Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még akinek később kezdett...

Van még akinek később kezdett beszélni a gyereke? Hogyan fejleszhető, gyorsítható?

Figyelt kérdés
21 hónapos a lányom,még nem nagyon beszél, mindenre babát,vagy mamát mond :-( Jól megérteti magát szavak nélkül is(túl jól is),mutat mindenre,hangsúlyoz stb de azért jó lenne ha már beszélne. A hallása biztosan jó, a fejldése minden más szempontból jó,csak ezzel nem haladunk. Próbálok minél többet beszélni hozzá,biztos,hogy megérti mert csinálja amit mondok,hozza amelyik játékot kérem stb szóval jól ért,tudja melyik szó mit jelent de mégsem mondja! Akár 15x is elismételek neki egy adott szót,ránézve,hogy lássa én hogyan csinálok,de csak azért sem mondja. Ha nem velem foglalkozik hanem pl. mesét néz,arra is mondom és mutatom épp mi van benne,mit csinálnak, a legtöbb játéka is beszédfejlesztő.Zenében is direkt gyerekdalokat halgattatok vele. Egy cs mesekönyve van,érdekli is,mutogat mindenre,én mondom neki ez mi,az mi, akkor is ha 85.-ére mutat a cicára :D Agyamra megy,hogy ha bárkivel találkozom,mindenki azt kérdezi beszél-e már. Meg a tipikus: rokongyerek már másfél évesen bezzeg már egész mondatokat mond,mint mi szöveg. Hogyan fejleszhetném még,vagy mást már nem tehetek? Volt akinek még szintén későn kezdett beszélni?
2016. máj. 31. 16:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*egy csomó (merül a billentyűzetelem,lemaradt a cs után a többi) :-)
2016. máj. 31. 16:40
 2/13 anonim ***** válasza:

Sokat olvastam a témában.

Kiemelt a játékosság szerepe mert az motiválja őket legjobban hogy tetszik neki a szavak csengése erre pont szupertalálmány a mondoka, a legjobb, ha testbeszéddel összekapcsolt pl csip csip csoka vagy kerekecske gombocska.

Ill ha van nagyobb testvér akkor vihargyors utánozza beszédben a kisebb ha nincs, ajánlatos rendszeresen vinni beszédes gyerekek közé.


A másik legfontosabb hogy mivel a beszédnek ritmusa van ezert mint pl hintázásnál a hinta-palinta dal, vagy fogod a kezét ugy tapsoljatok el a paprikajancsit ütemre és minden egyéb mozgás ütemére mondokázni énekelni.tsmt torna ezen alapszik.


Tilos erőltetni, kérni, kérdezni, hogy hogy mondod ezt azt, vagy minden egyéb negativ reakcio ami elvárást fejez ki.


Sokat kérdezni a gyermeket, utána hallgatni, megvárni azt, míg magátol felel a maga nyelvén.szoval megtanulni néha csendben is maradni :)

2016. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyenlőre várni tudsz, ne aggódj had, haladjon a tempójában. Nem minden gyerek tanul a "szakértőkszerintekkoraztmegaztkell" szerint.

Példaként itt vagyok: dettó ugyan ez volt velem, aggódtak, de csak mutogattam egészen 3 éves koromig.

De vigyázz, utána alig lesz csendben :)

A töbiekkel ne töröődj, gondoljanak mit akarnak, az ő lányuk vagy a Tied? Ki ismeri, ha nem az anyja?

De ha megnyugtat mutasd meg szakértőnek, bár nem tudom foglalkoznak e ilyennel, vagy esetleg 1-2évvel idősebb korosztállyal csak(akik nem beszélnek)

2016. máj. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hát igen én kicsit erőltetem most nála,biztos észre is vette, csak nagyon azon vagyok,hogy legalább 2 éves korára valamicskét beszéljen,nem kell,hogy mondatokat csak legalább szavakat használjon valamennyit :-( nincs nagyobb testvére (kistesó lesz majd) korabeliek sincsenek a környéken (játszótéren is ő a legkisebb legtöbbször a nagyok vannak a csúszdákon, mászókákon,köteleken ő meg lent hintázik,homokozik keresi a gyerektársaságot (nagyon is) csak még nem tud felmenni ezekre a nagyobbakhoz,így pont gondoltam valahova lehet járatnom kéne ahol vannak ilyen 2-3 évesek,csak közben meg annyira ragaszkodó hozzám,hogy művészet lenne pl. egy otthagyós családi napközi vele :-)
2016. máj. 31. 16:52
 5/13 anonim ***** válasza:

A ritmusérzék fejlődése összefügg a beszédfejlődéssel ezert is erdemes mozgással a kettöt összehangolni.


Vagy pl egy kis dobon akar nem is egy dal, nem is mondoka ütemét dobolni hanem a szavakat.

Gye rek ne ve tam tam tam tam

Ci ca ku tya tam tam tam tam

2016. máj. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az erőltetés el veszi a kedvüket.ezt nagyon kerulni kell.
2016. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tsmt re vidd!otthonra is irnak feladatokat. Tökeletesen magában foglal mindent.
2016. máj. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A legjobb, amit tehetsz, hogy békén hagyod vele.


Simán lehet, hogy hónapok múlva hirtelen beindul a beszéde. A lányom még ennyit se mondott 21 hónaposan. Aztán a második születésnapja után robbanásszerűen beindult a beszéde - pont, mint nekem.

Ha te vagy az apja realtív(!!!) későn kezdtetek el beszélni, akkor nála is várható, hogy később kezd el.

Csak azért, hogy másoknak megfelelj, ne vedd el a kedvét azzal, hogy erőlteted. Jó eséllyel pont ellenkező hatást fogsz elérni és félénk lesz ezen a területen, inkább nem is szólal meg akkor se, ha tudna.

2016. máj. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A legnagyobb gyerkőcömnek 2 éves koráig ezek a szavai voltak: baba, mama, pápá, vauvau, apa.

Ahogy betöltötte a kettőt szoba tiszta lett és megeredt a nyelve... :-)


Erőltetni nem szabad. Ha mindent megért, akkor nincs semmilyen gond. Idővel olyan szóf.sása lesz, hogy nem győzöd hallgatni! Addig pedig türelem, utána pedig kitartás :-)

2016. máj. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A lányomnak 2 éves koráig nem volt mondani valója. Akkor kezdte a szavakat formálni. Ne erőltesd, ne siettesd.
2016. máj. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!