Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kirughatnak-e kismamakent?

Kirughatnak-e kismamakent?

Figyelt kérdés

Ket kerdesem lenne. Jo par eve volt kismama es hat nem tudom, hogy azota a torvenyek valtoztak-e.


Tehat ha terhes leszek, mikor kell bejelenteni a munkaltatomnak?

Ha terhesen tappenzre megyek kirughatnak-e?


Mikor mar megszuletett a baba kotelesek-e visszavenni?

Egyebkent tanarkent dolgozom. Ha ez esetleg szamit.


2016. máj. 13. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Akkor jelented be amikor jónak látod.

Nekem mar volt vetélésem, így csak a 12. után szóltam, onnantól védett vagy.


Kötelesek visszavenni, de ugye ilyenkor mindenki kiveszi a felgyűlt szabit, onnantól meg bármikor elküldhet már...

2016. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha határozatlan a szerződésed,akkor védett vagy.Nem rúghatnak ki.Nyugodtam mehetsz tp-re amikor akarsz.Ha nem jelented be a munkáltatódnak,a védettseg akkor is él.Elég szóban,már nem kell írásban.Amíg otthon vagy a kicsivel,védett vagy,de amint visszamész dolgozni,a védettség megszűnik.Onnantól kirúghatnak.Kötelesek visszavenni ha a szerződésed határozatlan,vagy akkor még le nem járó hatátozott.
2016. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nem jelented be a munkáltatódnak,a védettseg akkor is él"


Ez nem igaz!!! Be kell jelentenie!

2016. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Nem köteles bejelenti.
2016. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló írta jól.

Ha határozatlan idejű a szerződésed, akkor nincs gond.

Már megszűnt az, hogy a bejelentéstől vagy védett, akkor jelented be, amikor akarod.


Akár rögtön mehetsz táppénzre, bár lehet nem érdemes most, csak ha nagyon indokolt hisz júliustól a szabadságod töltöd, és akkor jobban fizet, ha nem vagy táppénzen.


Addig vagy védett, amíg otthon vagy. Visszavenni köteles, amikor újra munkába szeretnél állni, és ezt előre írásban bejelented, de akár már másnap felmondhat.

2016. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy próbaidőn akkor nem rúghatnak ki. Be se kell jelenteni akkor is védett vagy. Ha elmész táppénzre akkor se rúghatnak ki.
2016. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!