Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabó vezetéknévhez milyen...

Szabó vezetéknévhez milyen keresztnevet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Fiú nevek és lány neveket is szeretnék kérni. Még nem tudjuk a baba nemét. De gondolkozunk párommal a neveken. :)
2016. máj. 29. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen stílusú nevek tetszenek? Hagyományos, ősmagyar, divatos, extrém?
2016. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából minden jöhet :)
2016. máj. 29. 15:52
 3/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk az extrém az mégsem
2016. máj. 29. 15:52
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
József
2016. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Ehhez gyakorlatilag bármi jó a klasszikusok közül. Az ilyen Hanna, Mira, Léna és társait semmiképp nem erőltetném.


Klasszikusok alatt ezeket értem például:

Eszter, Veronika, Karolina, Sára, Sarolta, Anikó, Anna (ez sajnos mindig gyakori volt és mindig az is lesz), Júlia, Lívia, stb.


A fiú neveknél szintén hanyagolnám az Ármin, Nikon, stb. neveket.


Itt is a klasszikusokat mondanám: Tamás, Viktor, Csongor, Levente, Vince, Vencel, Dávid, András, Gábor, stb.


A női és férfi nevekben is vannak, amik nem tetszenek. Mária, Erzsébet, Ilona, Pál, János, Jenő, stb., de szerintem nagyon sok szép név van, ami elkerüli a mostani név őrületet.


Ráadásul a Szabó egy elég egyszerű, hagyományos vezetéknév, semmiképp nem csinálnék hülyét a gyerekből a Miléna és Noel típusú nevekkel.

2016. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bánszki Csilla ***** válasza:
Én pont ellenkezőleg éppen hogy nem adnék szokványos nevet annak ellenére hogy az én lànyom Nóra de azt is nézném hogy mivel a vezetéknév gyakori a keresztnév ne legyen az pl Szabó Anna sok van.
2016. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen egyszerű vezetékneve lenne, akkor valami ritkább nevet adnék neki, különben senki nem bírja majd megjegyezni a nevét. Példa: telefonon hívnak, felveszem, beleszól az anyuka, hogy Szia! Szabó Krisztina vagyok .... és nekem kapásból vágnom kéne (legalábbis anyuka elvárja), hogy a 250 anyukából, mégis ki ő ... pedig én egyszerűen ilyen snassz neveket képtelen vagyok hosszú távon megjegyezni, úgy hogy rögtön beugorjon kiről van szó, szerintem ezzel más is így van.


Szerintem amúgy megoldás lenne, ha dupla vezetéknevet kapna, az apukáét és az anyukáét együtt kötőjellel (persze csak ha téged nem Szabónak hívnak), amikor az apasági nyilatkozatot csináltatjátok, akkor ezt a lehetőséget is lehet választani.

2016. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szabó-Molnár ...
2016. máj. 29. 21:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Szabó-Molnár helyett a Molnár-Szabó jobban hangzana, bár nem tudom apuka mennyire menne bele ebbe. Így sokkal jobb az üteme és befejezettebb hangzású.


Én sem a top 10 leggyakoribb név közül választanék a helyetekben ilyen gyakori vezetéknévvel.

Viszont nyilván a túl idegen hangzású nevek sem illenek hozzá, mivel nagyon magyaros mindkettő. :)

Úgyhogy én valami arany középutas megoldásra szavazok.

Nagy elődök sajnos ellőtték az Ervint és a Lőrincet, Magdát...

De azért próbálkozzunk. :)

Pl. Molnár-Szabó Mihály, Szabó Emil, Szabó Dénes, Szabó Zerind, Szabó Szilveszter.

Szabó Bettina, Bernadett, Bianka, Fanni, Eszter, Izabella....

2016. máj. 31. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

béla, géza, paula, kriszta, aladár.

mafia?

2016. jún. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!