Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinél hasfájós a baba, ott...

Akinél hasfájós a baba, ott az anyuka mennyire stresszes, ill. kismamaként mennyire evett gyorsan?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy fura a kérdés, de azon gondolkoztam, hogy vajon

1. a kismama étkezési tempója mennyire befolyásolhatja azt, hogy majd a baba milyen gyorsan fog enni? Hiszen már az anyuka hasában is nyeli a magzatvizet, és ha túl gyorsan nyeli, már ott látszik a hatása csuklás formájában.

2. Vagy vajon a stresszes környezet hathat a babára, és ez is befolyásolhatja, hogy mennyire hasfájós?


Lehet, hogy ezek közül egyiknek sincs semmi köze hozzá, és a bevitt ételeken, valamint a baba emésztőrendszerén múlik, de érdekelne, hogy akinél hasfájós a baba, vagy az volt, ott ebből a két dologból fennállt bármelyik?



2015. okt. 7. 05:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Soha nem volt hasfájós a fiam pedig imádtam a hasam terhesen, azelőtt is és most is. Tudok falni. Egyedül voltam terhesen úgyhogy volt stressz az életemben rendesen. De biztosan jönnek akik cáfolni fognak. Az én álláspontom az, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz.
2015. okt. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én alapvetően stresszes, ideges típus vagyok.

Ráadásul nem eszek, inkább falok.

A kislányaim fűszeresebb kaják után rendszeresen csuklottak a pocakban. Az első pár hónapban is csuklósak voltak, de a hasfájás sosem volt számottevő.

Ami nem változott, hogy nagy fokhagymarajongó mindkettő. :)

Bár a pici alig kap.

2015. okt. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyik sem állt fenn és hasfájós volt.


Egyébként a magzat nem úgy táplálkozik az anyaméhben, hogy ahogy anyuci nyeli a kaját, úgy nyeli a magzatvizet.... ennél azért kicsit bonyolultabb az emberi szervezet. A csuklás meg egy reflex.

2015. okt. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!