Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS, félek a gyerekvállalástól...

SOS, félek a gyerekvállalástól? 23/L

Figyelt kérdés
Sziasztok! A férjemmel úgy érezzük eljött az idő,hogy legyen egy kisbabánk,csak még sajnos nem sikerült össze hoznunk, bár nem rég óta próbálkozunk. A helyzet viszont az,hogy mióta egyre komolyabban gondoljuk a gyerekvállalást és sokat beszélünk róla, elkezdtem félni a terhességtől. Izgulok,hogy vajon minden rendben lesz a terhesség alatt velem és a babával,egészséges lesz e,mindenhol annyi elrettentő hírt olvasni a neten.Ráadásul esély van rá,hogy ikreink legyenek,ezt pedig végképp mindenki olyan negatívan állítja be. Nem régiben feltettem egy kérdést az ikerterhességgel kapcsolatban,és nagyon sok olyan választ kaptam,amik elrettentettek. (idézem: "Ne akarj ikreket","Imádkozz,hogy ne ikreid legyenek, mert még egy babával is nagyon nehéz, nem hogy kettővel",stb) Tényleg ennyire szörnyű lenne? Bennem eddig a terhesség egy pozitív,csodás dologként élt. Az igazság,hogy mióta az eszemet tudom nagyon idegeskedek mindenen,mindig a legrosszabra gondolok, így volt az a gimis és a főiskolás éveim alatt, mindig mindent túlizgultam,általában feleslegesen. Akkor a szüleim,most pedig a férjem próbál meggyőzni arról,hogy feleslegesen idegeskedem. Elsősorban tapasztalatokat várok a terhességgel kapcsolatban, és őszintén,remélem,hogy sikerül megnyugtatnotok! :) Köszi,hogy elolvastátok!

2015. márc. 5. 20:14
1 2 3
 1/25 sandrachnologic ***** válasza:
18%

Szia!


En is 23 vagyok, a masodik babankat varom, a nagyfiam 3,5 eves, 19 évesen szültem 😊


Szerintem ne félj es ne idegeskedj, mert:

1. Bevonzod a negativ gondolatokkal a bajt

2. A terhesség egy termeszetes állapot. Van akinek tobb gonddal jar, van akinek meg sem kottyan. Nekem a fiamnal alom volt, most sokkal nehezebb, de igy is imádom minden percet. Sosem ereztem magam Ennyire csinosnak es Ennyire nőnek, mint a két terhesség alatt. 😊

3. A media mindig a rosszat nagyitja fel. Arrol nyilvan nem fognak irni, hogy a nok 95%nak problémamentes szupi terhessége van. 😊

4. Genetikailag es fizikailag most vagy a legjobb korban, nagyon keves a kockázat barmi rosszra az altalanos rosszulleten (0-3 honap) kivul, ami elérhet 40 évesen is ha akkor vagy pocakos meg most is, de nem mindegy a korod abbol a szempontból, hogy hogyan viseled. 😊


Szerintem nyugodj le, nincs mitol felned! 😊 ha gondolod irj privit, szivesen válaszolok! 😊


Sok sikert!!!

2015. márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
17%

hát..ha nem vágtok bele,sosem tudod meg,milyen.


az már rég baj,hogy mások véleménye el tud ettől ijeszteni:(


keress (akár itt is) sztorikat,nem csak negatív példák vannak

2015. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
52%

:-) hozzáállás kérdése!

Ha óriási teherként akarod végig élni a gyerekvállalást, és végig akarod rettegni, akkor úgy is lesz!

De felfoghatod egy csodás dolognak is, amiben természetesen adódnak nehézségek és hullámvölgyek, amiket meg kell oldani!

Ez csak rajtad/tok múlik!

Szóval, ha idegeskedni

2015. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
52%

Folyt.köv

Szóval, ha végig akarod idegeskedni az életed, tedd! Csak semmi értelme!

2015. márc. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy izgulsz, természetes:-) Én imádtam állapotosnak lenni, gyönyörűnek éreztem magam, csodálatos érzés volt, amikor már éreztem a babamozgást. Olvastam én is mindenfélét, de valahogy éreztem, hogy nem lesz semmi baj:-). Kifejezetten ikreket akartam, sajnos, ez nem jött össze, ezért gyorsan összehoztuk a második babát, 15 hónap van a két srác között. Nem mondom, nehéz volt az első két-három év, azóta viszont nagyon klassz, hogy szinte egykorúak, sose unatkoztak, nagyobb korukban nyugodtan engedtem el őket otthonról, megvédték egymást. Persze voltak veszekedések, sőt, verekedések is, mégis meggyőződésem, hogy sokkal színesebb, kalandosabb gyerekkoruk volt, mint egykeként, vagy több év korkülönbséggel.
2015. márc. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mitől félned. Persze nem mindig felhőtlen, de az tényleg nincs reklámozva, hogy neki és neki szuper volt a terhessége. Azt meg minek? Csak a nehezebb állapot van feltüntetve. Én most vagyok 24 éves, első terhesség, 25 leszek mire meg lesz, szerintem pont jó ez az időszak a gyerekvállalásra. Nekem semmi panaszom nem volt a 23 hét alatt, egyszer hánytam csak, szinte nem is éreztem magam terhesnek. De még ha lett is volna bármilyen rossz, fájó vagy zavaró tünetem, akkor se bánnám. Az ikerbabák meg csodásak :) Nekünk is nagy volt az esély, mind 2 részről vannak ikrek, de a mienk egyedül jön. :) Nyugodtan vágjatok bele!!! Kezd el pozitívabban látni a várandóságot!! :)
2015. márc. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Mindenki félti a babáját, ez normális. Ikrekről meg azért nem kell félni, mert semmi garancia, hogy ikreid lesznek. Van, hogy olyannak születnek ikrei akik nem gondolják hogy "esélyesek" és pont forditva is.

