Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az Aida és...

Mi a véleményetek az Aida és az Ajsa névről?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 02:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

Az Ajsa azért nem jó, mert olyan, mintha egy külföldi név magyarított változata lenne, meg egyébként a hangzása se valami jó, túl mély.

Az Aida nagyon tetszik.

2010. ápr. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia! :)


Köszönöm szépen a válaszod! Pedig az Ajsa az ősi magyar név:) fura, h külföldinek hat a hangzása:) Köszi szépen még1szer a választ!

További szépeket!:)


Várom a többiek válaszát is!:)

2010. ápr. 9. 02:59
 3/14 anonim ***** válasza:
9%

Amugy osi magayar nev jah amit valszeg a 150 evig vendegeskedo muzulman torokok hagytak itt. :) haha Amugy Aisha lenne es abszolut muzulman nev.

Ha meg osi magyar akkor megintcsak megkerdojeleznem, hogy a jelentese, miert ajak.

Hat erdekesek ezek a dolgok. Ugy nem tetszik, hogy Ajsa mert picit mas a hangzasa, a fonetikaval le van nyomva a dallama ennek a nevnek.

2010. ápr. 9. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Az Ajsa egy ősi Magyar név, Törökországban is használatos, viszont nem az oszmán időkre vezethető ez az egyezés vissza, hanem a Hun időkre.Több ősi Magyar név használatos ugyanúgy a Török nyelvben. (pl. Attila-Atilla,Levente-Levent stb.)Az Ajsa név nem köthető az Iszlámhoz, de igaz, h az Arab-Iszlám világban eléggé elterjedt, valószínűleg Török közvetítéssel.Egyébként az "Aisha" ugyanannak a névnek az angol fonetikus átirata.

Mind ettől függetlenül egy régi Magyar név, így inkább azt javasolnám, de az Aida sem rossz, habár az kicsit divatnév, és a kiejtése eléggé eltér a Magyar szavakétól.

2010. ápr. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként az első válaszoló érvelését igazán nem értem, ugyanis ha neki az Ajsa olyannak tűnik, mint egy külföldi név Magyar átirata, akkor az Aida nem ?! Az talán Magyar név? Hmm?? :)
2010. ápr. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%
AIDA szép az Ajsa durva és nem ismert, ezáltal kellemetlen lehet.
2010. ápr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
szép és érdekes nevek szerintem, az Aida jobban tetszik.
2010. ápr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem szép az Ajsa. Aida nekem közömbös.
2010. ápr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok - azt úgy értettem, mintha az Aisha lenne "magyarosítva LEÍRVA", az Aidát épp úgy mondjuk ki, ahogy le van írva, nem arról van szó, hogy maga a név magyar-e, vagy se.
2010. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
gyönyörű és szép nevek!!!
2010. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!