Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a gyereketek...

Mit tennétek, ha a gyereketek autóversenyző szeretne lenni?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves lányom, aki nagyon tehetséges gokartban. 6 éves volt, amikor egy nyaraláson először beleült szórakozásból, azóta ezért nyúzott mindig, hogy menjünk újra. Néha el is mentünk gokartpályákra, és az ott dolgozók mind egytől egyig dicsérték, áradoztak, hogy ilyen fiatalon mennyire ügyes (a 11 éves bátyjánál jóval gyorsabb, tényleg nagyon jó időket ment). Ösztönösen ráérzett az ívekre, nagyon jól előz, stb., szóval látszik hogy van hozzá érzéke, és imádja.


Tavaly nyáron amikor 8 éves volt, rokonoknál voltunk kint 2 hónapra Németországban. Ott sokkal felkapottabb a gokart és a nagynénije még az érkezésünk előtt megemlítette, hogy a közelükben lesz pont abban az időben egy gokart tábor gyerekeknek, egy hetes. A kislányom persze megőrült és csak erről tudott beszélni, a szülinapja is közel volt, így összedobtuk a pénzt és közösen az egész rokonságtól ezt kapta (jó drága volt így is...). A táborban 22 gyerek volt ebben a turnusban, 7-11 évesek, a végén rendeztek időmérő futamokat, versenyeket, és a kislányom egy körön is a leggyorsabbnak bizonyult és a két versenyét is megnyerte, ezzel őt nevezték ki a tábor legjobb gokartosának és a jutalma az lett, hogy ősszel indulhatott egy igazi versenyen. Ott a 8-10 éves korosztályban a 3. helyen végzett a 15-ből, pedig a többiekhez képest alig volt tapasztalata és fiatalabb is volt.


Ezeket azért írtam le ilyen részletesen, hogy lássátok, tényleg imádja és van is tehetsége hozzá, eddig minden hozzáértő nagyon dicsérte. A most 9 éves lányom teljesen bele van őrülve ebbe a világba, és folyamatosan azt hajtogatja, hogy autóversenyző lesz, ilyen cikkeket keresgél a neten, gokartos videókat néz amiből tanulhat, minden hétvégén autóverseny megy a tévében.


Mi a férjemmel támogatnánk, mert örülünk hogy van, amiért így tud lelkesedni és mindent belead, csak hát a gokart egy irtózatosan drága sportág, ha az embernek nincsenek támogatói. A német táborban dolgozó instruktorok azt mondták, most kellene komolyabban elkezdeni, ha felnőtt korában is versenyezni szeretne, különben le fog maradni a többiektől, pedig most még kiemelkedik.

Vannak egyesületek gyerekeknek, ahol tudna készülni, versenyezni rendszeresen, de ezek is sok pénzt elvisznek, sokkal többet, mint más sportok, pl. a labdajátékok vagy az atlétika. Ki tudnánk fizetni, de csak áldozatokkal, tudnánk másra is költeni... Ugyanakkor a lányunk annyira lelkes, és annyira ügyes, hogy gondolkozunk rajta.


Ti mit tennétek? Azzal tisztában vagyunk, hogy valószínűleg soha nem lesz belőle F1-es vagy hasonló versenyző, de ez is egy sport, amiből rengeteget tanulhat (kitartás, akaraterő, fegyelem, testedzésnek sem utolsó), és ha ő ezt ezerszer jobban élvezi, mint a kézilabdát vagy a táncot (ezekre most jár), akkor talán megérné...


Ti mit tennétek a helyünkben?


2016. máj. 24. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne belőlle akár F1-es versenyző?

Még csak 9 éves,ha keményen gyakorol+ráadásul nagyon tehetséges is simán fel tudja magát odáig küzdeni.Vagy ha oda nem is kerül be,attól még simán lehet,hogy ebből fog később megélni.

Ha az én gyerekem lenne ilyen tehetséges és még ráadásul szeretné is ezt a sportot én gondolkozás nélkül támogatnám,még ha ez szerényebb életmódot is jelentené.

2016. máj. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem a tehetségét és a kitartását vitatom, de azért valljuk be, a Forma-1-ben 20-22 versenyző van, évente 2-3 újonc kap lehetőséget, és rengeteg gyerek álmodik erről. Még a legügyesebb, legszorgalmasabb gyereknek is "valószínűtlen" a bejutás, egyszerűen a statisztikák miatt, és ezzel egyáltalán nem a lányom ellen beszélek. :)) Csak ez nem olyan, mint a foci, ahol sokezer játékos van, aki jól megél belőle. :)


Igen, tudjuk mi is, hogy nem csak F1 van, más módon is meg lehet élni ebből később. Csak tényleg iszonyú drága, és kicsit tartunk attól, hogy hamar elveszik a lelkesedés, hiszen még csak 9 éves, rengeteget változik ilyenkor a gyerekek érdeklődése. Mondjuk szerintem akkor sem lenne kidobott pénz, ha addig élvezte.


Mi is affelé hajlunk, hogy beíratjuk az egyesületbe, csak sok ellenvéleményt kaptunk (9 éves gyerekre ennyit költeni, mikor valószínűleg úgyis megunja, ez a leggyakoribb) és kicsit elbizonytalanodtunk.

2016. máj. 24. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg kisgyerek, miert nem lehetne?

Miert torned ossze az almait ilyen fiatalon??

Tamogassatok, tehetseges raadasul jobb mintha focizni vagy atletikazna ami tomegsport.

2016. máj. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem támogassátok, csak érezzétek, hol a határ (költségvetésre értem). Szeintem az F1-el kapcsolatban igazad van, F1-nek nincs szüksége Magyaroroszágra, Szlovákiára, Romániára stb. Már lassan 8 éve vagyok a sportban, és nincs hová továbblépni, pont az általad említettek miatt. A fiataloknak nem szeretek erről beszélni én sem, de sajnos egy idő után nekik is be kell látniuk ezt, hogy ha nem vagy milliárdos, akkor ezekből az országokból nem fogsz sokáig jutni. A gokart egy gyönyörű sport, érdemes vele komolyan foglalkozni, viszont kicsit felesleges tovább tervezni, mivel nem egy nullával lesz több az összeg, pl egy formaautós kategóriában :) Sok sikert kívánok neki egyébként!
2016. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!