Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan fejleszhető a figyelem...

Hogyan fejleszhető a figyelem és a koncentráció képessége?

Figyelt kérdés
Mindig az a típus voltam, aki a csak az órákon tanul. Az egyetemen azonban ez a módszer csak a négyesekre volt elég az első évben. Szeptembertől elhatároztam, hogy tisztességesen dolgozok az ügyön, sajnos újra a négyesek jöttek. Kicsi koromban sokat tévéztem és playstationöztem, elég nyugalmatlan, túl aktív gyerek voltam. Minden érdekelt, utáltam aludni. A hangulatom és a teljesítményem is igen labilis, valahogy így értékelném egy átlagos hetem: Hétfő:10/10 K:11 Sz:3 Cs:6 P:5. Focimeccsen, suliban vagy érzelmekben ugyanígy. Idén a vizsgákon, figyelmetlenségi hibákból adódóan 1-2 ponttal lecsúsztam a jó jegyről (pl. levezettem a megoldást a feladat mellett és nem azt karikáztam be), mindegyiknél. Jó, csak 4/3-szor. Úgy érzem, hogy sokkal több van bennem, hajlandó vagyok megkomolyodni, hogy meg is mutathassam. Valaki találkozott már hasonlóval? Egy pár jó tanács? Előre is köszönöm!
2013. dec. 30. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Én most találkozom hasonlóval, de megoldást még nem találtam rá :(
2013. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!