Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főleg csajok, esetleg pasik,...

Főleg csajok, esetleg pasik, (anyukák-apukák) így vállalnátok gyereket/gyerekeket?

Figyelt kérdés

Ugye mostanság egyre több segítség van, meg mindenhol azt hirdetik, hogy márpedig gyereket kell szülni bármi áron is!

Segély hegyek, támogatások, havi több 10 ezres támogatások, most ez a 10 milliós lakás program, stb.


Normális embert befolyásol ez?

Egy gyerek nem egy szerelem gyümölcse?

Lehet csak úgy vezényszóra, gyereket tojni? (már bocsánat a kifejezésért)


Mert szerintem NEM!


A gyerek NEM egy tyúk tojás, azt meg kell tervezni és SZERETNI, AKARNI kell, és nem azért, mert itt-ott felnyalábolok ilyen-olyan segélyt.


Most lehet, hogy csak én vagyok ilyen naiv, de én egy gyereket nem szülnék így!

A gyerek egy csodálatos dolog!

Azt akarni kell!

Megszületik, és ha a szülők éhen halnak is, de a picinek mindent megadnak amit csak tudnak! Mert SZERETIK! És nem azért mert meg kellett szülni, mert ilyen-olyan segélyt és támogatást fel lehet venni utána!


Anyukák, apukák, nektek akik már ezt megtapasztáltok mi a véleményetek?


2016. febr. 22. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy 3,5 éves fiunk van és nem lesz több gyerekünk. Neki meg tudjuk adni azt, amit szeretnénk és mi is azon a színvonalon tudunk élni, ahogy nekünk jó. Semmilyen segélyért, támogatásért CSOK-ért nem szülnék, de sajnos vannak/lesznek olyanok, akiknél ez szempont.
2016. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
85%

aki nem akar gyereket az a támogatások ellenére sem fog akarni.

viszont nagyon csúnyán mondom, tudom, de a szegényebb rétegnek meg ez tényleg egy segítség lehet.

a gond ott van, hogy a az ilyen-olyan támogatás (kivéve ez a 10 millás lakástámogatás) mindenkinek jár, a putriban élő cigány családoknak is ahol van 15 gyerek és segélyekből élnek, aztán a 15 gyerek ezt látja majd példának és ugyan ezt fogja csinálni.


de szerintem ez a 3 gyerekes dolog nem fog túl sok embert befolyásolni, akik eleve 3 vagy több gyereket akarnak, ők könnyebben vághatnak ebbe bele, de aki csak 1, vagy 2 gyereket akar az csak azért nem fog belevágni mégegy babaprojektbe, hogy kapjanak 10 millát.

2016. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Egyetértek veled.

Nekem van két gyerekem, most akarunk nagyobb házat venni, saját pénzből, és ha később is jön össze a pénz, akkor sem vállalnék be a támogatás miatt egy 3. gyereket. Ha terveztem volna, akkor oké, de nem terveztem, nem is tervezek.

Viszont nagyon sok helyről hallom, akinek 1 gyereke van, hogy szeretné igénybevenni a csokot. és valamilyen szinten ez a 10 milliós lakástámogatás vonzotta...

2016. febr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Félig-meddig fordítva látod: sokan vannak, akik akarnának gyereket, csak anyagi segítség nélkül nincs rá lehetöségük. Azaz NEM AZÉRT lesz gyerek, hogy kapjanak segélyt, hanem AZÉRT VESZIK IGÉNYBE, hogy lehessen gyerekük.
2016. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én sajnos több helyről hallottam már, hogy jaj, akkor most kéne még 1-2 gyerek, vagy akinek 1 sincs, az "kedvet" kap hozzá.


Én soha nem tudnék úgy gyereket vállalni, hogy most 1 ezer vagy 1 millió forintot kapok "érte".


Ha valaki erre "hajt" akkor ott nincsenek meg a megfelelő hátterek egy gyerek vállaláshoz.

Plusz az ilyen szülők hogy gondolnak vissza a gyerek születésére?

"Kislányom, kisfiam, annak idején azért kellettél, mert...."


