Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen könyveket ajánlanátok,...

Milyen könyveket ajánlanátok, hogy tanuljak valamit a babákról?

Figyelt kérdés
Nemsokára megszületik a kis unokahúgom, és én szó szerint semmit nem tudok a babákról. Mindig is én voltam a legkisebb az egész családban, rokonságban, baráti körben, mindenhol. Soha nem volt esélyem "tanulni", megfigyelni, hogy milyenek, "hogyan is működnek" a babák. Fogalmam sincs, hogy pl. mikor kezdenek el mászni, vagy beszélni, mikor mivel lehet őket etetni, de akár még egy pelenkát sem tudnék kicserélni. Könyv, könyvek, amikből ezeket a hiányosságokat bepótolhatnám? Miket ajánlotok?
2016. máj. 25. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:

hát szerintem amilyen mértékben neked ezt "tudni kell" arra nem kell könyv, azok sokkal mélyebben részletesebben bele mennek a témába, ha majd gyereket szeretnél ráérsz olvasni, úgyis évente változnak a trendek, ajánlások.

a pelusozást, fürdetést elég jól bemutatják a Parents szülőképző videói - youtubeon fent vannak - ott megtudod nézni hogy kell csinálni ha esetleg úgy adódna hogy neked kell vigyázni a picire. Ezt könyvből amúgy sem lehet megtanulni :)

a fejlődésükről számos oldalon ír a net, hogy miket tudnak XY hónapos babák, mik azok a mérföldkövek amiket tudniuk kell pl 7-8-10 hónaposan, mikorra kell megtanulni ülni, mászni stb, itt általában ajánlanak is kornak megfelelő játékot, így arra is választ kapsz mit vegyél neki ajándékba.


ezt a pár oldalt ajánlom hozzá.

[link]

[link]

2016. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja és amúgy tök ari vagy hogy így várod és készülsz:)
2016. máj. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ranschburg Jenő : Szülők könyve

Igaz, már 3 éves a fiam, de most vettem ki a könyvtárból. Jó dolgokat ír, és elismert ember a szakmájában.

2016. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jókat ír az egyes, de engem pont ezek az oldalak idegesítettek feleslegesen, mert mindent tényként közölnek, pl.: "A baba ebben a korban már önállóan felül" - Már amelyik!

A mozgásfejlődésben (is) nagy a szórás, az orvosunk +/-2 hónapot mondott, az egyes fő mozgásformákat ekkora időablakon belül teljesítik az átlagos babákhoz képest a picik.


Ezt csak azért írom, hogy ne vedd készpénznek, amit ezek az oldalak írnak és ne lepődj meg, ha az unokahúgod majd előbb vagy később csinálja, amit írnak.

Ez egy kicsit tudományos, de alul van egy jó táblázat a fejlődésről:

[link]

2016. máj. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4: nyilván ezért is írtam hogy ezeket könyvből nem lehet megtanulni, de a kérdezőnek amúgy is csak körülbelül kellenek ezek a dolgok...

a 3-as válaszával meg az a baj, hogy ezek a szerzők mind mind egy egy nevelési elvet vallanak, amit sosem lehet egy babára ráhúzni, ráadásul általában abszolút nem nyitottak régi elvekre, pedig szerintem az igazság abból lenne, ha az összes ilyen nagy "gondolkodó" elveit összegyúrnánk

2016. máj. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1-es, zöld pacsit nyomtam, csak kiegészítésként említettem.

Egyébként Ranschburg pont az a szakember (volt), aki kiemeli, hogy nem létezik egyetlen egy mindenható módszer, ami minden gyereknél beválna. Figyelni kell a gyereket, a jelzéseit, a habitusát...

Az ő könyve inkább gyereklélektani könyv.

2016. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Juj, a Szülők könyve nagyon jó! Nem feltétlenül muszáj szó szerint "kiolvasni", főleg, ha nem saját baba születik, de akárhol lapozol bele, mindenhol nagyon érdekes dolgokat ír. A második terhességem idején került a kezembe, és például az kimondottan új információ volt számomra, hogy az újszülött kisbabák még egész máshogy látnak, konkrétan csak két dimenzióban.

Nagyon sok érdekes, fontos tudnivaló van itt leírva a baba fejlődéséről, arról, hogy mit ért meg a világból, mik a szükségletei, stb.

Viszont ha az érdekel, hogy hogyan kell gondozni egy babát, például fürdetni, öltöztetni, pelenkát cserélni, stb., ahhoz bőven elegendő például ez a könyv: [link]

Ezt a férjemnek vettem karácsonyra, amikor terhes voltam :D Semmi sallang, csak a lényeg, érthetően, néhol kicsit poénosan.

2016. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"a 3-as válaszával meg az a baj, hogy ezek a szerzők mind mind egy egy nevelési elvet vallanak"


Látszik, hogy nem ismered a szerzőt, és a könyvet.


Ő nem nevelési elvet ír, hanem a baba gyerek megértéséhez, hozzá való viszonyuláshoz ad segítséget. Adott szituációk megértésében segít. PL: Nem azt mondja, mit tegyél ha hisztizik a gyerek, hanem megérteti veled, hogy miért teszi, mit érez, így könnyebben reagálsz a saját belátásod szerint, ha tudod, pontosan mire is kell reagálnod, mi játszódik le a gyerekben.

2016. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem, őt személy szerint nem olvastam. Olvastam viszont Gina Fordot, Suttogót, és Vida Ágnestől sok mindent...ezek alapján gondolom amit gondolok. De legyen igazatok, én nem leszólni akartam a könyvét, csak arra rávilágítani, hogy a kérdezőnek ezek a dolgok (még) valószínűleg teljesen idegenek lesznek, és feleslegesek is, amíg nincs vele egy élő kisgyermek, a saját gyermeke, akit tanulmányozhat.
2016. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem, ennél messzebb már nem is lehetnél!

Ford és a többiek... Vida Ágnes meg főleg nem kell még neki, valóban (Vida leginkább senkinek se).


De a Szülők könyve gyerek nélkül is élvezhető, érdekes olvasmány a gyermekpsziché fejlődéséről köznapi nyelven, kb. arról, hogy a gyerek hogy lát minket és a világot az egyes fejlődési szakaszokban. Nem próbál lenyomni semmit a torkodon erőszakkal, mint a fentiek.

Persze "elveket" ő is vall, Ferber ellen rendesen kikel, szót emel a gyermekbántalmazás ellen, és sokan kiforgatják a szavait, tévesen a "gyerek a főnök" totális liberális neveléssel azonosítják illetve a "soha ne hagyd sírni" rosszul értelmezett kötődő neveléssel ("magamra kötöm 0/24-ben és semmi teret nem hagyok neki"), pedig nem ezt mondja. Arany középút.

2016. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!