Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy fogy a...

Miért mondják, hogy fogy a magyar? Én annyi babát/terhes nőt látok utcán. Vagy régen még több volt?

Figyelt kérdés
Tudom, elég szubjektív, hogy pont én mit látok, de érdekelne a véleményetek!
2010. ápr. 10. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég érdekes. Én azt vártam, hogy itt a nagy változások előtt lesz majd sok baba. Ehhez képest a környékünkön (megyeszékhely elég felkapott városrészén), ahol sok hasonló korú pár él, rajtam kívül egy kismama sincs. Elég elkeserítő.
2010. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondják, mert több ember hal meg, mint ahány születik. Persze, a halottakat nem látod :-)
2010. ápr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És sokan mennek külföldre.
2010. ápr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol sok fiatal pár lakik, ott általában sok a baba is. De sok olyan környék van, ahol leginkább idősek laknak. Plusz pl. a falvakban is elöregedő a lakosság általában. Meg ott van az is, hogy az első gyerek vállalásának az ideje eléggé kitolódott, kb. 10 évvel. Anyukám fiatal korában 20-25 között szülték az első gyereket, most meg szerintem a legtöbben 30 körül.
2010. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Felénk 46 kismama volt amikor én szültem 2009 április és ezek mind április május juniusi babák voltak !Hozzáteszem kb 2500 fős faluról van szó!
2010. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Én is rengeteg kismamát látok mostanában és rengeteg gyerek születik. A mi lakótömbünkben 16 lakás van és már most 22 gyerek!!! és többen terhesek újra meg majd harmadikat is akarnak...

Én se értem igazán:)

2010. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi kismama eddig volt.Csak mivel már érintettek vagyunk benne,észre vesszük őket,figyelünk rájuk.Addig is láttuk őket de nem volt maradandó hatással.Szerintem ezért érezzük ugy,hogy most sok a kismama.
2010. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok fiatal van most, 25 és 40 közöttiek. Ezek nagyrészt mostanság szülnek, mert most jött el az ideje számukra. Csak a kérdés az, hogy ebből a sok kismamából hányan várják a 3. gyerkőcöt. Vagy hányan terveznek 2-nél többet. Mert ha 1-nél, 2-nél megáll a létszám, akkor a népességfogyás attól még tovább tart...
2010. ápr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért látsz sokat ,mert te is kismama, vagy anyuka, vagy estleg most szeretnél babát.Amikor 1babánkat vártam onnantól a szemem azzonnal kiszúrta a kismamákat.Mosolyogtam is magamon.Útána 20 hónapig nem.Most jön a kistesó és megint mennyi kismama van?! :):):)
2010. ápr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!