Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti jelenleg ebben a helyzetben...

Ti jelenleg ebben a helyzetben, hogy döntenétek? Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

Sajnos jelenleg anyagi okok miatt a párom szüleihez kellett költöznünk kb. 3 hónapja.

Én egy hónapja dolgozom egy új munkahelyen, a páromnak biztos állása van.

Viszont kiderült, hogy terhes vagyok. Aminek nagyon örülünk, de viszont bennem van a félsz.

Főleg az új munkahelyem miatt, sajnos nagyon nehéz dolgokat kell pakolni, emelgetni el kellene mondanom a terhességet, de akkor biztos, hogy elküldenek.

Illetve a lakhatást is meg kell oldanunk, én úgy gondolom, hogy 9 hónap alatt bőven össze tudunk így spórólni annyit, hogy a babának meg legyen mindene illetve egy albérletet is találjunk.

Csak egy rokontól elég lenéző megjegyzéseket kaptunk és nagyon rosszul esett, nem mi vagyunk az elsők akkikel ilyen történik és én bízom benne, hogy meg tudjuk oldani.

26/N



2015. márc. 20. 10:26
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:
68%
Nekem így kívülről úgy tűnik, hogy rosszabb helyzetben lévők is tartottak meg már babát. Ha szeretnéd őt akkor szerintem tartsd meg, ne foglalkozz másokkal.
2015. márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
61%

Hát gáz ha a rokonok miatt vetetnétek el a babát...

Ha egészséges vagy és a terhességgel sincs semmi gond, akkor nem veszélyes az emelés. Én is emeltem. És ismerek olyat is, aki azért emelt, hogy veszítse el a babát -de nem ment el a baba. Úgyhogy nyugi.

2015. márc. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
65%

Egy rosszindulatú rokon miatt ne hozzatok rossz döntést, csak a kettőtök helyzetét mérlegeljétek és aszerint döntsetek. Örültetek a babának, ás azt írtad, meg is tudnátok teremteni neki nem egész 9 hónap alatt a feltételeket. Utána lehet egész életedben bánnád, hogy most elvetetted. Nem beszélve arról, hogy egy abortusz után nem mindenki tud teherbe esni, akkor sem ha majd akar. Főként nem is szervi problémák miatt, hanem pszichés okok miatt.

Nem vagyok teljesen abortusz-ellenes, mert vannak helyzetek, amikor elkerülhetetlen és nagyon rosszkor, vagy éppen rossztól csúszott be, de ez a helyzet véleményem szerint nem ilyen.

2015. márc. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is így gondolom, hoyg éppen azért mert most nem tökéletesek a feltételek, a babát örömmel várjuk.

Mindenkinek ment a zöld pacsi.

2015. márc. 20. 10:35
 5/46 anonim ***** válasza:
63%
A babadrol van szo! Nem arrol, hogy miert piros bringat vettel sarga helyett. Ezutobbirol alkothat velemenyt egy rokon, de a baba sorsaba nem szolhat bele! Arrol csak te donthetsz. A munkahelyen elmondhatod, nem rughatnak ki, ha bejelentett munka. Az otthonteremteshez pedig nezd meg a szocpol felteteleit, lehetosegeit, hatha az segitsegetekre lehet. Sajnos nem ismerem a szocpol reszleteit, de ez ugrott be hirtelen a lakas problemara.
2015. márc. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
86%
A feltételek nagyon ritkám tökéletesek....
2015. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
73%

Én megtartanám és ez soha nem függne az anyagiaktól, az egy változó dolog, bármikor elértéktelenedhet a Ft, történhet bármi, de bíznék annyira magamban, hogy a gyerekem nem éhezne. Ha egy élet élni kívánkozik, dehogy gátolnám meg.

Én is nyomor körülmények között nőttem fel, de nem lett belőle semmilyen károm, a családra mindig számíthattam és számíthatok, soha nem voltam irigy és nem érdekeltek az anyagi dolgok.

2015. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
79%
Soha nincsennek tokeletes feltetelek. 26 eves vagy, nem vagy mar gyerek, semmi akadalya hogy szulj, plane ha orulsz neki! Az allassal majd lesz valami, a gyerekprojekt hosszu tavu dolog.
2015. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
35%

hát elég macerás.....


ha elküldenek a terhesség miatt (simán ok nélkül lehet mivel valszeg próbaidős vagy) tuti nem találsz majd másik állást terhesen....

kvázi kiesik a te fizetésed

így még annyira sem tudtok majd spórolni

kevesebb gyed jár majd - már ha van annyi napod h kapjál

a gyes + csp semmire nem elég

ha a párod fizetése + gyes +csp - nem biztos h elég egy albérletre

a gyerek még egy dolog neki nem kell sok minden és akár a rokonságból is összeszedhetitek - max nem 100e babakocsija lesz


kérdés h ha elküldenek akkor a párod fizetése elég e arra h még félre is tegyetek a későbbiekre ...


magyarán ülj le és számolj


be lehet így is vállalni a gyereket - ezer meg ezer család él így :-)

mennyire tudsz együtt élni az anyósékkal ???

milyen a viszony ?

ha mégsem tudtok elmenni a gyerek születése előtt akkor mi lesz

beszéljetek erről is velük - elvégre ott laktok

2015. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Mivel própaidő alatt vagyok, sajnos kirúghatnak.

Majd akikkel dolgozom, megpróbálom megbeszélni, hogy kevesebb dolgot emelgessek.

Konyhán dolgozom, tehát nem 2kg-os dolgok vannak. Tele fazék vízzel-krumplival amit a tűzhelyre felemelni, zsugor víz, tej stb.

A szocpolt megérdeklődöm, köszönöm, hogy meg említetted.

2015. márc. 20. 10:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!