tudni kell, hogy a tartásdíj fizetésére kötelezett akkor is meg kell fizesse a tartásdíjat, ha az a saját létfenntartását veszélyeztetné.

Kedves kérdező, azt nem ajánlanám, hogy kézbe adj pénzt, mert az letagadható. Mindenképpen legyen nyoma a pénz átadásnak.

Szóval példa a bírósági ítéletre:

2 gyermek esetében 25-25 % és mondjuk minimum 30-30 ezer Ft. Tehát a 30 ezret gyermekenként akkor is meg kell fizetned, ha nincs jövedelmed, de ha a jövedelmed 50 %-a magasabb 60 eFt-nél, akkor ezt az összeget kell megfizetni. A tartásdíjat a gyermek 20 éves koráig kell fizetni. Ha ettől tovább jár nappali tagozatra, neki kell bizonyítania ezt a tényt.

Vannak változások, ajánlom figyelmedbe az új Ptk. erre vonatkozó szakaszait.

2016. ápr. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Voltam ügyvédnél. Szerinte a 70ezer, egy átlag feletti összeg lenne. Vagyis ha 100at felajánlok, persze a mellette említett egyéb dolgok továbbra is élnének, akkor azon nincs mit megtámadni. Szerinte a 200, nevetség tárgya.
2016. ápr. 28. 06:53
 14/24 anonim ***** válasza:

Ha a maradék 400-450-ből eddig se tudott kijönni, akkor nagy gondok lesznek. Gondolom, sose kellett egyedül beosztani a pénzt, sose kellett egyedül fenntartania magát.

Őt nem sajnálom, majd megtanulja, ha muszáj lesz. Csak a gyerekeket :(

Szerintem nagyon nehéz helyzetben vagy, mert érhető, hogy nem akarod, hogy elherdálja a pénzedet, de közben a gyerekekre is kell gondolni, hogy ne szenvedjenek hiányt semmiben sem.

Kár, hogy nem tudod őket te nevelni.

2016. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Igen, kössz. Nekem is ez a bajom, hogy eddig sem tudta beosztani, akkor a feléből hogy akar megélni ? Persze attól félek, hogy a gyerekek látják a kárát majd.

A 8-10 ezer forintos szandálok, cipők, táskák kabátok hegyekben állnak. Mondván, hogy kinek nincs 50 pár cipője ...

2016. ápr. 28. 14:34
 16/24 anonim ***** válasza:
17%

Nos ez esetben itt az ideje, hogy áldozatot hozz a gyerekeidért, akikért úgy aggódsz. Nem is értem, másról se írsz, csak hogy mekkora pitsa a nejed (lehet tényleg az, ezt én nem tudhatom), de a gyerekeket szó nélkül a nyakán hagyod, hogy aztán elmondhasd, hogy milyen sz_ar anya, miközben te elhalmozod őket pénzzel. Hiszen ez a terved, te magad írtad, hogy majd a gyerekeidnek adod a pénzt. Így könnyű a kedvükben járni, havonta egyszer látjuk aput, nem dumál bele az életünkbe és tolja a pénzt. Hát ez minden gyerek (főleg kamasz) álma.

Válts munkát és vedd magadhoz a gyerekeket és akkor még a nejed fog fizetni neked. Ja hogy az úgy már neeeem, hisz csak a nők előjoga, hogy beáldozhatják a karriert a szent családért.

2016. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
16: A gyerekeket nem adják oda csak úgy az apának. Ha az anya nem akarja, hogy az apánál legyenek, akkor nem lehetnek. Ahhoz valami nagyon durvát kéne csinálnia az anyának, hogy ne nála helyezzék el őket. Pl. drogozni, durván inni.
2016. ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
92%
utolsó és azzal mennyivel lesz jobb a gyerekeknek, ha az apjuk lemond a jól fizető állásáról, amiből tudja támogatni őket egy itthoni sokkal kevesebbért, amiből aztán épphogy csak meg lehet élni, de a gyerekek jövőjét egy kicsit megalapozni már nem?
2016. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
92%
bocsi, az előbbi az utolsó előttinek szól :)
2016. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

17es, ez pl nem igaz, ha küzd az apa, akkor ő is megkaphatja. Csak sokan nem teszik, mert pampogni könnyebb. Pont nem rég volt itt a gyakorin egy kérdés, hogy egy 15 hónapos(!) gyereket kapott meg az apja, pedig anyukával se volt semmi gond.

18 világos, csak ez így nem működik, hogy apuka elhalmozza pénzzel a gyerekeket, hogy legyen ájfón, meg márkás cipő, meg buli-fanta, amit ugye a gonosz anyutól nem kapnak meg, hiszen havi 100ból ilyenre már nem telik. Egyébként meg már ne is haragudj, de ha a kérdező eddig is tisztában volt vele, hogy a felesége túl sok pénzt költ, akkor egész nyugodtan le lehetett volna ülni vele, meg esetleg egy pénzügyi tanácsadóval (ez még most sem késő) és együtt megbeszélni, leírni, megtervezni, hogy hogyan is kéne menedzselni a pénzügyeket. De hát ugye apunak is k_rva kényelmes, hogy nincs otthon, nem kell foglalkozni az otthoni gondokkal, elég miattuk hőbörögni.

2016. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!