Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek hogy tetszik a Mirjam...

Nektek hogy tetszik a Mirjam lánynév?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm ezt a nevet adta a kislányának, és Mirinek becézi a babát. Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy nektek tetszik ez a név? Ti is adnátok a gyereketeknek?

#névválasztás #lány #kisbaba név
2016. máj. 5. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az a kategória, hogy nem tetszik, de vannak sokkal gázabb nevek is, úgyhogy mondjuk egy gyenge közepesnek lőném be.
2016. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem tetszik, biztos nem nevezném így a gyerekemet.
2016. máj. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem spec. nem tetszik, nem adnám...

De azért nem egy gáz név.

És nem is örülnék, ha mindenkit úgy hívnának, ami nekem tetszik, mert akkor pont azért nem tetszenének azok a nevek, illetve pont azért nem választanám a gyerekemnek. Nem bomolok a trendi tucatnevekért.

2016. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem semleges. Mirinek még jobban elmegy, nekem a Mirjamot nehezemre esik kimondani :)
2016. máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Felvidéki vagyok, itt "Miriam"ként anyakönyvezhető. Ismerek több ilyen nevű lányt, Miminek becézik őket. Így tetszik.
2016. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én egyetemen hallottam először egyik órán és végig azt hittem férfi név. Aztán mikor kiselőadást tartott a lány, akkor leesett, hogy nagyon nem találtam el. :D

Egyébként nem rossz, de valamiért nekem nem annyira lányos hangzású.

A Miri becézés viszont nagyon édes. :)

2016. máj. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik, vhogy tipikusan olyan cigányos név. De az is igaz, hogy nekem a legtöbb mai név nem szokott tetszeni, szóval lehet, hogy amúgy ez egy tök normális név, csak az én receptoraim túl érzékenyek.
2016. máj. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem se tetszik úgy kifejezetten, de pozitív benyomást kelt nálam, mert egy nagyon jó, általános iskolai barátnőmet hívták így, csak őt Miminek becéztük.
2016. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik :) Mondjuk én szeretem az ószövetségi neveket. Egy ismerősöm lányát hívják így, őt is Mirinek szólítják, amúgy már felnőtt, 25 körüli fiatal nő. Ja, meg egy évfolyamtársamnak is ez volt a neve.

Én simán adnám ezt a nevet, de a férjemnek nem tetszik.

2016. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Rájöttem mért nem tetszik. Mert a macskák jutnak róla eszembe. Miaú...

De ettől függetlenül továbbra is normális névnek tartom, csak nekem annyira nem top...

2016. máj. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!