Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartanátok a babát, ha a...

Megtartanátok a babát, ha a helyembe lennétek?

Figyelt kérdés

Tipikus karrierista nő vagyok,saját lakással,autóval.

Második egyetememet végzem épp.

Amikor megtudtam,hogy meddő vagyok elhatároztam,hogy csak a tanulásnak és a munkának szentelem a napjaimat,hiszen a párkapcsolatokban amúgy se volt soha szerencsém,pláne hogy még meddő is vagyok kinek kellenék.

Viszont ugyebár szükségleteim vannak,így van egy csoporttársam,akivel ha úgy adódik megtörténik ez-az. Ő 22 éves.

A menstruációm világéletemben rendszertelen volt,meddő is vagyok,lényeg a lényeg nem védekeztünk.

Tegnap voltam orvosnál,10 hetes terhes vagyok,2 darab hetem van eldönteni,hogy mit is akarok. Az orvos az mondta,hogy nem biztos,hogy még egyszer sikerülne teherbe esnem,így ennek fejében döntsek. Meg hát a korban is benne vagyok már..

Annyira nehéz. Hely,pénz lenne rá,de egy 22 éves suhanctól nem várhatok el semmit,hiszen a hibás egyértelműen én vagyok. Viszont annyira egyedül érzem magam. A fiú még nem is tudja ezt az egészet,barátaim nincsenek. Egyedül a szüleim azok,akikre számíthatok,na meg a nővérem,aki tipikusan az a tyúkanyó anyuka,most terhes a 3. babájukkal.

Mit tegyek? Mit tennétek a helyemben?

Nehéz,mert nem tudhatom,hogy ebben az életben lesz -e valaha lehetőségem anyának lenni..



2016. máj. 21. 13:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%

Szépen félrediagnosztizáltak ezek szerint,a meddőséggel kapcsolatban.

Én mindenképp megtartanám.Beszélnék az apjával is,ha ő nem akarja kivenni a részét a dologból,mivel ő úgy tudta,nem lehet gyereked,akkor egyedül nevelném(azt mondtad,karrierista vagy,biztos van elég pénzed a gyerekre is).De helyetted nem dönthetek,ez csak az én véleményem:)

20L

2016. máj. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%

Te hány éves vagy? El tudnád e tartani a gyereket ha megszuletik? Van hol laknod?

Èn azt mondom, hogy lehet megtartám a helyedben ha lenne hozzá elég pénzem.

2016. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Ha anyagilag egyedül is menne, a családod támogat (érzelmi támogatásra gondolok) akkor biztosan megtartanám a helyedben.Persze az apával meg kell beszélni a dolgot ahogy az 1-es válszoló is írta.
2016. máj. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
Èn úgy voltam vele hogy mindegy ki az apja, ÉN vagyok az anyja és ez s legfontosabb! Az íràsodból nekem az jön le hogy vàgysz a gyerekre, én mlegtartanám! Főleg hogy anyagilag sem lenne gond
2016. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

Abszolút megtartanám. Az apukát nem terhelném, ha nek akarná vállalni a babát, egyedül is felnevelném. Ezt úgy mondom, hogy két csodálatos kisgyermek anyukája vagyok, és tudom, hogy az életben senkit nem szerethetek úgy, mint Őket, és soha, senki nem szerethet engem úgy, mint Ők. Az élet legnagyobb ajándékai.

Sok év múlva nagyon egyedül éreznéd magad ebben a világban, ha most nem vállalod ezt a kis jövevényt.

2016. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem később nagyon megbánnád ha elvetetnéd, főleg ha nem lenne gond egyedül nevelni.


Az apával feltétlen beszélni kell, úgy korrekt ha tud róla, és joga van dönteni, hogy részt vesz-e ebben vagy nem. Neked pedig el kell fogadnod ha úgy dönt lemond a gyerekről.


Amúgy nem kell a srácot sem sajnálni, végül is ő is ott volt mikor megfogant. Most itt senki sem "hibás", de alapszabály, hogy egy alkalmi vagy szexkapcsolatban senkinek nem hisszük el, hogy meddő, még akkor sem, ha valóban úgy tudja az illető. Szerencsére vagy nem, de sok ilyen sztori van!

2016. máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%

HURRÁ!!!

Hát mégis megélheted az Élet legnagyobb csodáját... Ez egy váratlan ajándék neked. Most jön, most kell elfogadni, és légy hálás érte. Meglátod, a legboldogabb ember leszel!

Én is benne vagyok a korban, szintén bizonytalan párkapcsolat, egy éve vagyok anyuka, és ez a legnagyobb csoda és boldogság az életemben!!! Mindegy a suhanc, mindegy ha egyedül neveled is, az ÉLET megjelent, hordozd körbe dicsőséggel, méltósággal, hálával, szeretettel, óvjad őt, ringasd őt, becézgesd őt, várjad őt!


Szeretettel gondolok Rátok!!!

2016. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

Meg sem fordulna a fejemben, hogy ne tartsam meg, ha a helyedben volnék! Az élet legnagyobb ajándékát kaptad meg. :)

Ha jól értem, minden lehetőséged meg van ahhoz, hogy felneveld a gyermeked. Akkor miért is vetetnéd el?

Az biztos, hogy elmondanám az apukának, mert szerintem joga van tudni.

2016. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

Az összes körülményt figyelembe véve biztos, hogy megtartanám.

Fizikailag mindent meg tudsz adni neki, és meglátod, később az érzelmi oldala is erősödni fog részedről.

Azok a gyereke, akik így érkeznek az ember életébe, nem véletlenül szoktak jönni :)

Nekem két fiam van, mind a kétszer együtt szültünk a hugommal, és hidd el, óriási poén a csivitelő gyereksereggel menni pl. a Margit-szigetre.

Az apával légy őszinte, majd meglátod, mit mond.

2016. máj. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%
Mindenképp megtartanám.
2016. máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!