Még egy cicát sem tudnék úgy örökbe fogadni, hogy abból nekem legyen hasznom, aztán a többi csak sallang.

2016. febr. 22. 21:48
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

2 éve szültem, egyszeri anyasági támogatást kaptam: 60.000 Ft körüli összeg)

+havi 12.200Ft a Családi pótlék.

GYED 2évig havi 85.000Ft DE ezért évekig dolgoztam.

Most 25.000FT a GYES- ami kb egyenlő a semmivel.(Nem nevezném segély hegynek)

Mennék vissza dolgozni de CSAK ÁLLANDÓ DÉLUTÁNRA VENNÉNEK VISSZA.

Mivel a férjem is este jár haza és a nagyszülők is dolgoznak, nincs kire hagyni a gyereket.

Nem is gondoltam arra, hogy ilyen nehéz lesz a GYED után.

Engem ez tántorít inkább el egy második babától....pedig nagyon nagyon szeretnénk, viszont ezekből a segély hegyekből nem lehet úgy élni ahogy szeretnénk (pedig nem vágyunk luxusra, de azt elismerem,hogy a semmitől még ezis több.)

Tehát nem lesz kistesó, örülök ha találok egy korrekt munkahelyet.

A Csok pedig csak az amúgyis gazdagoknak van kitalálva...

Az állam leginkább a nagyon gazdagokat és Lakatos Nintendóékat támogatja...

2016. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Anyagilag simán beleférne szerintem három is (támogatások nélkül értem). Viszont érzelmileg, energiát tekintve mi egyre vagyunk kalibrálva.

Ráadásul nekem a terhesség-szülés is amolyan "essünk túl rajta" élmény volt, nem vágyok ismétlésre.

Ha férjem tudna teherbe esni, lehet, hogy elgondolkodnék egy másodikon.


A környezetemben a CSOK iránt csak olyanok érdeklődnek, akiknek vagy megvan már a legalább 3 gyerek, vagy eleve sok gyereket szerettek volna mindenféleképpen és ez most csak kapóra jön nekik.

Egy barátnőm a negyedikkel terhes, de az első óta (azt hiszem ő 8 éves most) mondja, hogy 6 gyereket szeretnének. Ő bírja energiával, róla látom, tudom, hogy tényleg nagy családot szeretne. A harmadik már régen megvolt nekik, mire a CSOK ötlete kijött, sőt, ha jól emlékszem, a negyedikkel is azelőtt esett teherbe, hogy egyáltalán a sajtó megszellőztette volna.

2016. febr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azt hozzátenném, hogy egy gyerek után (3 éves kor felett) 10e Ft adókedvezmény és 12e ft családi pótlék jár. Ennél azért lényegesen többe kerül, tehát csak emiatt nem éri meg szülni.

Az adókedvezmény 3 gyereknél ugrik gyerekenként 33e Ft-ra, viszont ott már kell akkora jövedelem, hogy legyen elengedő adóalap az érvényesítéshez.

2016. febr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nincs az a támogatás amire vállalnék babát.Most vagyok terhes de nem vesszük igénybe az 500ezer forintos "támogatást".Nincs saját lakásunk de esélyünk sincs rá.A bank szóba nem áll velünk.Az albérletre meg havonta 140-et fuzetünk rezsivel.Ez nem támogatás amúgy sem csak mézesmadzag.Egy gyereket fel tudunk nevelni.Nem fogunk bevállalni még egyet vagy kettőt hátha kapunk valamit.Ezt nem is értem hogy gondolják.Az oké 10millió de 3gyereket fel kell nevelni és el kéne indítani valamivel az életbe...Nálunk azért jön a baba mert szerettük volna.Nem segély vagy tánigatás niatt
2016. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jaj,még egy...

Tök mindegy ki miért szül!

Mert innentől ahol esetleg 3 lesz a végén,úgyis a fejéhez fogják b,,aszni,hogy a 10 millióért csinált 3 gyereket,holott lehet eleve 3mal terbeztek,csak nem kötik senki orrára!

2016. febr. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!