Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így, mi baja...

Miért viselkedik így, mi baja lehet? Féltenem kell a gyerekeket tőle?

Figyelt kérdés
Ismerek egy fiatal anyukát. Alapból normális, visszafogott nő. Két kicsi gyereket nevel egy 5 és egy 3 évest. A gyerekek szépek,szépen járnak meg van mindenük, imádják az anyjukat. Többször láttam, hogy hozzá bújnak, az ölébe ülnek. Ő pedig simogatja, puszilgatja őket. De és ez az ami igazán aggaszt. Hirtelen haragú és indulatos, a kisebbikkel még nem is annyira, de a naggyal igen. Ha nem figyel a gyerek elsőre, max másodjára arra amit mondd neki, vagy ha nem fogad szót egyből, ha vissza felesel, ha csak vitatkozni próbál, vagy megzavarja az anyját valamiben,amit csinál, és azt félbe kell miatta hagyja, elveszíti a fejét. Kiabál a gyerekkel, és nem használ túl kedves szavakat olyankor. Volt, hogy megrángatta a karját, és hátul megfogta a nyakát. (Nem elől, nem fojtogatta). A gyerek persze sír, és megrémül tőle. Aztán eltelik öt perc, és az anyja a kezében tartsa, vígasztalja, és azt ismételgeti, hogy nagyon szereti, és nem akarja bántani, de szót kell fogadnia, mert ő csak jót akar. Attól tartok egyszer kárt tesz abban a gyerekben, ha nem tanul meg uralkodni magán.Tudom, hogy szereti a gyerekeit, látom ahogy foglalkozik velük, ahogy dédelgeti őket. Addig amíg minden úgy alakul, ahogy neki tetszik. De ha borul a program, borul a bili és ennek a kicsik isszák meg a levét.
2016. ápr. 30. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy kárt tenne bennük fizikailag.

Viszont lelkileg a kiszámíthatatlan reakciói nyomot fognak hagyni. A gyerekeknek az jó, ha minden helyzetben következetesen ugyanarra a (nem rémisztő) reakcióra számíthatnak.

2016. ápr. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%

Vanlószínűleg indulatkezelési problémái vannak. Ő nem "tud" megtanulni uralkodni magán, azt hiszem csak segítséggel. Ha elméletileg az ember a gyerekeit szereti a legjobban(és ebből indulok ki), akkor nagy lehet a baj, ha még velük szemben sem tudja kezelni az indulatait.

Vagy őt magát sem tanították meg erre, vagy ezt látta példaként, vagy valami traumatikus esemény lehetett az életében...

Lehet, hogy ő is el van nyomva,és a gyengébb felé adja ki magából...?

Azt nem tudom, hogy a gyerekeket félteni kell-e. Lehet...

Mindenesetre pszichológus lenne az ideális segítség, esetleg pszichiáter.

Ha jóban vagytok, esetleg nagyon-nagyon finoman rákérdezhetsz valahogy, hogy miért csinálja.Egyébként mást nem tehetsz, mint hogy rávezeted, hogy ez nem normális.(Amit tuti ő is tud, de biztosan szégyelli.)

2016. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Majd beszélek vele. Rendes nő, kár lenne ha tönkre menne az élete. Tudom hogy bántja mikor így kiborul, és nem akar úgy viselkedni, de olyankor mintha más ember lenne.
2016. ápr. 30. 21:31
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Utálom az ilyen minden lépben kanál embereket mint tevagy!!! Láttál valamit az alatt a max pár óra alatt, amig egy játszón vagytok, te meg ítélkezel...

Mindenki nevelje a saját gyerekét, ne mások dolgába avatkozz.

És ha kiabál? Akkor mivan???? Nem kell mindenért megsimogatni a gyerek buksikáját, hogy jaj ne sérüljön a kicsi lelkecskéje... meg kell tanulniuk viselkedni, szerintem jó, hogy nem hagyja hogy egy 3 meg egy 5 éves uralkodjon felette.

Mint az én is sok hozzád hasonló kotnyeles, pletykafészek, folyton más dolgába pofázó szuperanyu kölkén látom, akik nem tudnak viselkedni. Mert szuperanyu egész nap szeles mosollyal, csillogó szemmel lesi utódja bárminemű kretén viselkedését!


A saját kölkeiddel foglalkozz, máséval!

Ha meg beugatsz neki, magadra vess utána.

Én szóltam!

2016. máj. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Mar miert innak meg a levet a gyerekek annak,hogy a szabalyokat be kell tartani???

