Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted lesz baja ettől a...

Szerinted lesz baja ettől a kislánynak?

Figyelt kérdés
Egy ismerős gyerekéről van szó. A múltkor megfigyeltem,hogy a gyerek nem dönthet pl. Milyen színű játék kell neki,mert az anyja lebeszéli arról amit szeretne. Azóta többször előfordult ez. A gyerek nagyon anyás,a kortársaival sem foglalkozik. Múltkor lelkiismeretfurdalása volt mert nem azt a verset tanulta meg,ami az anyjának jobban tetszett. 10 éves a gyerek. Túlaggódom vagy lesz még ebből baja?
2016. máj. 1. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Azon kívül, hogy az önbizalma a béka segge alatt lesz, esetleg felnőtt korára döntésképtelen, életképtelen lesz, más baja nem lesz a kislánynak.

A gyerekeket nevelni kell, ez tény. De bizonyos önálló döntésekre, saját vélemény alkotására is nevelni kell őket.

2016. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Annyi baja lesz belőle, hogy ha nem kezdi el érvénesíteni az akaratát legkésőbb késői tinikorban, akkor még 28-30 évesen is az anyjával fog élni, mert annyira gyerekként lesz kezelve később is.
2016. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Lesz. Az ilyen túlzott korlátozással nevelt gyerekek általában 2 módon végzik.

1. 40 évesen is anyu szoknyája mellett ülnek és azt csinálják amit anyuci mond nekik.

2. Amint elkerülnek otthonról megkattannak és kiélik magukat.


Ritka az, hogy normális felnőttek lesznek.

2016. máj. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már többször megfigyeltem,hogy rábeszéli azt amit ő akar. A gyerek meg elfogadja,ezért is aggódom.
2016. máj. 1. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Az is egy érdekes pszichológiai kérdés, hogy vajon miért aggaszt ennyire egy ismerős gyereke?


Legalább tudod, hogy ne neveld a sajátodat.

2016. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hogy miért? Mert láttom rajta,hogy szorong,és nem boldog mint más gyerekek. Tudom,hogy semmit nem tudok csinálni de sajnálom.
2016. máj. 1. 14:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez ìgy nem jó. Egy döntès képtelen valaki lesz,akit egyébként könyü leszbefolyásolni amit valaki ki is fog használni és nem úgy,hogy jó legyen a lánynak.

nem tudom,hogy mennyi beleszólásod van az életükbe de tehetsz ijen megjegyzéseket,hogy:- a gyerek fog vele játszani az kell,hogy neki tetszen.

-had tanuljon meg olyan verset ami neki tetszik.

2016. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Két forgatókönyvet tudok elképzelni. Vagy döntésképtelen lesz, vagy dacból fog folyamatosan rossz döntéseket hozni, de a szorongás, ahogy leírod, már most kiüt rajta sajnos.
2016. máj. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

AZ én szüleim is ilyenek voltak. Gyerekként soha nem lehetett önálló döntésem, soha nem azt kaptam amit én szerettem volna, hanem azt amit a szüleim szerint én nagyon is akarok (később hálás leszel érte, hogy ezt kaptad..)

Ennek eredménye az lett, hogy ma közel 40 évesen még ha tudom is mit szeretnék akkor is ráhagyom a döntést a férjemre. Bár ő igyekszik mindig arra, hogy azt válasszam, azt tegyek amit én akarok, de ugye jön a szokásos kérdéseim.

- de szerinted nekem melyik állna jól?

- de neked melyik tetszik jobban??

- Őszintén mond meg, te melyiket választanád, vennéd meg etc???

Persze, hiába akarom az "A" verziót" ha mások szerint a "B" jobb, akkor az lesz..

Mondok példákat amik velem történtek.

Imádom a rózsákat. Életem első tetoválását terveztem, és rajzoltam egy gyönyörű rózsakombinációt. Ez volt az álmom, hogy a vállamon legyen. De a tesóm és a férjem szerint is a rózsa olyan "tucat".. inkább legyen matyós virág. Az lett. Ráadásul a karomon van, nem a vállamon, mert a tetoválós szerint alkaron sokkal szebben mutat.

4 éve viselem, de ma sem szeretem. Elfogadtam, de nem érzem, hogy ez én lennék.

Vagy.

Odavagyok a piros színért. Szerettem volna a nappaliba egy piros sarok kanapét. De mások szerint a fekete vagy a barna sokkal jobb. Barna lett. Pedig utálom a barna színt. Ezek apró dolgok, de nagyjából az élet minden területén legen az étel, munka, nyaralás, bármi, én a döntés jogát másra hárítom..Erről nem tudok leszokni sajnos.. Ennek ellenére boldog házasságban élek, nem érzem magam életképtelennek. Csak döntésképtelen vagyok.

37/N

2016. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!