Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt Boglárkák? Hogy...

Vannak itt Boglárkák? Hogy tetszik a saját nevetek?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok arról, hogy a szüleitek ezt a nevet adták nektek? Csúfoltak a nevetekből kiindulva?


Szerintem ez a legszebb név, ha lányom lesz, ezt szeretném neki adni. Tudom, hogy nagyon felkapott, de mit tegyek, ha ez tetszik. :) A Bogi becézést különösen szépnek tartom, sok olyan véleményt olvastam, hogy kutyához kötik (egyébként soha nem hallottam ilyet), esetleg ebből volt kellemetlen élményetek?


2014. ápr. 11. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hívnak Boglárkának de szerintem nagyon szép név! :) Nekem mindenesetre tetszik.
2014. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy mit adsz, a gyerekek úgyis olyan leleményesek, hogy bármit ki tudnak figurázni és csúfolni. Egyébként én Boglárka vagyok, szeretném, ha Boglárkának hívnának, és nem Bogiznának le élből, mert attól a hideg is kiráz. Szóval emiatt tuti nem adnám (minek becézni, a boglárka már úgyis becézett alakban van!!!)
2014. ápr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszik. Szerintem csúnya név. De nekem a sajátom sem tetszik :D
2014. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
utálom. és igen
2014. ápr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nekem mindig kutyák jutnak az eszembe, ha nem ismerek 10 db Bogi nevű kutyát akkor egyet se.
2014. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Engem nem így hívnak, de emlékszem, kisgyerekként csúnyának tartottam valamiért, most viszont már tetszik (ahogy általában a -ka végű nevek).
2014. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Így hívnak és utálom. Nem tetszik a hangzása, sose éreztem magaménak. Amint tudom meg fogom változtatni. Sokszor "becéznek" Bogárnak meg Boborjánnak, még a szüleim is.... Tudom h nem bántásból, de nagyon rosszul esik.
2014. máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7. válaszoló, mire szeretnéd változtatni? Csak kíváncsiskodom, hogy akinek ez nem tetszik, annak mi tetszik helyette. :) Egyébként ezt szomorú olvasni... az én családom is ilyen, főleg apukám, de én ezt sosem vettem magamra.
2014. máj. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az Anna és Lilla régóta tetszenek. Esetleg Aletta vagy Amélia, bár ezek elég ritkák. Akárhogy is ez nyilván komoly döntés és jól át kell gondolnom. Amúgy szerintem úgysincs olyan h egy név mindenkinek tetszik. Csak az a fontos h aki "viseli" az szeresse. Sajnos én nem tudtam megbarátkozni a sajátommal. 7es voltam
2014. máj. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

En omadom ezt a nevet. Anyumek ha lett volna meg egy lanyuk ezt adjak neki. De nem lett. Viszont nekemvan egy 15 honapos lanyom aki Boglarka. Nagyon illik neki. :-). Boginak, Bogikanak szoktuk becezni. :-) nem csufolodunk a neven vegkepp. De ha vkinek bemutatom akkor nem becezve mondom hanem rendesen h Boglarka. A vezetkenevevel nagyon osszecseng amugy, nagyon dallamos egyutt. :-) szinte mindenki dicseri milyen szep neve van. Illik is ra, mas neven el se tudnam kepzelni, remelem o is szeretni fogja. :-) ez szerintem azon mulik sz ember hogyan talalja szamara. Mint aki irta is h a sajat szulei talaltak ra ki gunyneveket.

Amugy en Zsofi vagyok es gyerekkent sokat tudtak csudoldni a nevemen. De en akkor se utaltam meg, en szepnek tartom ezt a nevet is. :-)

Ja es nekem ez tok uj h kutyat is hivnak Boginak, komolyan nem hallottam meg errol csak itt h irjatok. Ha itt a mi kornyezetunkben is igy lenne akkor tuti nem adtam volna a gyerekemnek. :-) mindenki kot vmit egy nevhez es emiatt tetszik vagy sem. Kedves kerdezo ha neked tetszik ez a nev akkor egyertelmu h ezt adjatok, ne masra hallgassatok. En mindig ezt mondtam erre aki bele akart volna szolni, hogy adott a lehetoseg mindenkinek h gyereke legyen es ugy nevezhesse el ahogy akarja. :-)

2014. máj. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!