Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz alatt is jár szabadság?

Táppénz alatt is jár szabadság?

Figyelt kérdés
Januártól veszélyeztetett terhes vagyok, júliusban szülök. Erre az időszakra is jár szabadság? Kivehetem szülés és szülési szabadság előtt?
2016. máj. 13. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

ha keresőképtelen vagy, akkor nem tudsz fizetett szabadságra menni. egyszerűen nem fér meg a kettő egymással.

természetesen jár szabadság, mert munkaviszonyban vagy, majd ha már nem vagy táppénzen, kivehető, vagy kiadják, kifizetik a bentmaradt napjaidat.


viszont veszélyeztetett terhesként nem tudom, hogyan kivitelezhető, hogy most akkor a 37. héttől inkább szabin van az ember, mint táppénzen :o

2016. máj. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen jár, amit nyilván addig nem tudsz kivenni, amíg táppénzes állományban vagy, de a táppénzt követően ki tudod venni.
2016. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. máj. 13. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!