Megijedtél véletlenül? Az is normális, nagy változás az ember életében de nem is kell elkapkodni, ha úgy érzitek, várjatok még vele.

2015. márc. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha izgulsz, az termeszetes, ha rettegsz, akkor halasszatok el a dolgot, mig tul nem jutsz ezen. Ha erosebb a felelmed, mint a gyerek utani vagy, akkor meg nem vagy ra felkeszulve szerintem. Barhogy dontsel is, ne masokra hallgass, csak magadra.
2015. márc. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Szia! En most vagyok 22 es nálunk a családba elő se fordult az ikerterhesseg...19 hetesek a pocakban a lanyok :) mi is szerettünk volna mar babát, kb fel ev utan jott ossze es akkor is mindig bennünk volt h biztos?! Ugy voltunk vele egyszer el kell jönne ennek a pillanatnak es en meg fiatalon szerettem volna anyuka lenni :) jo mikor az orvos mondta h ikrek akkor elegge megdöbbentunk :) de most mar csak rajuk tudunk gondolni :)
2015. márc. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is majdnem pont ugyan úgy voltam mint te! Szerettem volna babát,nagy pocakot és még sorolhatnám:) Aztán amikor elhagytam a gyógyszert,hogy na akkor ugorjunk bele a dologba,kicsit beparáztam mert olyan "valóságosnak" kezdett tűnni az egész. Mert ugye élesbe csináltuk és akkor tudatosulhatott bennem,hogy bakker..... tényleg ,lehet,hogy a hónap végén már nem jön meg a menzeszem... Mi lesz velem? Hová lesz az addigi életem? A testem? Szülés után a nemi életünk? Már soha nem fogok aludni? A Terhességemmel minden rendben lesz? És a babával? :)

De...

Teherbe estem.. Először egy nagy öröm fülig érő mosoly.. Aztán egy nagy adag pánik,majd megint nagy öröm...:)

Aztán doki ahol már szívhang is volt:) Hát mit ne mondjak,... csodálatos érzés volt:) A terhesség alatt így is-úgyis aggódni fogsz.. Minden kismama aggódik,hogy minden a legnagyobb rendben legyen. Ez Természetes:) Így van jól..

Saját tapasztalatomat írnám.. Terhesség csodás volt:) Élveztem,oké az utolsó 2-3 hét az már tényleg picit "teher volt" de nagyon élveztem:)

Probléma mentes volt. Nem híztam el,nem lettem striás.

Szülés, persze fájni fájt,hosszú is volt..De komplikációmentes volt,3 perc volt a kitolási szakasz. Mind ketten rendben voltunk/vagyunk..:)A szex fantasztikus:) Jobb mint előtte volt,a libidóm hatalmasra nött:) Még annyit,hogy a kislányom születése után 1héttel már mondtam a páromnak,hogy "Nah? Mikor jöhet a következő kisbaba?

A kórházba mindenki nagyon kedves,aranyos volt.. Jó emlék,nagyon jó élmény:) Tényleg csodálatos:) Bármikor újra átélném..

A kicsim 11 hetes pont ma, az elejétől végig alussza az éjszakát,8-9 órákat..Nappal is pihenget.. Van időm,mondjuk szinte bármire...:) Nem is hasfájós..

Ahhoz képest mennyit aggódtam mint te.... Hát mit ne mondjak... EL nem tudom képzelni milyen lenne az életem ha nem lenne a lányom.. Imádom,azóta VAN életem amióta ő van:) Pedig én is féltem hogy mi lesz..


Ikrekkel kapcsolatban sajnos nincs tapasztalatom...

De simán vállalnék ikreket.. Lehet,hogy azért mert borzasztó szerencsés vagyok a kicsimmel.. Nem tudom.. Biztos nehezebb,de... Én nagyon örülnék ha következő terhességemnél ikreket várnék... 2 kis tündérnek adhatnék életet:)

És hozzá teszem, 22 voltam mikor teherbe estem. És 23 mikor megszültem a lányom tavaly decemberben:)

Csak annyit tanácsolnék,hogy...

Nyugodtan álljatok neki... A világ legizgalmasabb dolga vár rátok,a 9 hónap,a babavárás,hatalmas ajándék,:) A baba megszületése,onnantól kezdve egy új élet vár rátok... DE jó értelemben... Hidd el... Ne félj. Bátran vágjatok bele:)

2015. márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!