Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik név hangzik jobban...

Melyik név hangzik jobban szerintetek?

Figyelt kérdés

Péter Loretta vagy Péter Lora

Nagyon nehezen jutottunk el idáig a névválasztásban, és megint elakadtunk.

Nekem a Lora felé húz a szívem, a férjem viszont a Lorettát szeretné. Szerinte a Lora nem "teljes" és a Lorettát is becézhetjük Lorának.

Az is felmerült hogy a Lora mellé választanánk még egy nevet. Már annyit gondolkoztunk hogy minden névre találunk valami okot hogy miért nem tetszik.

A Péter a vezetéknév :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 1. 19:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Egyik sem tetszik, de a Loretta a kevésbé rossz.
2016. máj. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

A Loretta jobban cseng a vezetéknévvel.

Mivel rövid a vezetéknév, legalább 3 szótagú nevet javasolnék mellé.

A Loretta azért is jó, mert a Péter magas hangrendű, a Loretta mély hangrendű és ez kellemes hangzású együtt. Ráadásul az R végződést lágy hang (L) követi.


Ha teljesen más nevet kerestek, a fentieket szerintem fontoljátok meg szempontként. Csak a hasamra csapok, de több szótagos, nem kemény mássalhangzóval kezdődő nevek hangzanak jól a vezetéknévvel. Ne a nevet nézd, hanem a hangzás jellegét:

Péter Amarilla

Mély hangrendű (egy betűt kivéve), hosszabb.


Rövid névvel nem hangzana jól. Péter Zoé (kemény hanggal keződik) vagy Péter Éva (túl rövid).

2016. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
Lóra fel... Loretta akkor már,de sztem nem illik a vezetéknévhez
2016. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
66%
Mindkettő szép szerintem. A loretta azért jő mert hosszabb a Pèter és a Lora is két szótag ezért jo a hosszabb név.
2016. máj. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%
A Loretta szerintem is jobb, mert kétszótagos vezetéknévhez elegánsabb a háromszótagos keresztnév. A Lora akkor hangzik jól, ha teszel utána egy harmadik nevet (Péter Lora Krisztina; Péter Lora Zsófia stb.), de mivel általában nem használja senki a 2. keresztnevét, nem biztos, hogy jó megoldás.
2016. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
59%
Egyik se tetszik, de akkor inkább a Loretta. Bár magyar vezetéknévvel a külföldi hangzásúak nem túl nyerőek, de ti tudjátok.
2016. máj. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
32%

Nekem ez a r+L elég nehezen emészthető, de ha már,akkor nekem Lora.

Nekem a Loretta túl idegen,meg valamiért (bocsi) a kazettára asszociálok.

2016. máj. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%
Hát ha a Lora neki beceneves jellegű , akkor szerintem legyen Loretta, a Loretta úgyis sokkal magyarosabb szerintem, Lora nekem kicsit még külföldies, és külföldiessel meg lehet, hogy menőzni szeretnek emberek. (Bár itt most nem nagyon érzem ezt, sőt, ami azt illeti, kicsit sem, mert végülis valamilyen szinten elmegy magyar névnek a Lora is ) Plusz, hogyha Loretta lesz, azzal mindkettőtök vágya teljesül , mert teljes név is, és becézhetitek is Lorának. Egyébként szerintem gyönyörű név mind a kettő, és mind a kettő passzol is a vezetéknévhez.
2016. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
39%
Papagájnevek..
2016. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
55%

hááát igazából egyiksem.

ha csak ez a kettő van akkor a Loretta. de valahogy nem jó mondani.

én valami jobban hangzó keresnék PL:Péter Beáta,Péter Izidor. most eltekintve attol,hogy ez egy elég gáz név azért: elég hosszú,magán hangzóval kezdődik ami azért elég jó,nem törikmeg,és É,E,I,I,O azért jobb mint a É,E,O,E,A,.,É,E,O,A

2016. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!