3 fiam van.a ket nagyobb 9 es 7 eves ...hat neha nekem is cifra szavak hagyjak el a szam....(nem k...va anyazok es tarsai,azert annyira nem)pedig En turelmes ember vagyok,es nehez kihozni a sodrombol.de Nekik pikk pakk sikerul.

Foleg most,hogy a pici miatt faradtabb vagyok.ettol meg soha nem bantanam oket (persze egy ket pofon elcsattan ha nagyon nagyon rosszak,vagy annyira csunyan viselkednek)de agyon nem fogom Oket verni,es a kezuket swm rantom ki.

Es mondom En meg a turelmes kategoriaba tarozom.de azert mindent nem szabad.ha egy gyerekkel nem tartatunk be bizonyos hatarokat akkor a boltban,nyilvanos helyen a foldon vergodo hisztigeppe valnak (mint ahogy latni si ilyet boven)

Persze anyuka ne karomkodjon a gyerek elott,ez igaz.de az,hogy nala hamarabb szakad a cerna nem feltetlen akkora baj.

Parom sokkal szigorubb,elore leszogezte,hogy a kozos gyerkoc nem lesz ugy elengedve mint a ket nagy..Ot is szigoruan fogtak,nagyon.O ezert spec halas a szuleinek mert ugy latja azert van jo munkaja,lakasa,autoja mert szigoruan lett fogva.Engem lazabban fogtak a szuleim,Anyukam inkabb a baratnom volt,Apukam eg amugy is vajszivu.ettol meg nem lettem rossz ember es tudok viselkedni.de ha problemas gyerek lettem volna lehet rossz vege lett volna.

En is sem jartam inni,nem drogoztam soha.kijartam az iskolat,dolgoztam.

mindenkinek maganak kell megitelni,hogy mennyire kell szigoruan fogni a gyerekeit.

Nem szolhatsz bele addig amig ahogy irtad is mindenuk megvan,tisztan,rendezetten jarnak.fogadd el,hogy O ilyen.

Te soha nem dorgalod meg a gyereked??soha nem hoz ki a sodrodbol??egy 5 evesnek mar kell tudnia varni,ha anya valamit csinal epp.Neki mar fel kell fognia a szabalyokat es be kell tudnia tartani.most lazad,feszegeti a hatarokat.ha anyuka hagyna a fejere none a gyerek.En sem hagyom,hogy vitazzon velem a gyerekem...ha En azt mondom tv kikapcs alvas van akkor az van....ha furdes van akkor az van.ettol meg szeretem,az eletem adnam ertuk.

Ne szolj bele szerintem

2016. máj. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Biztosan naiv vagyok, de úgy gondoltam, hogy a kérdező azért írja ki a kérdést, mert komoly bajt vélt felfedezni. Szerintem láttunk már végletekig fáradt anyukát, de azt nem lehet összetéveszteni az agresszióval.

Bár igaz, a saját gyerekével mindenki azt csinál, amit akar. Ám hallotunk már nem egy olyan esetről, ahol senki sem figyelt fel/nem mert szólni, ha látott valami intő jelet. Utána lehet sápítozni.

Nem azt mondom, hogy ez az eset is ilyen, de ezt senki sem tudhatja.Inkább kérdezze meg itt az ember.

Abból, ha szelíden rákérdez, még nem lesz semmi. Max az az anyuka is azt mondja, hogy semmi köze hozzá. Lesz egy kis mosolyszünet. De az is lehet, hogy tényleg baj van, és jól esik neki, egy beszélgetés, a segítség.

Ja és még valami.

Én meg a gyerekeiket bántalmazó embereket utálom...

2016. máj. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele. Azt mondta túlzásba estem, és ne kezeljem úgy mintha gyerek bántalmazó lenne, azt mondta attól mert néha napján kijön a sodrából és megfogja a fia grabancát, ha az már nagyon szemtelen, még nem kell ilyesmit feltételezni. Hogy ő csak nevelni probálja szabályokat felállítani, és én nem tudok semmit róla, csak okoskodom. Eléggé megsértödött. Nem akartam rosszat, csak a gyerekeket féltem. A szomszédomról van szó.
2016. máj. 1. 16:24
 8/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Egy próbát szerintem megért. És valóban megsértődött. :)

De a te lelkiismereted nyugodt lehet.

Jah, és ahogy reagált a szomszéd, még nem azt jelenti, hogy nincs baj.

2016. máj. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Megérdemelted, nem kell belepfázni mások életébe! A sajátoddal legyél majd ennyire okos!
2016. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ma össze futottunk a játszótéren, és beszélgettünk. Úgy tűnt minden rendben van a kicsik önfeledten játszottak. Talán valóban én láttam csak rémeket.
2016. máj. 9. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!