Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszió....

Szülés utáni depresszió. Merre tovább?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy akinek volt, milyen tünetek jelentkeztek? Hova kell első körben menni? Házi orvos? Pszichológus? Esetleg Budapesten tudnátok ajánlani valakit aki nem drága? Létezik sztk alapú ? Eddig nem kellett szakember segítségét kérnem, így nem tudom mi hogy működik. Köszönöm a segítséget!

2016. máj. 12. 22:31
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Első körben elmész a háziorvoshoz, beszélsz neki a tüneteidről, majd ír egy beutalót, és tovább küld egy pszichiáterhez. Ő elbeszélget veled, majd amennyiben indokoltnak latja, gyógyszert ír fel.

2016. máj. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Én első körben inkább a pszichológust javasolnám,ha úgy látja,hogy szükséged van gyógyszeres segítségre,akkor tovább léphetsz és pszichiáter segíthet bogyó felírásával.Milyen régóta tart?Egyáltalán valóban depresszióról van szó?Ezeket mind a szakember segít tisztázni.Én is azt hittem az első két hétben,hogy megőrülök,olyan rosszul voltam,majd a napok,hetek alatt egyre jobb lett.Hormonok,a fáradtság,a leterheltség,a felelősség,az aggódás kikészítik az embert,tudom én magam is.Azóta sokat javultam,remélem így is marad!Hidd el,sokat segít,ha beszélsz a gondjaidról,érzéseidről!Elcsépelt mondat,de valóban így van.Én nem Budapesten élek,így szakembert nem tudok ajánlani,de próbálj meg olyasvalakit keresni,akiről jó tapasztalatok vannak (például fórumokon utána nézhetsz) és szimpatikus,ez fontos.

Kitartást és jobbulást neked!

2016. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia! én is járok pszichológushoz/pszichiáterhez budapesten, ha érdekel megadhatom a nevét privátban :)

26hkm

2016. máj. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!!!

Igazából én sem tudom eldönteni,lehet csak szorongás és nem depresszió,de érzem,nem bírom sokáig így. :(Amint lesz kis időm írok privátot!Ikreim vannak,egyed0ülvagf

2016. máj. 13. 20:29
 5/5 A kérdező kommentje:
bocsi lányom is írni akart :) szóval egyedül vagyok velük,segítségem nincs és még csak 10 hónaposak ...:(
2016. máj. 13. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!