Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális az, hogy félek a...

Normális az, hogy félek a gyerekvállalástól?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és mindig is szerettem volna gyerekeket. Most még korainak tartom, inkább olyan 6-7 év múlva. Gyönyörű dolognak tartom a terhességet. De mégis néha félek tőle, mert tudom, hogy az egész fájdalmakkal jár, főleg a szülés. Ha csak vérre is megyek, rettenetesen érzem magam, mert tű fóbiám van és az orvosok is mindig ezzel jönnek, hogyha félek egy kis tűtől, akkor hogy fogok később majd szülni.

A másik dolog meg az, hogy mi van ha nem fogom tudni jól felnevelni. Annyi kis 13-14 évest látok, cigizni iskola után, meg diszkókba járni. Ha ilyen lenne a gyerekem, úgy érezném, hogy mint szülő elbuktam. Nem azt mondom, hogy egy templomba járó apácát, papot szeretnék a gyerekeimből, egyáltalán nem.

Szerintetek túl paranoiás lennék?



2016. máj. 7. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szepen biztat az orvos:D en is allandoan rosszullettem, sot sok esetben elajultam vervetel/szuri kozben, de az osszes orvosom azt mondta, hogy ne feljek, a szules teljesen mas lesz, nem lesz idom rosszul lenni. Igy is lett! Pedig burkot repesztettek egy nagy kamposzeruseggel, katetert is kaptam, de semmitol nem lettem rosszul. Ugy voltam vele, hogy legyen mar vege :D sot kepzeld, a terhessegi verveteleknel az elsonel elajultam, a harmadiknal hanytam, az utolso ketto meg meg sem kottyant, semmi bajom nem lett :D szurirol nem is beszelve
2016. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen :) mindenkiben van egy kis para :) en 24 vagyok, a kisfiam most hat hetes. Egész terhesség alatt azon aggódtam, hogy ha egy kaktuszt képtelen vagyok életben tartani, akkor egy kisbabával mit fogok csinálni? :D és mégis eleg jol megy.

En hiszek abban, hogy ha törődök a fiammal, őszintén beszélgetek vele, akkor nagy hülyeségeket nem fog csinálni az életben. Bíznod kell magadban es a leendő apukában, hogy képesek lesztek jol csinálni.

A szülést meg terhességet mas is túlélte :) nem azt mondom hogy életem legkellemesebb időszaka es élménye volt, de ki lehetett bírni, és az eredmény mindenért kárpótol. Ezt az érzést nem lehet megérteni, amíg az embernek nincs gyereke. El se fogod tudni hinni, hogy lehet valakit ennyire szeretni :)

2016. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3 gyereket szültem eddig (most várom a negyediket) és utálom a tűszúrást, vérvételkor nem bírok odanézni. Ennél már csak az a rosszabb, amikor a gyerekemtől vesznek vért.

De végigcsinálom, ha kell és ennyi.

Majd ha erősebb lesz benned a vágy a gyerek iránt, akkor leküzdöd ezeket a dolgokat.

A szülés meg teljesen más, ha Te szülsz, mint az, hogy végignézel egyet premier plánban, utóbbit én sem bírnám.


A nevelés meg egy másik kérdés. Az ember megpróbálja kihozni magából a lehető legjobbat, hogy hogy sikerül majd, az csak sok év múlva dől el igazán.

De ebben is lehet fejlődni, tanulni, és tudatosan csinálni dolgokat.

2016. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég durva tűfóbiám van. Terhesség alatt (is) fekve vettek vért, mert ha ájultam, akkor nem volt legalább már hova esnem.

Aztán egyszer a gyerekkel kórházba kellett menni légúti szövődmény miatt, protokoll vérvétel: az ajtóban falfehéren megálltam. Rám nézett a nővér: "Mi a baj?" "Én...én nagyon félek a tűktől..."

"Akkor nehogy bejöjjön, ne ragadjon át a gyerekre, majd mi megoldjuk a kolleganővel, nyugodtan várjon itt az ajtóban!"


És tényleg, az egyik az ölébe ültette, duruzsolt neki, a másik meg úgy vett le vért, hogy a gyerek meg se nyikkant. Ha nem látom a tűszúrás helyét a kezén, el sem hiszem, hogy vért vettek tőle.


De oltásoknál is valamelyik családtag fogja a combját, én meg a tűnek háttal, a gyerek fejénél vagyok. Ezt meg a gyerekorvos javasolta, amikor szintén lefehéredtem az első oltásnál a tű láttán.

2016. máj. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a bíztató válaszokat. Mivel nagyon szeretnék majd egyszer gyerekeket, ezért biztosan egyszer majd túlesek mindezen. De szerintem ez az érzés sokáig még bennem lesz. Főleg ahogy látom az anyukákat 2 gyerekkel és 5 percenként kapkodják őket föl. Én meg itt a 45 kilómmal, fel sem fogom bírni emelni a saját gyerekemet egy pár hónappal később.
2016. máj. 7. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!