Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hívnak itt valakit úgy, hogy...

Hívnak itt valakit úgy, hogy Mirjam? Nektek tetszik a nevetek?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm kislányát hívják így, és nagyon megtetszett a név, ezért majd ha lányom lesz, és a leendő páromnak is tetszeni fog, akkor ezt szeretném adni. Viszont azok közül akiket megkérdeztem, a legtöbbjüknek nem tetszik, mert magyartalannak tartják. Ezért érdekel, hogy akit így hívnak, annak mi a véleménye a nevéről. Meg szokták dicsérni? Vagy furcsán reagálnak mikor bemutatkoztok, mert nem ismerik?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 28. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Azt see tudtam, hogy női név. Biztos ezzel akarod szivatni a gyereked?
2016. máj. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Egyetemen hallottam először. Névsorolvasásnál meg voltam győződve róla hogy férfi név. Aztán, amikor kiselőadást tartott rájöttem, hogy lány. Kicsit meglepődtem, de azóta tudom, hogy női név. :))))

Számomra kissé magyartalan hangzású és írásképű, de hordható, vállalható név.

Az, hogy megdicsérik valakinek a nevét nem jelent semmit, főleg nők között. Mindenki kedves akar lenni, aztán az extrém nevekre amiket még sose hallottak rögtön azzal reagálnak hogy "nahát de szép neved van!", aztán közben nem is tetszik nekik, vagy egyenesen bénának tartják.

Szimonetta nevű ismerősömmel voltam így. Úgy lesokkolt hogy megdicsértem, de nem tetszik valójában.

2016. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes név.

Egy iskolatársamnak volt hasonló neve; Mirtill. Az ő neve nekem tetszik. :)

2016. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
hát az arabok már úgyis itt vannak. Mire felnőnek a kicsik már ezzel a névvel gond nélkül integrálódhatnak az arab társadalomba.
2016. jún. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4es, a Mirjam zsidó név, és a Mária másik változata
2021. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!