Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen szép női nevek vannak?...

Milyen szép női nevek vannak? Mi a véleményetek az Alexa névről? Milyen vezetéknév illene hozzá?

Figyelt kérdés

Nemzetközi nevet szeretnék, amit külföldön is ki tudnak mondani, és Magyarországon is elég népszerű ahhoz, hogy ne csodálkozzanak el rajta és egyből megértsék.

És ehhez a névhez keresek egyszerű, szép vezetéknevet.

Köszönöm!



2016. máj. 31. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én még csak 7 hetes vagyok,de gondoltam már erre a témára én is nekem a Vanda tetszik most nagyon :)
2016. máj. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vezeteknevet? Az nem adott? :)
2016. máj. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A szép mindenkinek mást jelent.

A Magyarországon anyakönyvezhető nevek listáját megtalálod itt:

[link]

Szerintem az Alexa elég semleges, hordható név, bár nekem nem lenne kedvencem, valamiért nem szeretem a férfi névből képzett női neveket.

Vezetéknevet miért keresel?

2016. máj. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem véletlenül írta a vezetéknevet én azért nem is reagáltam rá..
2016. máj. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vezeték nevet is keresek, új életet kezdek, a régit nem szívesen hordom (okát nem írom meg).
2016. máj. 31. 08:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Tehát saját magadnak keresel új vezetéknevet (szintén "nemzetközit"?) és a születendő(?) lányodnak, aki a te nevedet fogja eszerint kapni, keresztnevet?

A vezetéknév (születési név) megváltoztatásának is vannak szabályai (és költsége), ezeknek utána jártál?

Ezen a linken találtam infókat, de nem biztos, hogy ez a legfrissebb, ha még nem tetted, szerintem biztosabb információkért az okmányirodát kellene felkeresned.

[link]

"A magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név, történelmi név, régies írásmóddal írott családi név felvételét - különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével - az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter nem engedélyezi. Szintén nem engedélyezi a névváltoztatást - csak különös méltánylást érdemlő körülmény megléte esetén - ha az előző névváltoztatás hatálybalépésétől 5 év még nem telt el. Amennyiben a névváltoztatás személyhez fűződő jogokat sértene, a miniszter méltányosságot nem gyakorolhat, az erre irányuló kérelmet el kell utasítania."

2016. máj. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Saját részre kellene, nem gyereknek?


Alexa Diamond - ezzel csinálhatsz karriert. :DDD


Na, viccen kívül, olyat válassz, amit ki tudnak mondani. Ha magyar nevet keresel, akkor Almási, Kertész, Tóth - ezek külföldön is ismertek lehetnek.

2016. máj. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Legyen a vezetékneved is keresztnév :)

Dávid Alexa, Ludvig Emma, Vince Júlia, Jakab Zoé, Vendel Frida

2016. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Alexa szerintem egy lecsengett név... én nem adnám magamnak se a gyerekemnek


Keresztnév: Olívia , Nádin, Irina

Család név:

Bereczki Olívia

Bereczki Nádin


Hartmann Irina

Hartmann Olívia

2016. jún. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anna. Nemzetközi, de gyönyörű.
2020. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!